Directeur-bestuurder Pré Wonen overleden
Vorige week woensdag is directeur-bestuurder Victor Verhoeven van woningcorporatie Pré Wonen overleden. Dat maakt Pré Wonen op haar website bekend. Verhoeven had al langer gezondheidsproblemen. Hij is 59 jaar geworden. "Zijn overlijden raakt ons in ons hart."
Pré Wonen schrijft op haar website:
"Victor was vanaf 1 september 2008 in dienst bij Pré Wonen. Vanaf begin 2014 kon hij zijn functie vanwege gezondheidsproblemen niet meer uitoefenen. Ondanks het besef, dat door zijn ziekte het afscheid in het verschiet lag, zijn wij toch vol ongeloof en verdriet dat hij er niet meer is. Zijn overlijden raakt ons in ons hart. Victor Verhoeven is 59 jaar geworden. Als mede directeur-bestuurder van Pré Wonen is Victor Verhoeven van grote betekenis geweest voor de volkshuisvesting in de regio Zuid- en Midden-Kennemerland. Het is een groot verlies voor Pré Wonen en voor de volkshuisvesting in de regio."
Pré Wonen opende een online condeoleance register. Ook plaatste directeur Rob van Zijl namens de corproatie een In Memoriam:
In memoriam
Victor (V.C.) Verhoeven, directeur-bestuurder van Pré Wonen is op 28 januari 2015 overleden. Veel te jong in de leeftijd van 59 jaar.
Victor was vanaf 1 september 2008 in dienst bij Pré Wonen. Daarvoor heeft hij ruim twintig jaar managementfuncties vervuld op het snijvlak van bestuur en beleid, waaronder bij de Universiteit van Amsterdam en de Universiteit van Leiden. Verder heeft hij diverse advies- en interim-opdrachten uitgevoerd in de publieke sector. Gedurende vijf jaar gaf hij als directeur leiding aan het bureau van de PvdA in Amsterdam. Daarna was hij vijf jaar werkzaam in de volkshuisvesting als regiodirecteur Utrecht van woningcorporatie Portaal.
In Victor's visie verdienen mensen een goed leven. Iedereen dient daar wel een eigen verantwoordelijkheid in te nemen. Kansen krijgen, was volgens hem dan ook kansen benutten. Die visie droeg Victor uit in tal van regionale en landelijke gremia van de volkshuisvesting. En hij benutte zijn omvangrijke relatienetwerk hiervoor.
Met hart en ziel werkte hij aan het bereikbaar en beschikbaar houden van woningen voor mensen met een bescheiden inkomen. De écht kwetsbare mensen, zoals dak- en thuislozen, ex-GGZ cliënten of ex-verslaafden, lagen hem na aan het hart.
Bij Pré Wonen heeft Victor zich onder meer sterk gemaakt voor de verdere verbetering van de leefbaarheid van wijken uit de jaren ’50 en ’60. Met enorme gedrevenheid stimuleerde Victor wijkontwikkeling. Dat deed hij strategisch en met een gestructureerde en inspirerende aanpak. Victor introduceerde een model om het maatschappelijk resultaat tastbaar te maken en te monitoren. Optimale inzet van financiële middelen en personele inzet was zijn doel.
Prachtige illustratie is Vinci 73 in Meerwijk, Haarlem. Victor heeft de teloorgang van dit buurthuis weten om te buigen tot een gevarieerd complex met diverse functies. Hij motiveerde samenwerkingspartners om in te stappen en hier gezamenlijk een fantastische stek van te maken. Waardevol voor de directe omgeving. Kansen biedend aan een grote groep mensen, die er een zinvolle taak vinden en hun talenten kunnen ontwikkelen.
Ook heeft Victor een grote bijdrage geleverd aan de verdere ontwikkeling van Pré Wonen naar een meer doelmatige organisatie. Hiermee anticiperend op de ingrijpende veranderingen in de corporatiesector. Binnen Pré Wonen is een solide fundament gelegd voor de komende jaren.
Victor was een uitstekend communicator die in brede kring sympathie verwierf. We herinneren ons Victor als een collega met een warm hart, enorm betrokken en altijd enthousiast. In het kantoor hoorden we vaak zijn karakteristieke lach waarmee hij zijn aanwezigheid accentueerde. Victor was geïnteresseerd en betrokken bij mensen en bij hun omstandigheden, ook als die in de privésfeer waren gelegen. Er was altijd tijd voor een gesprek en goede raad. Wij herinneren ons Victor ook als een echte levensgenieter die iedereen in zijn omgeving daarin kon laten delen en mee wist te nemen.
We hebben groot respect en bewondering voor de moedige en volhardende wijze waarop hij een jaar lang heeft gestreden tegen zijn ziekte. Helaas heeft hij dat gevecht uiteindelijk niet kunnen winnen. Tot het laatste moment heeft hij zijn belangstelling en betrokkenheid met de sociale huisvesting in het algemeen, en die van Pré Wonen in het bijzonder getoond.
Onze verslagenheid is groot en onze diepe medeleven gaat uit naar zijn partner, kinderen, familie en vrienden.
Namens Pré Wonen,
Bob van Zijll
Directeur-bestuurder
Laatste nieuws
- 01-05-2026 14:27 Rechter trekt harde lijn: 'Onderhoudsrisico kost Optisport exploitatie Den Asseldonk'
- 01-05-2026 14:08 De Vrije Blick kiest GoHome als verhuurplatform voor woningportefeuille
- 01-05-2026 13:36 EU-leiders komen in november bijeen om wooncrisis
- 01-05-2026 12:58 Bouwinvest maakt kapitaal vrij voor hoogste woontoren van Amsterdam met verkoop van 205 woningen
- 01-05-2026 12:47 Ondernemers Food Center willen ontwikkelaar Marktkwartier voor rechter slepen
- 01-05-2026 11:48 Intospace wil distributiecentrum ‘inpakken’ met 300 woningen in Zoetermeer
- 01-05-2026 11:14 Chinees elektronicamerk kiest Westfield Mall voor eerste Benelux-winkel
- 01-05-2026 11:00 Logistiek vastgoed verhuren? Denk aan triple net, maar leg het goed vast
- 01-05-2026 10:46 Zesde winkel voor Uniqlo in Nederland
- 01-05-2026 10:35 Eigenaar Batavia Stad aast op outletcentra in vier Europese landen
- 01-05-2026 10:19 CBRE breidt taxatieteam uit met drie nieuwe gezichten
- 01-05-2026 09:52 Mei bij VJ in het teken van logistiek
- 01-05-2026 09:42 Online verkoop blijft detailhandel vooruitduwen: Omzet 7,7 procent hoger
- 01-05-2026 08:59 Prof. Arjan Bregman: ‘Gebruik de BOPA slim, het kan woningbouw juridisch versnellen’
- 01-05-2026 06:00 Netcongestie als contractvraagstuk
- 30-04-2026 21:31 Europese druk voor aanpassing ATAD-richtlijn heeft pas effect in 2029
- 30-04-2026 16:35 Vivet koopt appartementencomplex in Emmen
- 30-04-2026 16:29 Kabinet verlaagt geluidsplafonds langs spoor, meer ruimte voor woningbouw
- 30-04-2026 16:24 Webinar GroenGebouw: Slim verduurzamen met maximaal rendement voor jouw pand
- 30-04-2026 16:06 Nederlandse vastgoedmarkt onttrekt zich aan Europese daling investeringsvolume
- 30-04-2026 15:43 ECB laat rente onveranderd ondanks oplopende inflatie
- 30-04-2026 15:29 Onderzoek Kadaster: 46 procent bebouwde kom in handen gemeenten
- 30-04-2026 13:19 Topvacature: Vastgoedmanager bij Nobillon Vastgoed
- 30-04-2026 12:30 First Sponsor koopt eenderde van Crown Plaza op Amsterdamse Zuidas
- 30-04-2026 12:06 Amsterdamse corporaties: College, laat 40/40/20 per wijk los
- 30-04-2026 11:32 Stimmt Digital huurt op Campus CeeCee Timber in Enschede

.jpg)
.jpg)
.jpg)




Reacties
Om te kunnen reageren moet u zijn ingelogd. Klik hier om in te loggen.