Frans Timmermans in talkshow Dutch Green Building Week
Frans Timmermans geeft op 24 september in de online talkshow Green Talks reactie op het Paris Proof Commitment van Dutch Green Building Council (DGBC). Dat commitment voor een ambitieus renovatie en verduurzamingsplan voor de gebouwde omgeving zal hem aangeboden worden als Nederlands initiatief in het kader van de Europese Green Deal. Timmermans zal virtueel aanschuiven tijdens de talkshow onder leiding van presentator Twan Huys en Annemarie van Doorn, directeur van DGBC. Daar gaat Timmermans ook in gesprek met Coen van Oostrom, CEO EDGE Technologies en Marjan Minnesma van Urgenda.
Met de Europese Green Deal leidt Timmermans Europa naar een groene, inclusieve en welvarende toekomst voor de gezondheid van mens en planeet. Dit alomvattende verduurzamingsplan mag nu door de coronacrisis niet naar de achtergrond verdwijnen, vindt Annemarie van Doorn, directeur DGBC. “Daarom willen we juist nu het Paris Proof Commitment aanbieden.” In het Commitment onderschrijven marktpartijen het doel om de gebouwde omgeving Paris Proof te maken vóór 2050. Dat betekent dat gebouwen verregaand energiezuinig zijn en dat de dan nog bestaande energiebehoefte geheel duurzaam wordt opgewekt.’’
Paris Proof helpt Timmermans
Annemarie van Doorn, directeur DGBC is ervan overtuigd dat het Paris Proof maken van de gebouwde omgeving een grote bijdrage kan leveren aan de Europese Green Deal. ”Juist doordat de markt laat zien te willen investeren en zich niet noodzakelijkerwijs afhankelijk opstelt van de overheid.” Dit zal dan ook een van de thema’s zijn die Twan Huys zal behandelen aan tafel: hoe ziet Timmermans de rol van markt en overheid binnen de Europese Green Deal en kan de aanpak van DGBC ook elders in Europa slagen?
Urgenda
De rol van de overheid zal een interessant gespreksonderwerp zijn aan tafel. Want Marjan Minnesma van Urgenda is ook aanwezig. Urgenda is de organisatie die de Nederlandse overheid voor het gerecht daagde wegens de tekortschietende verduurzamingsinspanningen. En die rechtszaak won met als uitkomst: Nederland moet veel meer doen om de CO2-uitstoot te verminderen. Hoe kijkt Minnesma aan tegen de inspanningen van de Europese Unie en Timmermans?
Van Davos tot Green Talks
De andere gast tijdens de Green Talks talkshow is Coen van Oostrom. Hij timmert met EDGE Technologies wereldwijd aan de weg met duurzame gebouwen. Van Amsterdam tot Berlijn en van de VS tot Londen laat Van Oostrom zien dat het kan: gebouwen realiseren die die goed zijn voor mens en omgeving. Timmermans en Van Oostrom spraken elkaar al eerder dit jaar tijdens de World Economic Forum in het Zwitserse Davos. Twan Huys zal met de heren in gesprek gaan om te achterhalen wat de Nederlandse bouw- en vastgoedsector kan doen voor de Green Deal. En dan zeker ook specifiek over de aangekondigde ‘Renovation Wave’ van Timmermans die waarschijnlijk dit jaar wordt gelanceerd.
Vier talkshows
Timmermans is één van de vele gasten van de vierdelige serie van 21 tot en met 24 september. Dutch Green Building Council zendt de talkshow live uit. Maandag schuiven Cristina Gamboa (CEO World GBC), Robert Swaak (bestuursvoorzitter ABN AMRO), Ed Nijpels (voormalig voorzitter Klimaatakkoord) en Maria Molenaar (CEO Woonstad Rotterdam) aan. Dinsdag bespreken economen Mathijs Bouman (econoom en journalist) en Sandra Phlippen (hoofdeconoom ABN AMRO) de relatie van duurzaamheid en economie samen met Louise Vet (bioloog en hoogleraar ecologie). Woensdag draait het om klimaatadaptatie met Peter Glas (Deltacommissaris), Arnoud Molenaar (Chief Resilience Officer Rotterdam). Daarnaast schuiven woensdag Klimaatgezant Marcel Beukeboom en Medy van der Laan (voorzitter van Energie-Nederland) aan.
De talkshows zijn gratis te volgen via het platform Hopin. Inschrijven kan hier.
Laatste nieuws
- 23-10-2026 16:40 GMVM Real Estate koopt kantoorgebouw in Maastricht
- 23-10-2026 15:50 WDP boekt meer winst en investeert netto bijna half miljard euro
- 23-10-2026 15:30 Nieuwe ceo Pierre Nolte: ‘Ik ben hier om Cushman & Wakefield te laten groeien’
- 23-10-2026 14:07 Netcongestie als bouwvertraging: Waarom een beroep op overmacht niet vanzelfsprekend is
- 23-10-2026 12:04 Urban Industrial koopt EOS-portefeuille van EQT Real Estate
- 23-10-2026 11:37 Bram Linnartz nieuwe voorzitter raad van commissarissen Boei
- 23-10-2026 11:23 Woningbouw op locatie oud HagaZiekenhuis op zijn vroegst in 2030
- 23-10-2026 10:32 Rijksvastgoedbedrijf betaalt 75 mln voor Daalse Kwint in Utrecht
- 23-10-2026 10:27 ING: Bestaande bouw voelt hogere rente in prijzen, nieuwbouw in verkopen
- 23-10-2026 09:48 NHG-grens stijgt ruim vier keer zo hard als gemiddelde hypotheek
- 23-10-2026 09:39 De gemeente als concurrent: De Wet markt en overheid wordt permanent
- 23-10-2026 09:13 Floris van der Wilden wordt junior consultant bij Dils
- 23-10-2026 08:53 Blend Wonen huurt ruimte in zorgpaviljoen in Huizen
- 22-10-2026 16:44 JLL verlengt huur hoofdkantoor in Atrium op Zuidas
- 22-10-2026 16:26 Necron koopt distributiecentrum in Almere
- 22-10-2026 15:58 CityLink breidt logistieke portefeuille uit met bedrijfsgebouw in Almere
- 22-10-2026 15:19 Chantal de Bree neemt leiding Vastgoed Syndicering Nederland over
- 22-10-2026 14:53 Bata huurt kantoor en showroom van Jamestown in Amsterdam
- 22-10-2026 13:18 Modulair Nederland presenteert ‘Het 30-30-30-Plan’ als uitvoeringsagenda voor het 50-puntenplan van het ministerie van Volkshuisvesting
- 22-10-2026 12:18 Tenzin Vastgoed koopt honderd appartementen in Roermond
- 22-10-2026 11:50 Rendement infrastructuur 56 procent in vijf jaar, op vastgoed slechts 4 procent
- 22-10-2026 11:49 Drentse ondernemer Lammert Tel koopt landgoed van Hennie van der Most
- 22-10-2026 11:29 Drenthe helpt bedrijventerreinen met verduurzaming en herontwikkeling
- 22-10-2026 11:20 161 nieuwe woningen gepland op voormalig hockeyterrein in Schiedam
- 22-10-2026 11:09 Ivo van der Mark (Jajo): 'Veel ontwikkelaars en bouwers denken nog te traditioneel'
- 22-10-2026 11:08 EIB: Personeelstekort zet woningbouw en infrastructuur onder druk





.jpg)


Reacties
Om te kunnen reageren moet u zijn ingelogd. Klik hier om in te loggen.