De beste corporatie-CEO van 2015 is bekend!
De afgelopen weken is er druk gestemd door onze lezers. Sommige brachten slechts hun stem uit, anderen kwamen met een vier pagina's tellende argumentatie over hun keuze. Hoe dan ook, het leefde enorm. Inmiddels zijn de stemmen geteld en tekent zich een duidelijke winnaar af.
Hieronder vindt u de top vijfentwintig beste corporatie-CEO’s! Onder de tabel vindt u een korte toelichting op de top vijf.
|
Nr. |
Naam |
Corporatie |
|
1 |
L. Bobbe |
Woonstichting De Key |
|
2 |
M.H.W van Buren |
Woonstichting Rochdale |
|
3 |
C. van Boven |
Parteon |
|
4 |
H.J. van den Berk |
Stichting Havensteder |
|
5 |
A. Schakenbos |
Vestia |
|
6 |
I. de Boer |
Stichting Woonbedrijf SWS |
|
7 |
R.C. Haans |
De Alliantie |
|
8 |
C.F. van Dreven |
Haag Wonen |
|
9 |
A.J. de Boer |
Lefier |
|
10 |
E.E. Pannebakker |
De Goede Woning |
|
11 |
J.J. Benschop |
Stichting DUWO |
|
12 |
H. Rietveld |
SOR |
|
13 |
R. Swart |
Accolade |
|
14 |
B. Wijbenga van Nieuwenhuizen |
Woonbron |
|
15 |
P. Boerenfijn |
Habion |
|
16 |
D.J. Teunis |
Beter Wonen Vechtdal |
|
17 |
H.A. Zanting |
Dudok Wonen |
|
18 |
A. Bonnema |
Elkien |
|
19 |
M.T. Dubbeldam |
Laurentius |
|
20 |
F.A.M. Weterings |
3B Wonen |
|
21 |
A.F.R. Jochems |
SSH |
|
22 |
A.M.M. Aussems |
Stichting TRUDO |
|
23 |
P.F.Th Sponselee |
Stichting Woonwaard N-Kennemerland |
|
24 |
W.J.M. Angenent |
Vivare |
|
25 |
B. Halm |
Woningstichting Eigen Haard |
Toelichting
De heer Bobbe van De Key stond ook in de tussenstand al op de eerste plaats. Na deze tussentijdse ranking zijn er nog bijna evenveel stemmen bijgekomen voor de topvijf-ers. Toch is er iets veranderd sinds de tussenstand. Waar mevrouw Van den Berk eerst nog een tweede plaats bekleedde, is zij in de laatste dagen ingehaald door zowel mevrouw Van Buren als de heer Van Boven.
Opvallend is ook dat de top drie beduidend meer stemmen heeft gekregen dan de nummers daaronder. Heeft onze queeste meer geleefd in Amsterdam en Rotterdam dan in de rest van het land? Neen, zelfs in Rijssen is er gestemd op een plaatselijke corporatie-CEO.
Het commentaar van onze stemmers
Bobbe ontving lovende woorden van zijn stemmers. WoningmarktNL zoekt CEO’s die een voorbeeld zijn voor de sector en als wij de ‘comments’ mogen geloven dan “verzet Bobbe bergen met de pink” en is hij “progressief en betrokken bij de stad.” Om het nog actueler te maken: “De eerste die zijn nek uitsteekt voor het acute vluchtelingenprobleem.” Terecht een eerste plaats voor Bobbe die door het geven van een goed voorbeeld leiderschap toont.
Ook Van Buren en Van Boven kregen lovende woorden. Over Van Buren werd gezegd: “Visie, daadkracht en kennis van het werkveld. Daarnaast een geweldige netwerker.” Het woord daadkracht kwam bij Van Buren wel vaker voor: “Mevrouw Van Buren is een erg krachtige en overtuigende vrouw, die zeer goed is in haar werk.” Met zulke woorden verdiende zij wellicht ook een hogere notering in onze zoektocht naar de Meest Invloedrijke Vastgoedvrouw.
Maar ook Van Boven toont sterk leiderschap door het uitdragen van een “visie en een juiste mix sociaal instinct met zakelijke nuchterheid” Zijn visie wordt gewaardeerd en bestempeld als “verfrissend en out-of -the-box”. Over leiderschap zei een van de stemmers: “Man met visie en een uitzonderlijk gevoel voor verbinden. Een echte leider, voorbeeld voor anderen.”
Mevrouw Van den Berk mag dan wel iets gedaald zijn maar het commentaar is allesbehalve een tegenvaller: “Vernieuwend in een moeilijk woningmarktgebied”. Een concrete punt van sterk leiderschap in moeilijke tijden. Maar ook passie werd bij Van den Berk opgemerkt: “Onvoorwaardelijke liefde voor de branche en met ziel en zakelijkheid (eerst PWS en na de fusie met Com.wonen) Havensteder als een boegbeeld door de storm geleid. Ondanks de diverse reorganisatie/afslankrondes geniet zij nog steeds veel draagvlak onder de medewerkers.” Steek die maar in uw zak mevrouw Van den Berk.
Tot slot de heer Schakenbos, ook deze CEO heeft een sterke achterban. Dit is duidelijk te herleiden uit de comments: “Een man met VISIE die ver op de 'troepen' vooruit loopt. De bestuurder anno 2020.” Ook werd er over hem gezegd: “Tomeloze betrokkenheid en commitment.” en toonde hij “durf in debat vluchtelingen / statushouders”. Deze durfal heeft zijn 5e plaats dus keihard verdiend.
Gefeliciteerd!
WoningmarktNL wil Leon Bobbe van harte feliciteren met de eerste plaats. Uiteraard ook alle anderen genomineerden verdienen een felicitatie, want het is niet eenvoudig om een corporatie te besturen. Helemaal niet gezien de grote veranderingen in de huurmarkt in de afgelopen jaren.
In 2016 doen we opnieuw een zoektocht naar de beste corporatie-CEO. Wat zal er dan veranderd zijn?
Bent u nog niet ingeschreven op onze nieuwsbrief? Doe dat dan hier en ontvang als eerste het laatste nieuws, dagelijks in uw mailbox.
Laatste nieuws
- 27-08-2026 16:29 Tijdelijke woningverhuur, wat kan er nog wel?
- 27-08-2026 16:17 Levitudo breidt portefeuille uit met IOS-locatie in Wijchen
- 27-08-2026 15:53 Onderzoekers zetten vraagtekens bij gangbare oplossingen voor woningtekort
- 27-08-2026 14:35 LX Pantos verlengt huur kantoorruimte in Hoofddorp
- 27-08-2026 14:24 Topvacature: Vastgoedbeheerder Zorgvastgoed
- 27-08-2026 12:53 'Bezwaargegevens geven nog te weinig inzicht in vertraging woningbouw'
- 27-08-2026 11:48 ABB huurt kantoorruimte op Lotus Office Campus in Rotterdam
- 27-08-2026 11:14 Particuliere belegger koopt kinderdagverblijf in Kortenhoef
- 27-08-2026 10:32 Raad van State laat vergunning voor 50 woningen in Beverwijk in stand
- 27-08-2026 10:03 'Uitpondcijfers blijven stijgen en overtreffen van tevoren ingecalculeerde scenario's'
- 27-08-2026 09:24 Mijdrecht wil 88 woningen en nieuwe bibliotheek in centrum
- 27-08-2026 09:01 Lieven de Key koopt 79 sociale huurwoningen op NDSM-werf
- 27-08-2026 00:00 Woningverkopen groeien verder, huurmarkt blijft krapper worden
- 26-08-2026 16:50 Centrummanager Leiden: 'Economie moet niet afhankelijk zijn van alleen Biosciencepark'
- 26-08-2026 15:37 Provincie Noord-Brabant wil 150 mln investeren in zorgvastgoedfonds Achmea
- 26-08-2026 15:30 Topvacature: Business improvement lead bij Build Finance
- 26-08-2026 15:17 Maarten Donkers nieuwe directeur Research bij Capital Value
- 26-08-2026 14:52 TWA huurt kantoorruimte in Leusden
- 26-08-2026 14:00 Verbouwen zonder chaos: Waarom coördinatie het verschil maakt tussen een succesvol project en een nachtmerrie
- 26-08-2026 12:33 Dirk Brounen benoemd tot lid van de RvC van Amvest
- 26-08-2026 11:00 Bestemmingsplan stationsgebied Hoorn definitief
- 26-08-2026 10:21 Aantal jongeren dat verhuist naar universiteitsstad blijft jaren ongeveer gelijk
- 26-08-2026 09:58 Ondernemersvertrouwen detailhandel gestegen en 3 procent meer omzet
- 26-08-2026 09:48 Hoogleraar transportbeleid: ‘Juist meer geld voor onderhoud, desnoods ten koste van nieuwe projecten’
- 25-08-2026 16:58 CSafe Global huurt op Schiphol
- 25-08-2026 16:10 Gamma en Jysk huren op Spaklerweg van Kroonenberg








Reacties
Om te kunnen reageren moet u zijn ingelogd. Klik hier om in te loggen.