Fortrus: ‘Wij willen de succesvolste zijn, niet de grootste’
Vastgoedbeheerder Fortrus is al twintig jaar een speler in de Nederlandse vastgoedmarkt. Wat onderscheidt hen van alle andere grote partijen? VJ sprak hierover met vastgoedmanager Tim Willemsen en directeur Henk Vlug.
Een aantal zaken vallen direct op: Fortrus voert alleen technisch en facilitair beheer uit. Ook is het bedrijf bijzonder jong en bedient met slechts 20 medewerkers de grote spelers in de markt zoals Schiphol Real Estate, Redevco, Klépierre en Plus Vastgoed. Hoe doen ze dat?
“Om te beginnen”, zegt Tim, “houden we de zaken zo eenvoudig mogelijk. Geen onnodige poespas in procedures, hiërarchie of aandeelhouders. We zijn een MKB’er en daar zijn we erg trots op. Het feit dat we relatief klein zijn, houdt ons wendbaar en scherp. Collegialiteit staat bij ons heel erg hoog in het vaandel. Onze servicedeskmedewerkers bijvoorbeeld, die worden op handen gedragen, want hun werk maakt het werk van alle andere collega’s in de keten zoveel makkelijker. Daar moet je trots en zuinig op zijn.”
Nieuwe mensen gezocht
Tim is zelf als afstudeerder gestart bij Fortrus. “De grote mate van vrijheid en vertrouwen binnen Fortrus is inspirerend. Vastgoedbeheer heeft mij altijd getrokken, door de combinatie van techniek en commercie. Nergens anders zie je de directe invloed van techniek op mensen zo duidelijk als in deze branche. korte lijnen en snel kunnen regelen van zaken is erg fijn. Ik ben er dan ook trots op dat ik nu als manager van dit team het bedrijf kan uitbreiden met twee technisch managers.
Maar dan natuurlijk de hamvraag, hoe doen ze dat? Wat doen zij zoveel slimmer dan hun vakbroeders? Tim vertelt: “Sinds de oprichting, 20 jaar geleden, is er binnen de organisatie flink geïnvesteerd in ICT en hoogopgeleide jonge mensen. Dat betaalt zich nu uit.”
Kiezen voor generalisten
Fortrus heeft in de afgelopen jaren een transitie doorgemaakt, van expertise naar procesmanagement. “Waar veel organisaties experts in dienst hebben, kiezen wij juist voor de generalisten met een technische achtergrond. De man of vrouw die alles weet van bijvoorbeeld klimaat- of liftinstallaties die huren we in waar nodig. We hebben dan ook een krachtig netwerk van onze favoriete experts om ons heen gebouwd. Juist door heel goed te sturen op het proces, met behulp van ons ICT pakket, kunnen we slim werken en een duidelijke meerwaarde leveren voor onze opdrachtgevers. Wij willen de succesvolste zijn, niet de grootste”, benadrukt Tim.
Henk Vlug, de oprichter van het bedrijf: “Wij zijn hands-on en pragmatisch, wij leveren geen dikke rapporten maar resultaten. Wat is er maatschappelijk in ontwikkeling en wat is onze rol daarin? Daar kijken we kritisch naar. Er vindt een transitie plaats op allerlei deelgebieden. Door bijvoorbeeld het communicatietijdperk wat verregaande eisen stelt aan transparantie in de keten. Je moet waarmaken wat je belooft. We moeten klanten goed laten zien wat we presteren. Ook laten zien we onze opdrachtgevers zien wat niet goed gaat en die problemen lossen op. Verwachtingsmanagement is essentieel. Als iets niet lukt, meldt dat dan.”
Geen uitbundige managementstructuur
Opvallend is dat Fortrus alleen technisch en facilitair beheer doet, en geen leasing, investments of valuations zoals de meeste vastgoedbeheerders. “Door ons duidelijk te focussen op onze core business, kunnen wij daar ook als MKB’er succesvol in zijn. Juist doordat we geen uitbundige management structuren nodig hebben. Daardoor kunnen wij vanuit onze twee kantoren in Arnhem en Schiphol elke dag die meerwaarde bieden aan onze opdrachtgevers”, zo besluit Tim.
Laatste nieuws
- 15-06-2026 16:33 Enschede zoekt ontwikkelaars voor Kop Boulevard
- 15-06-2026 16:19 Kantoorgebouw in Houten verkocht
- 15-06-2026 15:51 Hadoks huurt kantoorruimte op Wassenaarseweg in Den Haag
- 15-06-2026 13:00 ‘Huisvesting is strategisch geworden daarom moeten gebruiker en vastgoedsector elkaar vaker ontmoeten’
- 15-06-2026 13:00 Edmond de Rothschild koopt bedrijfsruimten in Oost-Nederland
- 15-06-2026 12:20 Omega en Thunnissen ondertekenen overeenkomst voor 140 meer woningen in Maassluis
- 15-06-2026 12:07 Woningwaarde met beter energielabel hoger, maar verduurzaming onder VvE's blijft lastig
- 15-06-2026 11:39 NIBC sluit aan bij SBR Nexus voor ontvangst van SBR Taxatierapporten
- 15-06-2026 11:13 Allsafe opent nieuwe vestiging in Vlaardingen
- 15-06-2026 10:58 Vastint gaat samenwerking aan met C&W Asset Services
- 15-06-2026 10:51 Rijnhart Wonen tekent voor 47 nieuwe woningen in Zoeterwoude
- 15-06-2026 10:37 Rente stijgt beperkt maar beleggers kijken met argusogen naar deal VS-Iran
- 15-06-2026 10:00 Netcongestie bij bestaande bouw: Op wiens naam staat de aansluiting?
- 15-06-2026 06:00 De opmars van de conceptontwikkelaar: ‘Een sterk concept vormt de basis voor de verdere uitwerking’
- 14-06-2026 07:51 Jysk opent nieuwe winkel in Barneveld en wil verder uitbreiden in Nederland
- 14-06-2026 07:43 PingProperties verhuurt voor 6.000 m2 in UP Office Building Amsterdam
- 14-06-2026 07:37 HEMA verlengt langjarig huurcontract in centrum Alkmaar
- 12-06-2026 16:26 Rotterdamse Zevenkamp krijgt er bijna 500 woningen bij
- 12-06-2026 16:03 Haag Wonen tekent voor 66 sociale huurwoningen in Skymark in Haagse Binckhorst
- 12-06-2026 15:47 DNB verwacht flink lagere economische groei met 2,7 procent inflatie
- 12-06-2026 14:05 Provada 2026: De woningmarkt wacht, Defensie bouwt
- 12-06-2026 10:47 NSI zet streep door houten kantoortoren Well House op Zuidas
- 12-06-2026 09:59 Gouda laat voorkeursrecht Rabobanklocatie los na afspraken: ‘Zonder dit instrument was dit waarschijnlijk niet mogelijk’
- 12-06-2026 09:48 PingProperties verkoopt geoptimaliseerd winkelcentrum Passage Schiedam
- 12-06-2026 09:24 Ontwikkeling van 38 hectare logistieke infrastructuur voor koel- en vrieslogistiek voor Rotterdam Food Hub
- 12-06-2026 09:17 Deka Immobilien koopt koelopslag VDH Cooling in regio Rotterdam








Reacties
Om te kunnen reageren moet u zijn ingelogd. Klik hier om in te loggen.