Beelen.nl als eerste recycler aangesloten bij Bewuste Bouwers
Beelen Recycling heeft zich onlangs aangesloten bij Stichting Bewuste Bouwers. Het doel van de stichting is om de professionaliteit van de bouwwereld zichtbaar te maken en om de uitwisseling van de rijkdom aan ideeën en ervaringen die bij bouwbedrijven bestaat te stimuleren. Mark Rijnberk, Commercieel Directeur Recycling bij Beelen.nl licht de aansluiting toe.
Beelen Recycling ziet meerwaarde in aansluiting bij Bewuste Bouwers; zowel inhoudelijk als vanuit commercieel oogpunt is het voor de verwerker van reststromen uit de sloop- en bouwsector een logische samenwerking.
Samenwerken in een veranderende wereld
Mark Rijnberk, Commercieel Directeur Recycling bij Beelen.nl: “Het is interessant dat we de eerste recycler zijn bij Bewuste Bouwers. Het is voor ons heel vanzelfsprekend om samen te werken in deze veranderende wereld. Afvalplannen en circulaire mogelijkheden neem je al mee aan het begin van een bouwproject in het kader van duurzaamheid en het aanjagen van de circulaire economie.”
Anneke Witte, directeur Bewuste Bouwers: “Ook wij zien die integraliteit als vanzelfsprekend. Wij zijn gedreven om professionaliteit zichtbaar te maken en om de uitwisseling van geweldige ideeën en ervaringen uit de sector te stimuleren en te delen. Daar hoort een bedrijf als Beelen.nl absoluut bij. De kennis op het gebied van afvalverwerking - ook ten aanzien van BREEAM-projecten - is een ongelooflijk rijke aanvulling voor onze bedrijfsdeelnemers. Het effect is dat we met deze expertise het imago van de bouw over de verschillende expertises heen verbeteren. Bovendien kunnen we het ons niet langer permitteren door te gaan met verspillen van herbruikbare grondstoffen. We hebben elkaar keihard nodig voor een duurzame toekomst en leefomgeving.”
Vooruitstrevend en ondernemend
Beelen.nl staat voor het sluiten van materiaalcirkels. In 28 jaar is het bedrijf ontwikkeld van ‘de sloopjongens’ naar duurzame aannemer in de sloopsector, recycler van bouw- en sloopreststromen en verwerker van bedrijfsafval – met ruim 400 medewerkers in de binnen- en buitendienst. In al die jaren is onverminderd geïnvesteerd in innovatie, waarbij digitalisering als een van de belangrijkste gereedschappen wordt ingezet.
Mark: “Digitaal hebben we het prima voor elkaar; alles wat over de brug komt wordt realtime in dashboards getoond; van afvalstromen tot vulgraad. Dankzij dit soort systemen kun je mensen op de bouw stimuleren en gedrag veranderen.”
Het door ontwikkelen van dit soort innovatieve middelen is geborgd bij bedrijfsonderdeel Beelen Next, een afdeling waar gewerkt wordt aan innovaties op gebied van circulariteit, digitalisering en maatschappelijke impact. Een van de huidige projecten is de afvalloze bouwplaats; van het definiëren van het begrip en het verbeteren van de operatie aan de voorkant, tot het adviseren op materiaalsoorten aan de achterkant: “Daar hebben we onze focus op liggen; hoe we vanaf het begin van een bouwplan het circulaire aspect kunnen integreren door te adviseren.”
‘Wij maken er meer van’
Typisch een voorbeeld van het credo van Beelen.nl: ‘Wij maken er meer van’. Het doortastende karakter is kenmerkend voor het bedrijf dat de waarden ‘slim, open, gedreven en samen’ hanteert en uitdraagt. Die waarden zijn voor Bewuste Bouwers en Beelen.nl te vertalen naar de vijf pijlers van de gedragscode.
Anneke: “Ik vind het geweldig dat we dankzij deze samenwerking onze achterban een beter beeld kunnen geven van de innovatiekracht en werkwijzen van Beelen.nl omdat ik ervan overtuigd ben dat het iets kan toevoegen aan hun organisatie. Zowel op vakinhoudelijk en innovatief gebied – denk aan innovatieve sorteertechnologie en duurzame verwerkingsprocessen – als op maatschappelijk verantwoordelijk vlak, met initiatieven zoals de Circulaire Hub, waar reststromen tot nieuw bouwmateriaal worden verwerkt, terwijl werk en opleiding wordt geboden aan mensen met een afstand tot de arbeidsmarkt. En het streven om de titel Beste Werkgever binnen te halen, past prachtig in de pijler Vakmensen van Bewuste Bouwers. Met deze bedrijfsdeelnemer erbij, ‘maken wij er óók meer van’.”
Fotocredits: Barbara van Baarsel - Buro Barcode
Laatste nieuws
- 02-10-2026 16:23 Landgoed Hennie van der Most geveild voor bijna 5,7 miljoen euro
- 02-10-2026 15:19 Actieplan Versnelling Woningbouw: Waar zit de versnelling echt?
- 02-10-2026 14:47 Kantoorspits zet vastgoedkeuzes op scherp: ‘We moeten creatiever met die vierkante meters omgaan’
- 02-10-2026 14:38 The Frame huurt winkelruimte in centrum Eindhoven
- 02-10-2026 13:50 Nuveen ziet na overname Schroders meer ruimte voor Nederland: ‘Het D-woord valt nog niet, maar wel opportunistische kansen’
- 02-10-2026 13:40 ‘Wacht niet totdat de zon weer gaat schijnen’
- 02-10-2026 12:04 Westend Bank neemt Duitse vastgoedbeleggingstak ABN Amro over
- 02-10-2026 11:26 Simone Herremans directeur Bouw & Vastgoed bij Rabobank
- 02-10-2026 10:46 Moychay opent tweede Nederlandse vestiging in Utrecht
- 02-10-2026 10:32 Eli Lilly krijgt groen licht voor pillenfabriek in Katwijk
- 02-10-2026 10:10 Goirle legt voorkeursrecht op voor woningbouw op bedrijventerrein Tijvoort-Noord
- 02-10-2026 09:58 Inflatie loopt in september in snelle raming verder op naar 3,4 procent
- 02-10-2026 09:41 Benkey koopt Europees hoofdkantoor Yokogawa in Amersfoort
- 02-10-2026 09:10 Verhuurders modulaire gebouwen richten eigen branchevereniging op
- 02-10-2026 08:50 Dils Living breidt uit naar Zuid-Nederland met twee nieuwe adviseurs
- 02-10-2026 06:00 Locatie nog altijd het belangrijkst in de strijd om talent: ‘Mensen komen niet voor een gebouw’
- 01-10-2026 16:20 Gedwongen veiling vakantieparken Gillis levert 27,3 miljoen euro aan biedingen op
- 01-10-2026 15:49 IHS Capital koopt winkelpand in Tilburg
- 01-10-2026 15:37 Detalent huurt kantoorruimte in Breda
- 01-10-2026 15:18 Heinen wil na kritiek box 3-grens aanpassen om kleine spaarder te ontzien
- 01-10-2026 14:25 Utrecht verwacht vanaf 2028 weer ruimte voor stroomaansluitingen door batterijen en aggregaten
- 01-10-2026 14:08 Vol stroomnet dreigt woningbouwproductie met 40 procent te raken
- 01-10-2026 12:18 ABN Amro analisten: 'First Sponsor bereidt mogelijk overnamebod NSI voor'
- 01-10-2026 11:58 Brikks versterkt Capital Markets-team met Willem van Laarhoven
- 01-10-2026 11:32 Vastgoed Nederland steunt registerplicht: ‘Wij pleiten hier al jaren voor’
- 01-10-2026 11:12 Omzet detailhandel stijgt in augsutus met 3,5 procent







.jpg)
Reacties
Om te kunnen reageren moet u zijn ingelogd. Klik hier om in te loggen.