Huikeshoven en Van der Plas in bestuur DGBC
Ronald Huikeshoven (AM) en Hellen van der Plas (Signify) zijn onlangs toegetreden tot het bestuur van de Dutch Green Building Council. Rutger Schuur, voorzitter van het DGBC-bestuur, toont zich verguld met de aanstelling van de nieuwe bestuursleden. De eerste bestuursvergadering in de nieuwe samenstelling vond eind augustus plaats op het kantoor van DGBC in Den Haag.
Rutger Schuur, voorzitter van het DGBC-bestuur, toont zich verguld met de aanstelling van de nieuwe bestuursleden: "Hellen en Ronald hebben beiden uitgebreide ervaring, expertise en een groot netwerk in de vastgoedmarkt. Ronald laat al lang zien dat hij een van de voorlopers is als het gaat om duurzaam ontwikkelen en circulair bouwen. Hellen wordt gedreven door het creëren van een duurzamere wereld; met Signify is ze een van de voorloper in het verduurzamen van de gebouwde omgeving."
Frisse wind
De nieuwe bestuursleden supporten de koers van DGBC, maar zorgen voor een nieuwe, frisse wind in de zeilen. Het hoofddoel van DGBC is en blijft het versneld verduurzamen van de gebouwde omgeving samen met de invloedrijke achterban. De thema’s Circulariteit, Paris Proof, Klimaatadaptatie en Gezondheid zullen de agenda domineren en verder worden uitgediept.
Samenwerken en verbinden
Schuur: “Wij zijn ervan overtuigd dat de gebouwde omgeving alleen duurzamer kan worden als we dit samen doen. DGBC wil met de expertise op de verschillende thema’s en de BREEAM-certificering alle partijen die invloed hebben op de gebouwde omgeving met elkaar verbinden. We willen impact maken, zodat de gebouwde omgeving duurzamer en uiteindelijk Paris Proof wordt. Het bestuur zal alles doen om deze route naar 'Parijs' mogelijk te maken.”
Leefomgeving toekomstbestendig maken
Ronald Huikeshoven van AM: “We staan voor de uitdaging om onze leefomgeving verder te verduurzamen en toekomstbestendig te maken. Dit vraagt om een andere kijk op energie, uitstoot, mobiliteit en (her)gebruik van grondstoffen. DGBC brengt deze kennis samen en weet deze met haar partners om te zetten in daden. De agenda van DGBC raakt direct twee van de vijf maatschappelijke thema’s van AM: gedurfde duurzaamheid en gezond en gelukkig leven. Dit alles is voor mij de inspiratie om toe te treden tot het bestuur van DGBC.”
Inspireren en stimuleren
Hellen van der Plas voegt toe: “Naast mijn rol als CEO voor de Benelux bij Signify, waar duurzaamheid en circulariteit een centrale rol innemen, is het een eer om als medebestuurder voor DGBC de noodzakelijke versnelling op dit gebied ook breder kracht bij te zetten. We zijn er nog lang niet en de urgentie is hoog. Naast inspireren en stimuleren hoop ik in deze rol een bijdrage te leveren om collega’s in de keten dat zetje te geven om praktischer te worden, simpelweg het te gaan doen. Met elkaar. Slimmer verbindingen maken en vandaaruit verder bouwen.”
Raad van Advies
Die laatste woorden van Van der Plas sluiten mooi aan op een belangrijke nieuwe ontwikkelingen bij DGBC. Achter de schermen wordt er hard gewerkt aan het opzetten van de Raad van Advies. Dit orgaan zal twee keer per jaar bij elkaar komen om kennis, inzichten en netwerken bij elkaar te brengen en de rol van DGBC verder aan te scherpen. De beoogde leden van de Raad van Advies zijn vijftien prominente personen uit de bouw- en vastgoedsector en personen van buiten de sector met grote affiniteit met het onderwerp. Naar verwachting start de Raad van Advies op 1 januari 2021.
Laatste nieuws
- 22-05-2026 14:25 Schuurman Schoenen huurt 402 m2 winkelruimte in Almelo
- 22-05-2026 12:47 Voetbalclub Feyenoord krijgt De Kuip in handen
- 22-05-2026 10:58 Cranendonck koopt woningen om stroomstation Maarheeze vlot te trekken
- 22-05-2026 10:32 Dycore huurt kantoorruimte in America Tower in Oosterhout
- 22-05-2026 10:27 Topvacature: Taxateur (ervaren) bij NWWI
- 22-05-2026 10:14 Gemeente Kampen maakt 68 woningen mogelijk op oud sportveld
- 22-05-2026 09:55 Blauwhoed wint tender voor Klein Plaspoelpolder Leidschendam-Voorburg
- 22-05-2026 09:14 De Hypotheker: Effect uitpondgolf neemt af, starter krijgt minder keuze
- 22-05-2026 06:30 Prijsstijging koopwoningen vlakt in april verder af
- 21-05-2026 17:27 ‘Vesteda dicht bij een deal met investeerders’
- 21-05-2026 16:54 Fortus sluit eerste vastgoedfonds af op 200 miljoen euro
- 21-05-2026 16:50 KoopStart maakt woningen al ruim 10 jaar betaalbaar
- 21-05-2026 16:09 Verdi Groep huurt kantoorruimte in Amsterdam Sloterdijk van NSI
- 21-05-2026 15:36 Ernsting’s family opent winkels in winkelcentra Arnhem en Nieuwegein
- 21-05-2026 14:38 Moerdijk kan mogelijk toch blijven bestaan
- 21-05-2026 12:28 Wonen Limburg Accent, Stayinc en Trudo onderzoeken woningfonds voor middenhuur
- 21-05-2026 11:56 Stadscafé opent in Conscious Hotel op Westergas in Amsterdam
- 21-05-2026 11:11 Raad van State: Geen recht op blijvend zonlicht voor zonnepanelen bij nieuwbouw
- 21-05-2026 10:29 Laatste grondeigenaren vechten ASML-uitbreiding in Eindhoven aan
- 21-05-2026 10:04 Zuid-Holland geeft corporatie rechtstreeks subsidie voor woningbouw
- 21-05-2026 09:57 DCM Investment Group en TPG Angelo Gordon kopen IOS-locatie in Zaltbommel
- 21-05-2026 09:46 Kamernet ziet kamerhuur en aanbod stijgen
- 21-05-2026 09:33 Prijzen bestaande koopwoningen ruim 5 procent hoger, stijging buiten Randstad het sterkst
- 21-05-2026 09:22 Avezaat Staal huurt bedrijfsruimte in Vlaardingen aan de Koningin Wilhelminahaven
- 21-05-2026 08:50 Gemeenten willen wel, maar herontwikkeling bedrijventerreinen loopt vast
- 21-05-2026 08:00 ABP en Rockfield investeren 350 mln in betaalbare woningen voor studenten en starters








Reacties
Om te kunnen reageren moet u zijn ingelogd. Klik hier om in te loggen.