VJ in gesprek met nieuwe directie Laanbroek Schoeman adviseurs
Op 1 januari van dit jaar namen oprichters Ben Laanbroek en Werner Schoeman als directie afscheid van Laanbroek Schoeman adviseurs (LSa), het bedrijf dat zij samen in 1997 zijn gestart en wisten uit te bouwen tot een volwaardige kennispartner die bedrijven begeleidt bij organisatie- en huisvestingsvraagstukken. De dagelijkse leiding werd overgenomen door Carolien Koek en Riëtte Laanbroek. VJ sprak uitgebreid met hen over hun voorgangers, hun collega’s en de koers die zij met LSa inmiddels aan het varen zijn.
Zonder verleden is er geen heden, daar is de nieuwe directie zich van bewust. Zij zijn Ben Laanbroek en Werner Schoeman dan ook dankbaar voor het bedrijf dat zij vanaf 1997 hebben opgebouwd en de manier waarop de overdracht is verlopen. “Doordat Ben en Werner langzaam hebben afgebouwd, konden Riëtte en ik in onze nieuwe posities groeien”, vertelt Carolien Koek. Koek trad een jaar geleden in dienst bij LSa en kwam naar eigen zeggen in een warm bad terecht, waar haar voldoende tijd werd gegund om het bedrijf te leren kennen alvorens zij met Riëtte Laanbroek een nieuwe directie zou vormen. Koek bewondert de manier waarop de oprichters hun bedrijf vol vertrouwen hebben losgelaten. “Het is toch een soort kindje.”
Mensen die met Carolien en Riëtte in gesprek gaan, zullen al snel het enthousiasme en de energie van de twee opmerken. Ze hebben zin om door te pakken waar Ben en Werner zijn gestopt, zowel met hun klanten als binnen de eigen organisatie. Wie niet beter weet zou denken dat ze elkaar al jaren kennen, maar in werkelijkheid kennen ze elkaar dus pas 12 maanden.
Dynamisch
Hoewel zij Ben en Werner ‘een goed geoliede machine’ noemen, lijkt dat voor hen ook te gelden. De dynamiek zoals tussen de tweekoppige directie schijnt overigens iets te zijn dat als een rode draad door het bedrijf gaat. “Ben en Werner waren altijd erg mensgericht, zowel binnen als buiten het bedrijf. Daar willen wij op doorbouwen”, zegt Koek die in grote lijnen de marketing, acquisitie en financiële werkzaamheden van Werner Schoeman zal overnemen. “LSa bestaat nu uit 13 mensen, die ieder binnen hun eigen vakgebied, het enthousiasme en kundigheid uitdragen”, vertelt Laanbroek, die in 2007 voor het eerst in dienst trad. “Zonder deze groep mensen heeft LSa geen bestaansrecht.”
Wel gaan zij hun eigen identiteit wat meer laten gelden in het bedrijf. Dat betekent dat zowel de ‘brandstory’ als de huisstijl worden opgefrist. Laanbroek: “Onze kernwaarden veranderen we niet. Wel de manier waarop we die naar buiten brengen. We mogen de markt best laten weten hoeveel ervaring en expertise wij onder één dak hebben. Intern omschrijven we het als ‘beproefd vindingrijk’. En daar zijn wij oprecht trots op.”
De nieuwe directie benadrukt dat zij benaderbaar en betrokken willen blijven. Zowel voor opdrachtgevers als voor collega's zal de deur naar de directiekamer, hetzij soms figuurlijk, altijd open staan.
Riëtte Laanbroek (33) was tot niet zo lang geleden niet van plan om haar vader op te volgen als directeur van het, mede door hem opgerichte, huisvestingsadviesbureau. Maar zoals het gezegde luidt, stroomt ook hier het bloed waar het niet gaan kan. Hoe verliep de loopbaan van Riëtte Laanbroek tot nu toe? “In 2007 ben ik bij het bedrijf gaan werken en als werkstudent ben ik hier tijdens mijn studie Bestuurskunde blijven werken."
Toen zij vervolgens aan haar Masteropleiding Organisaties, Verandering en Managemen aan de universiteit van Utrecht begon, vond zij het ook tijd om ook op werkgebied haar vleugels uit te slaan. Zo heeft ze onder andere aan diverse projecten van publieke organisaties meegewerkt, waaronder van de provincie Zuid-Holland, het ministerie van Economische Zaken, de belastingdienst en de gemeente Den Bosch. Ervaring die haar later goed van pas zou komen. Want niet veel later werd Riëtte gevraagd om terug te komen als junior medewerker bij LSa, dat veel semi-overheidsinstellingen klant mag noemen.
Riëtte zal zich veel gaan bezighouden met de ‘binnenkant’ van het bedrijf en klanten ondersteunen bij organisatieveranderingen in combinatie met de huisvesting. “Mijn achtergrond is bestuurs- en organisatiekunde. Ik vind het leuk om met de opdrachtgever te onderzoeken wat het doel van het bedrijf is en daar het huisvestingsvraagstuk op aan te passen.”
Naast haar werk bij LSa is Riëtte sinds twee jaar moeder van Sjors, die zij samen kreeg met haar vriend Ernst-Jan.
Carolien Koek (43) woont samen met man Robin en is moeder van hun drie kinderen. In haar woonplaats Utrecht is zij momenteel, naast haar werk voor LSa, ook nog bezig aan de laatste fase van de Masteropleiding Organisatie Cultuur en Management, die Riëtte ook heeft gedaan.
Na de opleiding Bouwkunde aan de HTS in Utrecht begon ze als werkvoorbereider en calculator bij een aannemersbedrijf en heeft ze, naar eigen zeggen én groot plezier, vierenhalf jaar veel in een bouwkeet gezeten. Ze groeide door tot projectleider. “Het vertalen van de wensen van de opdrachtgever is het leukste dat er is”, vertelt Koek.
Voordat Koek in februari 2020 bij LSa kwam, werkte zij de laatste acht jaar bij adviesbureau AT Osborne als strategisch adviseur en is doorgegroeid naar managing consultant voor publieke en maatschappelijke opgaven. “Omdat je hiermee daadwerkelijk wat kunt bijdragen aan de leefomgeving van mensen trekken dit soort projecten mij het meest”, zegt Koek tot slot, die ook bij LSa deze doelgroepen blijft voorzien van advies.
Over LSa
LSa heeft verstand van het huisvesten van kennisgedreven en bestuurlijk complexe organisaties in de (semi-)publieke sector. We noemen ons werk organisatiegericht huisvesten. Dat wil zeggen dat we aandacht hebben voor de organisatie zelf, voor de mensen die erin werkzaam zijn en voor het bouwkundige aspect. In dat geheel verandert er met de nodige regelmaat het een en ander. Huisvesting sluit zelden op ieder moment naadloos aan bij wat de organisatie doet of bij wat de mensen in een organisatie nodig hebben. Dat proces begeleiden en ervoor zorgen dat het tóch allemaal klopt, is de opdracht. Met 13 enthousiaste en professionele collega’s richten we ons op stimulerende werkomgevingen, toekomstbestendige leeromgevingen en innovatieve onderzoeksomgevingen en hoog beveiligde omgevingen. Naast huisvestings- en organisatieadvies richt LSa zich op bouw- en projectmanagement en conceptontwikkeling.
Contact
Riëtte Laanbroek: rla@lsadviseurs.nl
Carolien Koek: cko@lsadviseurs.nl
Fotografie: Jelmer de Haas
Laatste nieuws
- 27-08-2026 14:35 LX Pantos verlengt huur kantoorruimte in Hoofddorp
- 27-08-2026 14:24 Topvacature: Vastgoedbeheerder Zorgvastgoed
- 27-08-2026 12:53 'Bezwaargegevens geven nog te weinig inzicht in vertraging woningbouw'
- 27-08-2026 11:48 ABB huurt kantoorruimte op Lotus Office Campus in Rotterdam
- 27-08-2026 11:14 Particuliere belegger koopt kinderdagverblijf in Kortenhoef
- 27-08-2026 10:32 Raad van State laat vergunning voor 50 woningen in Beverwijk in stand
- 27-08-2026 10:03 'Uitpondcijfers blijven stijgen en overtreffen van tevoren ingecalculeerde scenario's'
- 27-08-2026 09:24 Mijdrecht wil 88 woningen en nieuwe bibliotheek in centrum
- 27-08-2026 09:01 Lieven de Key koopt 79 sociale huurwoningen op NDSM-werf
- 27-08-2026 00:00 Woningverkopen groeien verder, huurmarkt blijft krapper worden
- 26-08-2026 16:50 Centrummanager Leiden: 'Economie moet niet afhankelijk zijn van alleen Biosciencepark'
- 26-08-2026 15:37 Provincie Noord-Brabant wil 150 mln investeren in zorgvastgoedfonds Achmea
- 26-08-2026 15:30 Topvacature: Business improvement lead bij Build Finance
- 26-08-2026 15:17 Maarten Donkers nieuwe directeur Research bij Capital Value
- 26-08-2026 14:52 TWA huurt kantoorruimte in Leusden
- 26-08-2026 14:00 Verbouwen zonder chaos: Waarom coördinatie het verschil maakt tussen een succesvol project en een nachtmerrie
- 26-08-2026 12:33 Dirk Brounen benoemd tot lid van de RvC van Amvest
- 26-08-2026 11:00 Bestemmingsplan stationsgebied Hoorn definitief
- 26-08-2026 10:21 Aantal jongeren dat verhuist naar universiteitsstad blijft jaren ongeveer gelijk
- 26-08-2026 09:58 Ondernemersvertrouwen detailhandel gestegen en 3 procent meer omzet
- 26-08-2026 09:48 Hoogleraar transportbeleid: ‘Juist meer geld voor onderhoud, desnoods ten koste van nieuwe projecten’
- 25-08-2026 16:58 CSafe Global huurt op Schiphol
- 25-08-2026 16:10 Gamma en Jysk huren op Spaklerweg van Kroonenberg
- 25-08-2026 15:40 Reinier Walta nieuwe cfo van Vesteda
- 25-08-2026 15:38 Topvacature: Kredietanalist bij Build Finance
- 25-08-2026 15:28 Malafide vastgoedman moet geld aan investeerders terugbetalen








Reacties
Om te kunnen reageren moet u zijn ingelogd. Klik hier om in te loggen.