Mogelijk giet fondsbeleggen in een nieuw jasje
Beleggen in stenen is een aantrekkelijk alternatief voor meer risicovolle beleggingen zoals aandelen. Maar zin in gedoe met huurders en onderhoud heeft u niet. Mogelijk Vastgoedfinancieringen biedt een uitstekend alternatief: het Mogelijk Zakelijke Hypotheken Fonds. Dirk Jan van der Hoeden, fondsmanager bij Mogelijk, legt uit hoe dat werkt.
Dirk Jan: “Wegens de waardevastheid kan vastgoed voor beleggers interessant zijn. Maar zelf vastgoed kopen, beheren en exploiteren is behoorlijk arbeidsintensief. Dat moet je echt liggen. Daarom kiezen veel mensen voor een andere vorm, zoals beleggen in een vastgoedfonds. Nadeel daarvan is dat het rendement nogal kan fluctueren. Een vastgoedfonds heeft zelf vastgoed in bezit en heeft daarmee ook te maken met risico’s van onvoorziene onderhoudskosten, leegstand en waardefluctuaties.”
Stabielere variant
Daarom zette Mogelijk in maart 2022 een stabielere variant van een vastgoedfonds in de markt: het Mogelijk Zakelijke Hypotheken Fonds. “Met de inleg van onze participanten in het fonds, kopen wij zelf geen vastgoed”, licht Dirk Jan toe. “Wij financieren hoogwaardig zakelijk vastgoed in Nederland. Kantoren, bedrijfsgebouwen, winkels, horeca en transformatieprojecten. Het geprognotiseerd rendement van 4,5% is gebaseerd op meerjarig vastgelegde rentetarieven op de financieringen die zijn verstrekt. Dat maakt het rendement heel voorspelbaar.”
Risico nagenoeg nul
Naast een stabiel rendement biedt het fonds ook veel zekerheid wat betreft waardebehoud. “Op alle financieringen heeft het fonds het eerste recht van hypotheek. Komt het onverhoopt tot een executieverkoop, dan krijgt eerst het fonds de leensom terug”, aldus Dirk Jan. “Door een veilige marge te houden wat betreft leensom ten opzichte van de waarde van het pand, de zogeheten ‘Loan-to-value’, brengen we het risico op waardeverlies tot een minimum terug.”
Snelle groei
Het Mogelijk Zakelijke Hypotheken Fonds is een uitbreiding op de bestaande opties die investeerders hebben bij Mogelijk. Al sinds 2016 koppelt Mogelijk private investeerders één-op-één aan ondernemers die financiering zoeken voor zakelijk vastgoed. Hiervoor was duidelijk een behoefte bij ondernemers en investeerders, want Mogelijk groeide in 6 jaar tijd naar een bedrijf van bijna 90 medewerkers. Mogelijk mag zich mede daarom FD Gazelle* 2021 noemen. “Een mooie erkenning voor de groei en het ondernemerschap”, vindt Dirk Jan. “We financierden in zes jaar tijd al ruim 3.500 objecten voor een totaalbedrag van € 750 miljoen, dat is echt ongekend”, aldus Dirk Jan.
*De FD Gazellen is een initiatief van Het Financieel Dagblad. Om het label FD Gazelle te mogen dragen, moet de onderneming binnen drie jaar een omzetgroei van minimaal 20% realiseren, een positief nettoresultaat behalen en financieel gezond zijn. Ook worden organisaties gewaardeerd op basis van jaarcijfers en betaalgedrag.
Voor ieder wat wils
Met de twee investeringsopties, fondsbeleggen of één-op-één financiering, biedt Mogelijk voor iedere investeerder wat wils. Dirk Jan: “De actieve investeerder die graag zelf beslist welk vastgoedobject hij of zij wil financieren, kiest voor de één-op-één financiering. Dat kan al vanaf € 50.000,-. Het geld komt dan in maandelijkse aflossingen weer terug, soms extra omdat ondernemers in de één-op-één financiering boetevrij mogen aflossen. Beleggers die hun vermogen graag voor drie jaar wegzetten zonder daar nog omkijken naar te hebben, kiezen voor het Mogelijk Zakelijke Hypotheken Fonds met een inleg vanaf € 100.000,-.”
Het fonds is net uit de startblokken, maar de belangstelling is groot. “We vragen bij de introductie geen instapvergoeding en direct rendement vanaf de eerste dag na inleg”, aldus Drik Jan. “Een aantrekkelijke propositie dus.”
Groei gaat door
En zo is de groei er bij Mogelijk voorlopig nog niet uit. “Met veel plezier bouw ik samen met het team verder aan onze ambitie om het beste zakelijke hypotheek platform in de markt te worden”, besluit Dirk Jan.
Laatste nieuws
- 06-03-2025 14:00 Corporatie en gemeente willen complex met 417 sociale huurwoningen kopen
- 06-03-2025 14:00 Topvacature: Woningstichting GoedeStede zoekt projectleider Nieuwbouw
- 06-03-2025 13:39 Glasproductiebedrijf verkoopt bedrijfscomplex in Enschede met sale-and-lease-back transactie
- 06-03-2025 12:17 Koningshof tweede acquisitie UMB Group in Amsterdam-West
- 06-03-2025 11:56 Interieurketen Casa vraagt faillissement aan
- 06-03-2025 11:23 Eres verkoopt wooncomplex in Venray
- 06-03-2025 11:02 Meeste nieuwe luxeretailers voor P.C. Hooftstraat van alle Europese high-end straten
- 06-03-2025 10:52 Green Real Estate sluit aannemingsovereenkomst en erfpachtovereenkomst voor The Hive
- 06-03-2025 10:38 Michiel de Wit partner van vastgoedteam AKD
- 06-03-2025 10:25 Sagax koopt bedrijfsverzamelgebouw in Amsterdam
- 06-03-2025 10:13 Hotels hebben in 2024 weer meer gasten ontvangen
- 06-03-2025 09:49 Otte (CTP): 'Trage verhuur Amsterdamse logistieke hub baart ons geen zorgen'
- 06-03-2025 09:46 Groothandel in levensmiddelen verlengt voor kantoorruimte in Breda
- 06-03-2025 09:00 Topvacature: Gemeente Delft zoekt assetmanager / portefeuillemanager Vastgoed
- 06-03-2025 08:56 Komst verzekeraar naar centrum Tilburg biedt plek voor 600 woningen
- 06-03-2025 08:38 NLTraining huurt kantoorruimte in Ganzenpoort Offices van APF International
- 06-03-2025 08:17 Van Draeckeburgh over actuele subsidiekansen in de woningbouw
- 05-03-2025 15:57 Werkkleding fabrikant huurt logistieke bedrijfscomplex in Dordrecht
- 05-03-2025 15:05 Utrechtse sociale woningbouw groeit, maar blijft achter op afspraken
- 05-03-2025 15:01 Gebrek aan fietsenstalling houdt wonen boven winkels tegen in Haarlem
- 05-03-2025 13:23 Synchroon koopt Zeepfabriek in Nieuwegein
- 05-03-2025 12:10 Softwareontwikkelaar huurt 1.500 m2 kantoorruimte in Smakkelaarsburgt in Utrecht
- 05-03-2025 12:10 Particuliere belegger koopt drie commerciële ruimtes aan Amsterdamse Bilderdijkstraat
- 05-03-2025 12:04 PingProperties verkoopt wasstraat in Ridderkerk
- 05-03-2025 11:04 RvS stelt procederende architect in het ongelijk
- 05-03-2025 10:48 Dual Benelux huurt kantoorruimte aan Westersingel in Rotterdam
Reacties
Om te kunnen reageren moet u zijn ingelogd. Klik hier om in te loggen.