Colliers en CBRE staken activiteiten in Rusland

De internationaal opererende vastgoedadviseurs Colliers en CBRE  veroordelen de invasie van Oekraïne door het Russische leger. Colliers staakt per direct alle activiteiten in Rusland en Belarus.

CBRE sluit het kantoor in Moskou en beëindigt het merendeel van de bedrijfsactiviteiten aldaar. Wel blijft CBRE facilitair management en essentiële diensten leveren aan multinational-klanten die actief blijven in Rusland.

Colliers
"Ik ben geschokt en bedroefd door het onnodige verlies van mensenlevens en de miljoenen Oekraïners die noodgedwongen uit hun huis zijn gevlucht. We kunnen en willen niet machteloos toekijken. Onze beslissing om Rusland en Belarus te verlaten, is er één die we met overtuiging nemen," zegt Jay Hennick, CEO Colliers Global.

Colliers geeft prioriteit aan de veiligheid en het welzijn van collega’s en relaties in Oekraïne. De vestiging in Kiev is gesloten en alle bedrijfsactiviteiten zijn tijdelijk opgeschort. Hennick: "We helpen collega’s en hun families die in het land blijven en degenen die een onderkomen op een andere plek zoeken. Onze vestigingen in buurlanden bieden tijdelijke huisvesting en andere benodigdheden. We hebben daarnaast via het Rode Kruis en andere humanitaire liefdadigheidsinstellingen aanzienlijke donaties gedaan."

"De Russische acties zijn onverdedigbaar en staan in schril contrast met de beginselen van democratie en vrijheid," zegt Dirk Bakker, CEO Colliers Nederland. "We staan volledig achter alle sancties die zijn uitgevaardigd door de internationale gemeenschap en sluiten ons hierbij aan. We bedanken onze voormalige collega's en partners voor hun werk door de jaren heen en wensen hen veel succes in de toekomst."

CBRE
CBRE laat via een persbericht het volgende weten: "In reactie op de afschuwelijk aanval van Rusland op Oekraïne kondigt CBRE aan haar kantoor in Moskou te sluiten. Daarnaast wordt de relatie met twee affiliates die in Rusland actief zijn, beëindigd.

In overeenstemming met haar contractuele verplichtingen zal CBRE facilitair management en essentiële diensten blijven leveren aan multinational-klanten die actief blijven in Rusland. De beëindigde activiteiten in Rusland bedragen minder dan 1% van de wereldwijde omzet van CBRE in 2021.

CBRE heeft de invasie van Rusland in Oekraïne scherp veroordeeld. Het bedrijf blijft fysieke en financiële hulp bieden aan medewerkers van CBRE’s affiliate in Oekraïne die in nood verkeren. Daarnaast hebben CBRE-medewerkers gul gegeven aan een wereldwijde inzamelingsactie ten bate van de UNHCR, de VN-vluchtelingenorganisatie voor rechtvaardige humanitaire hulpverlening."



Reacties


Laatste nieuws