Het Huis van Leusden geeft sociale cohesie een gezicht (video)
De bewoners van de zorgappartementen van Abrona zijn enthousiast over het Huis van Leusden. En zij zijn niet de enigen. Het is een bijzonder gebouw waarin iedereen zich thuis voelt en waar sociale cohesie werkelijk ontstaat. In dit samenwerkingsverband tussen Zenzo, de gemeente Leusden, zorgorganisatie Abrona en Woningstichting Leusden zijn uiteenlopende maatschappelijke functies in één gebouw samengebracht.
Een bewoonster van een zorgappartement maakt het duidelijk in haar eigen woorden: "Een eigen woonkamer, halletje en badkamer. Wat geweldig om dat allemaal voor mezelf te hebben. Een stukje vrijheid, dat vond ik zo gaaf! Een droom die uitkwam. Ik mocht al meedenken toen ze nog aan het bouwen waren. Over waar ik wilde wonen, op welke etage en hoe het appartement eruit moest gaan zien."
En nu woon ik hier lekker op mezelf, gewoon midden in de maatschappij. Boven het gemeentehuis en het eetwerkcafé, tussen andere mensen en altijd met iemand van Abrona in de buurt. Hier voel ik me helemaal thuis.
Sociale cohesie
Op de verdiepingen luxe koopwoningen en zorgwoningen voor mensen met een verstandelijke beperking. Op de begane grond het gemeentehuis, kantoren van maatschappelijke organisaties en een eetwerkcafé waar de mensen uit de zorgwoningen kunnen werken. Ontmoeting, zorg en werken onder één dak. Hier krijgt sociale cohesie echt een gezicht.
Een nieuwe leefomgeving met sociale samenhang
Het Huis van Leusden is werkelijk voor iedereen. Door de mix van werken, wonen, zorg en horeca is het een gebouw waar altijd wat gebeurt. Inwoners komen langs bij het gemeentehuis. En in de kantoren en het eetwerkcafé gonst het van bedrijvigheid. Allerlei mensen ontmoeten elkaar en zijn samen aan het werk. Maar het Huis van Leusden is meer dan een plek die de sociale cohesie bevordert. Boven alles is het een woonhuis met heerlijke appartementen om te wonen.
In de hallen van de twee woongebouwen staan bankjes waar bewoners met en zonder zorgbehoefte elkaar kunnen ontmoeten. En er is een fantastische binnentuin van 500 m2. Een fijne plek om te zitten voor een praatje met de buren of gewoon om te genieten van de zonnestralen. In deze nieuwe leefomgeving gaan sociale cohesie en individueel woongenot moeiteloos hand in hand.
Zenzo gelooft in verbinding
Zenzo gelooft in de kracht van de participatiemaatschappij. Hun droom is een samenleving waarin iedereen mee kan doen en kansen krijgt. Daarom zijn de projecten niet alleen duurzaam maar ook stuk voor stuk gericht op het bevorderen van de sociale cohesie. Toen de gemeente Leusden vroeg om een plan voor het gemeentehuis gecombineerd met woningen, heeft Zenzo zorg en werk toegevoegd in de vorm van zorgwoningen en een eetwerkcafé. Bewoners met en zonder zorgbehoefte wonen en leven nu door elkaar heen.
Een huis voor iedereen
Het Huis van Leusden is een huis voor iedereen. Midden in het centrum van Leusden, dichtbij winkels, bibliotheek en restaurants. In de woorden van Anita Noordhoff, moeder van bewoner Daan: “Het is een omgeving die veilig voelt. Waar mensen in- en uitlopen, waar reuring is, maar waar je toch helemaal tot je recht kan komen.”
Meer weten over Zenzo Maatschappelijk Vastgoed?
Ben jij benieuwd naar andere projecten van Zenzo met een maatschappelijke functie? Op de website vind je heel veel informatie over de projecten van Zenzo. En natuurlijk kan je altijd contact opnemen. De Zenzo medewerkers vertellen je graag alles over hun visie op maatschappelijk vastgoed.
Laatste nieuws
- 01-05-2026 14:27 Rechter trekt harde lijn: 'Onderhoudsrisico kost Optisport exploitatie Den Asseldonk'
- 01-05-2026 14:08 De Vrije Blick kiest GoHome als verhuurplatform voor woningportefeuille
- 01-05-2026 13:36 EU-leiders komen in november bijeen om wooncrisis
- 01-05-2026 12:58 Bouwinvest maakt kapitaal vrij voor hoogste woontoren van Amsterdam met verkoop van 205 woningen
- 01-05-2026 12:47 Ondernemers Food Center willen ontwikkelaar Marktkwartier voor rechter slepen
- 01-05-2026 11:48 Intospace wil distributiecentrum ‘inpakken’ met 300 woningen in Zoetermeer
- 01-05-2026 11:14 Chinees elektronicamerk kiest Westfield Mall voor eerste Benelux-winkel
- 01-05-2026 11:00 Logistiek vastgoed verhuren? Denk aan triple net, maar leg het goed vast
- 01-05-2026 10:46 Zesde winkel voor Uniqlo in Nederland
- 01-05-2026 10:35 Eigenaar Batavia Stad aast op outletcentra in vier Europese landen
- 01-05-2026 10:19 CBRE breidt taxatieteam uit met drie nieuwe gezichten
- 01-05-2026 09:52 Mei bij VJ in het teken van logistiek
- 01-05-2026 09:42 Online verkoop blijft detailhandel vooruitduwen: Omzet 7,7 procent hoger
- 01-05-2026 08:59 Prof. Arjan Bregman: ‘Gebruik de BOPA slim, het kan woningbouw juridisch versnellen’
- 01-05-2026 06:00 Netcongestie als contractvraagstuk
- 30-04-2026 21:31 Europese druk voor aanpassing ATAD-richtlijn heeft pas effect in 2029
- 30-04-2026 16:35 Vivet koopt appartementencomplex in Emmen
- 30-04-2026 16:29 Kabinet verlaagt geluidsplafonds langs spoor, meer ruimte voor woningbouw
- 30-04-2026 16:24 Webinar GroenGebouw: Slim verduurzamen met maximaal rendement voor jouw pand
- 30-04-2026 16:06 Nederlandse vastgoedmarkt onttrekt zich aan Europese daling investeringsvolume
- 30-04-2026 15:43 ECB laat rente onveranderd ondanks oplopende inflatie
- 30-04-2026 15:29 Onderzoek Kadaster: 46 procent bebouwde kom in handen gemeenten
- 30-04-2026 13:19 Topvacature: Vastgoedmanager bij Nobillon Vastgoed
- 30-04-2026 12:30 First Sponsor koopt eenderde van Crown Plaza op Amsterdamse Zuidas
- 30-04-2026 12:06 Amsterdamse corporaties: College, laat 40/40/20 per wijk los
- 30-04-2026 11:32 Stimmt Digital huurt op Campus CeeCee Timber in Enschede

.jpg)
.jpg)
.jpg)




Reacties
Om te kunnen reageren moet u zijn ingelogd. Klik hier om in te loggen.