Primevest CP koopt voor €11 miljoen parkeergarage in Sheffield
Primevest Capital Partners heeft namens zijn Primevest European Parking Fund IV de aankoop van The Moor Car Park in Sheffield voor circa €11 miljoen aangekondigd. De parkeergarage met 670 parkeerplaatsen ligt in het stadscentrum. Primevest diversifieert hiermee verder haar portefeuille parkeergarages in het Verenigd Koninkrijk naar een totaal van 12 investeringen. De totale pan-Europese portefeuille van parkeergarages is nu gegroeid tot meer dan €1,3 miljard.
De parkeergarage The Moor heeft meerdere verdiepingen en ligt centraal aan Eyre Street in het stadscentrum van Sheffield dat bekend staat als The Moor, de toplocatie van de stad voor retail, leisure en bedrijven. In de directe nabijheid ligt de hoofdwinkelstraat met retail die een winkelend publiek van meer dan 13 miljoen per jaar aantrekt. De parkeergarage is in 2008 opgeleverd en bestaat uit een begane grond en 9 split-levels met een capaciteit van 670 parkeerplaatsen, inclusief plaatsen voor mindervaliden. Naast het feit dat het een geweldige locatie is voor een parkeergarage, is deze locatie zeer geschikt voor mobility hub functies, zoals last-mile logistieke diensten, kluisjes voor ophalen van pakketjes en opladen van elektrische auto’s. De The Moor parkeergarage is met een langjarige huurovereenkomst aan APCOA Parking (UK) Ltd verhuurd.
De verkoper was de joint venture van NewRiver REIT met BRAVO Strategies III LLC, die het bredere winkelvastgoed van The Moor blijft bezitten. De juridische due diligence werd uitgevoerd door DWF (VK), Reius en L&W (Duitsland), de fiscale due diligence door Deloitte en de technische due diligence door RPS. Verkoper werd bijgestaan door het automotive team van Knight Frank.
Bas Magielse, Fund Manager bij Primevest Capital Partners vertelt:
“Deze parkeergarage is een fantastische toevoeging aan onze portefeuille, omdat het een geweldige parkeergarage is die daarnaast ook zeer geschikt is voor het toevoegen van mobility hub functies welke functies in de toekomst meer en meer uitgebreid worden. Samen met onze huurder APCOA zijn wij in staat om te anticiperen op de trends die de markt voor parkeergarages en mobiliteit beïnvloeden. We staan open voor meer investeringen zoals deze en zijn onlangs ook gestart met de fondsenwerving voor ons Primevest European Parking Fund V om door te gaan met onze succesvolle investeringen die anticiperen op veranderingen in stedelijke mobiliteit."
Kim Challis, APCOA's regional MD UK & Ireland, zei:
"APCOA is verheugd dat Primevest Capital Partners de aankoop van de Eyre Street parkeergarage in Sheffield heeft afgerond. APCOA zal de parkeergarage blijven exploiteren. APCOA's investeringen in de parkeergarage en onze nieuwe technologieën zorgen ervoor dat onze klanten kunnen genieten van een eersteklas service en ervaring, en we zijn enthousiast over de mogelijkheden voor mobility hub functies op deze locatie voor onze klanten en de lokale gemeenschap. De aankoop door Primevest Capital Partners van de Eyre Street parkeergarage betekent een verdere uitbreiding en versterking van de relatie tussen Primevest en APCOA, die nu parkeerfaciliteiten omvat in Belfast, Londen en Sheffield, waarbij door beide bedrijven voortdurend wordt gekeken naar verdere uitbreidingsmogelijkheden."
Sheffield
Sheffield is een stad en metropoolregio in Zuid-Yorkshire in Engeland. Het is de op vier na grootste stad van Engeland met een bevolking van meer dan 569.000, twee universiteiten met meer dan 60.000 studenten en een economie die meer dan 12 miljard pond groot is. Sheffield biedt onderdak aan een groeiend aantal creatieve bedrijven en ontwikkelt snel een reputatie voor innovatie en kwaliteit met speciale branchegerichte clusters in de stad. Onder andere Boeing en McLaren hebben grote investeringen in de stad gedaan. De economie vertoont een gestage groei, met groeicijfers van circa 5% jaarlijks.
Laatste nieuws
- 22-05-2026 14:25 Schuurman Schoenen huurt 402 m2 winkelruimte in Almelo
- 22-05-2026 12:47 Voetbalclub Feyenoord krijgt De Kuip in handen
- 22-05-2026 10:58 Cranendonck koopt woningen om stroomstation Maarheeze vlot te trekken
- 22-05-2026 10:32 Dycore huurt kantoorruimte in America Tower in Oosterhout
- 22-05-2026 10:27 Topvacature: Taxateur (ervaren) bij NWWI
- 22-05-2026 10:14 Gemeente Kampen maakt 68 woningen mogelijk op oud sportveld
- 22-05-2026 09:55 Blauwhoed wint tender voor Klein Plaspoelpolder Leidschendam-Voorburg
- 22-05-2026 09:14 De Hypotheker: Effect uitpondgolf neemt af, starter krijgt minder keuze
- 22-05-2026 06:30 Prijsstijging koopwoningen vlakt in april verder af
- 21-05-2026 17:27 ‘Vesteda dicht bij een deal met investeerders’
- 21-05-2026 16:54 Fortus sluit eerste vastgoedfonds af op 200 miljoen euro
- 21-05-2026 16:50 KoopStart maakt woningen al ruim 10 jaar betaalbaar
- 21-05-2026 16:09 Verdi Groep huurt kantoorruimte in Amsterdam Sloterdijk van NSI
- 21-05-2026 15:36 Ernsting’s family opent winkels in winkelcentra Arnhem en Nieuwegein
- 21-05-2026 14:38 Moerdijk kan mogelijk toch blijven bestaan
- 21-05-2026 12:28 Wonen Limburg Accent, Stayinc en Trudo onderzoeken woningfonds voor middenhuur
- 21-05-2026 11:56 Stadscafé opent in Conscious Hotel op Westergas in Amsterdam
- 21-05-2026 11:11 Raad van State: Geen recht op blijvend zonlicht voor zonnepanelen bij nieuwbouw
- 21-05-2026 10:29 Laatste grondeigenaren vechten ASML-uitbreiding in Eindhoven aan
- 21-05-2026 10:04 Zuid-Holland geeft corporatie rechtstreeks subsidie voor woningbouw
- 21-05-2026 09:57 DCM Investment Group en TPG Angelo Gordon kopen IOS-locatie in Zaltbommel
- 21-05-2026 09:46 Kamernet ziet kamerhuur en aanbod stijgen
- 21-05-2026 09:33 Prijzen bestaande koopwoningen ruim 5 procent hoger, stijging buiten Randstad het sterkst
- 21-05-2026 09:22 Avezaat Staal huurt bedrijfsruimte in Vlaardingen aan de Koningin Wilhelminahaven
- 21-05-2026 08:50 Gemeenten willen wel, maar herontwikkeling bedrijventerreinen loopt vast
- 21-05-2026 08:00 ABP en Rockfield investeren 350 mln in betaalbare woningen voor studenten en starters








Reacties
Om te kunnen reageren moet u zijn ingelogd. Klik hier om in te loggen.