Koers Groep legt nieuwe toekomstvisie neer
Deze maand is het precies 45 jaar geleden dat in hartje Rotterdam door het echtpaar Koers Bouwbedrijf Koers werd opgericht. Na ettelijke verhuizingen en een gestage groei, is Koers Groep inmiddels een landelijk opererende organisatie met zo’n 150 medewerkers. De hoofdvestiging van de onderneming staat uiteindelijk in Barendrecht.
In Vastgoedjournaal geeft directeur Harold Koers zijn visie op de toekomst. "Want een jubileum is een mooi moment om terug te blikken, maar in een dynamische wereld als de onze moet je vooral vooruitkijken", zegt hij.
Koers: “Er is op dit ogenblik heel veel gaande en wij moeten daar als vastgoedspecialist op in weten te spelen. De wereld verandert in snel tempo, dus moet ook je organisatie mee veranderen. Trouwens, niet alleen de samenleving verandert, maar er zijn ook technologische ontwikkelingen die hun invloed hebben, zoals IT, 3D-printing, de internet-of-things, om maar eens een paar te noemen. De belangrijkste thema’s voor de komende jaren zijn wat ons betreft duurzaamheid, veiligheid, welzijn en technologie."
"Om met dat laatste te beginnen: gebouwen en installaties worden slimmer dankzij geavanceerde technologie, die bijvoorbeeld predictief onderhoud makkelijker maken. Met predictief onderhoud monitoren we op afstand het functioneren van een gebouw en kunnen we voorspellingen doen over de levensduur van een installatie en over de noodzaak van het vervangen van bepaalde onderdelen. Waardoor we storingen vóór zijn. Ook welzijn wordt steeds belangrijker, want hoe aangenamer de werkomgeving, hoe beter de werkprestaties. Terwijl ook veiligheid een steeds grotere rol speelt."
Circulair leren omgaan
Duurzaamheid tenslotte is één van de grootste uitdagingen van de komende decennia stelt hij. "We moeten circulair leren omgaan met materialen. Met ons circulair beheer- en onderhoudsprogramma spelen we daarop in. Daarmee voorkomen we uitval of schade en gevolgschade, waardoor onnodig gebruik van primaire grondstoffen zoveel mogelijk wordt beperkt."
"Een ander belangrijk hulpmiddel voor ons circulair handelen is het gebouwenpaspoort, waarin nauwkeurig in kaart is gebracht waar in een gebouw welke circulaire onderdelen en materialen zitten. Want bestaande gebouwen zijn in feite bouwmaterialendepots. In de nabije toekomst kunnen deze gebouwen worden gebruikt voor het terugwinnen van producten en grondstoffen.”
Building as service
“Dat je een bestaand gebouw bekijkt als bouwmaterialendepot is overigens nog maar één aspect van een veranderende kijk op gebouwen. Want we gaan in mijn ogen toe naar een building-as-service concept; het idee dat je niet meer vierkante meters kantoorruimte huurt of koopt, maar dat je betaalt voor het gebruik. Dat brengt met zich mee dat wij ook een ander soort diensten gaan bieden aan beleggers of gebouw-eigenaren, die bij ons bijvoorbeeld het onderhoud af kunnen kopen voor 10 of 20 jaar."
"Ook daarin zit een stuk vernieuwing. Wij hebben ons in de afgelopen 45 jaar ontwikkeld van een low-end technisch bedrijf naar een high-end full service bedrijf dat samen met een eigenaar, gebruiker of belegger kijkt welke oplossingen er zijn om een gebouw optimaal te laten renderen in alle mogelijke opzichten. We zien onszelf dan ook als een strategisch partner, als een connector, verbinder. Dat is dan iets wat niet veranderd is in de bijna halve eeuw dat we actief zijn: dat we altijd graag betrokken worden bij de hele levenscyclus en samen met de klant zoeken naar de best mogelijke oplossing voor hem", aldus Koers.
Laatste nieuws
- 22-05-2026 14:25 Schuurman Schoenen huurt 402 m2 winkelruimte in Almelo
- 22-05-2026 12:47 Voetbalclub Feyenoord krijgt De Kuip in handen
- 22-05-2026 10:58 Cranendonck koopt woningen om stroomstation Maarheeze vlot te trekken
- 22-05-2026 10:32 Dycore huurt kantoorruimte in America Tower in Oosterhout
- 22-05-2026 10:27 Topvacature: Taxateur (ervaren) bij NWWI
- 22-05-2026 10:14 Gemeente Kampen maakt 68 woningen mogelijk op oud sportveld
- 22-05-2026 09:55 Blauwhoed wint tender voor Klein Plaspoelpolder Leidschendam-Voorburg
- 22-05-2026 09:14 De Hypotheker: Effect uitpondgolf neemt af, starter krijgt minder keuze
- 22-05-2026 06:30 Prijsstijging koopwoningen vlakt in april verder af
- 21-05-2026 17:27 ‘Vesteda dicht bij een deal met investeerders’
- 21-05-2026 16:54 Fortus sluit eerste vastgoedfonds af op 200 miljoen euro
- 21-05-2026 16:50 KoopStart maakt woningen al ruim 10 jaar betaalbaar
- 21-05-2026 16:09 Verdi Groep huurt kantoorruimte in Amsterdam Sloterdijk van NSI
- 21-05-2026 15:36 Ernsting’s family opent winkels in winkelcentra Arnhem en Nieuwegein
- 21-05-2026 14:38 Moerdijk kan mogelijk toch blijven bestaan
- 21-05-2026 12:28 Wonen Limburg Accent, Stayinc en Trudo onderzoeken woningfonds voor middenhuur
- 21-05-2026 11:56 Stadscafé opent in Conscious Hotel op Westergas in Amsterdam
- 21-05-2026 11:11 Raad van State: Geen recht op blijvend zonlicht voor zonnepanelen bij nieuwbouw
- 21-05-2026 10:29 Laatste grondeigenaren vechten ASML-uitbreiding in Eindhoven aan
- 21-05-2026 10:04 Zuid-Holland geeft corporatie rechtstreeks subsidie voor woningbouw
- 21-05-2026 09:57 DCM Investment Group en TPG Angelo Gordon kopen IOS-locatie in Zaltbommel
- 21-05-2026 09:46 Kamernet ziet kamerhuur en aanbod stijgen
- 21-05-2026 09:33 Prijzen bestaande koopwoningen ruim 5 procent hoger, stijging buiten Randstad het sterkst
- 21-05-2026 09:22 Avezaat Staal huurt bedrijfsruimte in Vlaardingen aan de Koningin Wilhelminahaven
- 21-05-2026 08:50 Gemeenten willen wel, maar herontwikkeling bedrijventerreinen loopt vast
- 21-05-2026 08:00 ABP en Rockfield investeren 350 mln in betaalbare woningen voor studenten en starters








Reacties
Om te kunnen reageren moet u zijn ingelogd. Klik hier om in te loggen.