Annexum gaat samenwerking aan met Smartvatten
Annexum is recent een samenwerking gestart met Smartvatten: een van origine Fins technologiebedrijf dat gespecialiseerd is in efficiënt watergebruik. Samen met Annexum bekijkt Smartvatten hoe water in gebouwen zo economisch en duurzaam mogelijk kan worden gebruikt.
Waterverbruik is niet een van de grootste kostenposten in vastgoedbeheer, maar is wel een onderdeel van het energieverbruik van een gebouw. Met toepassing van de software van Smartvatten kan er uiteindelijk op waterkosten bespaard worden en daarmee ook op andere kosten zoals energie en de waterschapsbelasting. Sebastiaan Andringa, Senior Assetmanager bij Annexum: ''Om onze gebouwen slimmer en duurzamer te maken zijn wij steeds op zoek naar slimme toepassingen en innovaties.''
Datagedreven werken
De komende jaren wil Annexum meer datagedreven gaan werken. Een samenwerking met Smartvatten is daarom een logische stap. Het monitoringsysteem van Smartvatten zet standen van de watermeter om in data en analyseert deze. Op de analoge watermeter is een camera geplaatst die per minuut een foto maakt van de meterstand. Deze data wordt verzonden naar de database waar het watergebruik per gebouw wordt bijgehouden. Door analyse van de data kan het waterverbruik naar verwachting worden verminderd. Zo kunnen bijvoorbeeld lekkages worden gedetecteerd. Mocht er een lekkage zijn, dan krijgt de beheerder van het pand direct een melding. Op die manier kunnen waterverspilling en waterschade worden voorkomen. Een ander bijkomend voordeel is dat de jaarlijkse en fysieke opname van de meterstanden niet meer nodig is.
Tim Twisk, Global Key Accountmanager bij Smartvatten: ''Het succes van Smartvatten zit hem ook in hoe precies wordt gekeken naar de binnenkomende data. Het is niet alleen het inzichtelijk maken van gebruiksgegevens en consumptiedata, maar het gaat ook om de vraag: wat doen we vervolgens met de analyseresultaten? Als Smartvatten streven wij naar efficiënt gebruik van water. Daartoe werken we aan een benchmark waarmee je de 'performance' van je pand kunt meten.''
Duurzaamheid
In de toekomst wordt het inzichtelijk maken van het energie- en waterverbruik steeds relevanter om te kunnen voldoen aan alle duurzaamheidseisen. Zo is het realtime monitoren van waterverbruik door Smartvatten in overeenstemming met duurzaamheidscertificeringen als BREEAM, GRESB, LEED en Green Key. Volgens Twisk helpt slim waterverbruik de kosten, het energieverbruik en de ecologische voetafdruk van gebouwen te verminderen. De kern van de activiteiten bij Smartvatten is dan ook het uitbouwen van een duurzame onderneming die zich inzet voor een waterefficiënte toekomst. Een toekomst waarin investeringen gericht zijn op duurzame oplossingen die langdurige energie- en kostenbesparing opleveren.
Pilot in het Maagjesbolwerk te Zwolle
Samen met Smartvatten is Annexum recent een pilot van een jaar gestart in het Maagjesbolwerk in Zwolle. Twisk: ''Wij beginnen altijd met een pilot, zodat we een 'proof of concept' kunnen laten zien aan onze klanten. Met deze pilot hopen we de volgende stappen te kunnen bepalen en de samenwerking te kunnen uitrollen naar een grotere portefeuille.'' Of de pilot aanslaat, is dus nog even afwachten. Job van de Kamp, projectmanager bij PVM die voor Annexum het technisch beheer verzorgt, geeft aan dat het project net van start is gegaan en dat het te vroeg is om iets concreets over de resultaten te zeggen. Van de Kamp: ''Het gemak ligt in het op afstand uitlezen van een watermeter voor de afrekening van de servicekosten. De tijd zal moeten uitwijzen of het daadwerkelijk tot verduurzaming komt en tot besparingen leidt.'' Mocht deze pilot succesvol verlopen, dan wordt er uiteraard naar andere projecten gekeken om deze watermonitoring toe te passen. Sebastiaan Andringa: ''Dan gaan we met diverse huurders in gesprek om te kijken of we dit verder kunnen uitrollen!''
Laatste nieuws
- 04-08-2026 15:27 Kaptein Betonboringen koopt bedrijfspand in Oud Gastel
- 04-08-2026 15:08 Billy Grace huurt kantoorruimte in Metropool Amsterdam
- 04-08-2026 13:42 Jo & Josie opent kunstwinkel in Bergen op Zoom
- 04-08-2026 11:50 Normal huurt winkelruimte aan het Veerplein in Vlaardingen
- 04-08-2026 11:25 SynVest koopt multi-tenant kantoorgebouw in Nijmegen
- 04-08-2026 10:45 Hal Services en Lexys Advocaten huren kantoorruimte in Rotterdam
- 04-08-2026 10:13 ING: Woningopleveringen stijgen, maar blijven onder kabinetsdoel
- 04-08-2026 09:30 Koopwoningen bouwen als corporatie: ‘Geen doel op zich, maar een middel om betere buurten te maken’
- 04-08-2026 08:00 Waarom Nederland een nieuwe Nationale Investeringsbank serieus moet overwegen
- 03-08-2026 22:50 Vastgoedjournaal overgenomen door VMN media
- 03-08-2026 16:04 1Box Self Storage huurt kantoor in Amsterdam-Zuidoost van Campus Offices
- 03-08-2026 15:10 ABN Amro rondt overname van NIBC af
- 03-08-2026 14:54 Recreatief vastgoed: Van executieveiling naar nieuwe toekomst
- 03-08-2026 14:22 Huurstijging en herwaardering leveren Vesteda 439 miljoen euro op
- 03-08-2026 14:12 Invesco verkoopt luxehotel Andaz Amsterdam aan investeerdersconsortium
- 03-08-2026 13:28 Topvacature: Vastgoedadviseur commercieel vastgoed bij De Lobel & Partners
- 03-08-2026 12:20 Huib Boissevain: 'Analyse DNB brengt een samenvatting en geen oplossing'
- 03-08-2026 12:04 Themamaand augustus: Hotelvastgoed & leisure
- 03-08-2026 11:41 AndersFinancieren: ‘De echte waarde van leisurevastgoed zit in de exploitatie’
- 03-08-2026 11:24 UMB Group koopt winkelcentrum Veersche Poort in Middelburg
- 03-08-2026 11:04 Retailomzet stijgt opnieuw, consumentenelektronica grote winnaar
- 03-08-2026 09:50 Madaq opent zestien shop-in-shops bij Rituals
- 03-08-2026 09:05 Clarion koopt twee Brabantse distributiecentra voor 50 miljoen euro
- 03-08-2026 08:45 Kopers stuwen hypotheekmarkt in juli
- 01-08-2026 10:00 Elke comfortabele hotelkamer begint met inzicht
- 31-07-2026 15:46 Bart Kellerhuis laat zien hoe je als architect relevant blijft in een veranderende markt








Reacties
Om te kunnen reageren moet u zijn ingelogd. Klik hier om in te loggen.