Woningverkopers staan steeds meer open voor internetverkoop en Virtual Reality
Huizenbezitters in Nederland zien een goede toekomst in online woningverkoop. Dat blijkt uit een gezamenlijk onderzoek van vastgoedexpert DamBorg en onderzoeksbureau Panel Inzicht onder circa 1000 huizenbezitters in Nederland.
De onderzoeksresultaten wijzen erop dat een toekomst met een sterk online karakter niet ondenkbaar is. Sterker nog: de ondervraagden geven aan dat ze een internetmakelaar een goede toevoeging vinden aan de vastgoedhandel en ook virtual reality mag hierbij niet ontbreken.
Marc van Elk van DamBorg: “Uit het onderzoek van Panel Inzicht blijkt dat huizenwebsite funda veel naamsbekendheid heeft; huizenbezitters weten de site ook regelmatig te vinden. Ruim een derde van de respondenten geeft aan meer dan eens per maand huizen te bekijken. Vergelijk het met shoppen of social media: huizen kijken op internet is een vorm van vermaak geworden. Moest je twee decennia geleden nog telefonisch contact opnemen met een makelaarskantoor voor een afspraak, tegenwoordig vraag je een bezichtiging aan via funda en bekijk je woningen op afstand.”
Internetmakelaar welkom
Het bekijken van woningwebsites lijkt ook te leiden tot zelfstandig handelen. Het merendeel van de ondervraagden geeft aan dergelijke websites relevant te vinden. Hoewel de meeste ondervraagden hun huidige woning hebben gekocht met behulp van een makelaar, blijkt uit het onderzoek dat ze een deel van de taken zelfstandig uitvoerden. Zoals het zelf verspreiden van informatie over het huis en het zelf organiseren van bezichtigingen.
De respondenten in het onderzoek geven daarom aan dat zij een internetmakelaar, in de vorm van online ondersteuning op het gebied van huizen kopen, een goede toevoeging vinden bij woningverkoop. Een voorbeeld van een bedrijf dat hierop inspeelt is vastgoedexpert DamBorg. Dit is een van de bedrijven in Nederland die verkoop van woningen aanbieden zonder tussenkomst van een makelaar aan de hand van online formulieren die huizenbezitters zelf kunnen invullen.
“Hiermee laten dit soort bedrijven zien dat zaken zoals transacties of contact tussen makelaars en kopers in de toekomst eenvoudig online kunnen gebeuren”, stelt Van Elk.
Virtual reality rap tempo werkelijkheid
Ook online bezichtiging is een ontwikkeling die in rap tempo terrein wint. Dit dankzij de komst van virtual reality. Aan de hand van een 360-graden beeld en volledig driedimensionale beleving, kunnen kopers op afstand al ervaren hoe een woning eruit ziet van binnen. Alsof ze er middenin staan.
Hoewel nu nog slechts een klein groepje huizenbezitters een woning durft te kopen aan de hand van een VR-bezichtiging, zijn de meeste ondervraagden van mening dat deze groep in de toekomst veel groter zal zijn. “Dergelijke onderzoeksresultaten wijzen op een bijzondere ontwikkeling in de huizenmarkt: een toekomst met huizenwebsites en met online ondersteuning van de makelaar”, aldus Van Elk.
High lights van onderzoek
-Funda is Top of Mind bij 80% van de respondenten. Ze weten allemaal dat je via funda naar koopwoningen kunt zoeken.
-Wanneer men een woning gaat kopen, laat ruim de helft (een deel van) de koop over aan de makelaar.
-Bij het verkopen van een woning wordt vaker een makelaar ingeschakeld. 70% laat de verkoop geheel aan de makelaar over.
-Bij de verkoop van een woning neemt de makelaar bijna altijd de waardebepaling van de woning voor zijn rekening.
-Het organiseren van bezichtigingen en de informatieverspreiding over de beschikbaarheid van de woning onder buurtbewoners doen verkopers het vaakst zelf.
-62% van de mensen vindt woningwebsites een goed alternatief voor makelaars. Ze doelen hierbij waarschijnlijk vooral op het bekijken van het woningaanbod en het krijgen van een eerste indruk van woningen.
-1 op de 2 mensen verkoopt hun huis het liefst zonder verkoopmakelaar. Dat geldt meer voor doorstromers, dan voor starters.
-35% zit minstens 1 keer per maand op een woningwebsite. Dus niet alleen wanneer men zich oriënteert op een woning. Het bezoeken van woningwebsites is een redelijk alledaagse onlineactiviteit. In ieder geval net zo alledaags als het bezoeken van sommige websites in fashion en sport.
-De helft verwacht dat de handel in vastgoed binnen 10 – 15 jaar volledig online gaat. 23% vindt een VR-bezichtiging betrouwbaar. 9% zou op basis van enkel een VR-bezichtiging een huis kopen.
Laatste nieuws
- 13-05-2025 16:26 Consultant huurt kantoorruimte in The Lobby in Rijswijk
- 13-05-2025 16:16 De Alliantie en ViaData bundelen krachten voor persoonlijker en efficiënter dagelijks onderhoud
- 13-05-2025 15:45 Bomont huurt winkelruimte aan Vredenburg in Utrecht
- 13-05-2025 15:39 Ook provincie Drenthe roept Rijk op om huurbevriezing terug te draaien
- 13-05-2025 15:37 Union Street verhuurt 2.500 m2 kantoorruimte in Arnhem
- 13-05-2025 13:46 Portefeuille Vastned opgewaardeerd
- 13-05-2025 13:11 Leasemaatschappij laat nieuwe hub in Veghel realiseren
- 13-05-2025 12:25 Sagax koopt cleantechcampus in Hengelo voor tientallen miljoenen
- 13-05-2025 11:17 Amsterdam drie plekken gestegen op lijst van duurste wereldsteden om te bouwen
- 13-05-2025 11:13 Arnhem stelt vergunning verplicht voor verhuur aan arbeidsmigranten
- 13-05-2025 10:26 Oud-Blokker-eigenaar wil door met Miniso via nieuw bedrijf
- 13-05-2025 10:22 Marie-Stella-Maris breidt winkelnetwerk uit
- 13-05-2025 10:04 Equity Estate koopt vier winkels en kantoorruimte in Westfield Mall of the Netherlands
- 13-05-2025 10:04 Rockfield en Ardian kopen studentencomplex in Milaan
- 13-05-2025 10:01 Rockwool huurt logistieke bedrijfsruimte in Breda
- 13-05-2025 09:52 Was Palmer op tijd of blijft hij met de ‘leftover-locaties’ van Blokker zitten?
- 13-05-2025 09:45 Françoise Dechesne nieuw lid van RvC Heembouw
- 13-05-2025 09:39 'Laat woningeigenaren in VvE’s zelf kiezen hoe ze verduurzaming financieren om vertraging te voorkomen'
- 13-05-2025 09:39 Gemeente Amsterdam versnelt vastgoedbeheer met digitale handtekening
- 13-05-2025 09:00 Inflatie in april 4,1 procent
- 13-05-2025 08:53 Interparking gaat parkeergarage in Amsterdam beheren voor Deka Immobilien
- 13-05-2025 08:45 Laurens-Jan Portier naar a.s.r. real assets investment partners
- 12-05-2025 17:05 Sven Green directeur utiliteit bij Bouwbedrijf Vrolijk
- 12-05-2025 13:31 Stec Groep: Tot 9.200 extra woningen door transformatie in stedelijk gebied
- 12-05-2025 13:15 Leonardo Hotels neemt Oranje Hotel in Leeuwarden over
- 12-05-2025 13:04 Takko groeit in Nederland: ‘Onze mix van lage prijzen en moderne winkelervaring slaat hier aan’
Reacties
Om te kunnen reageren moet u zijn ingelogd. Klik hier om in te loggen.