Center Parcs betreedt markt tweede woningen door verkoop Nederlands vastgoed
De Nederlandse uitbater van vakantieparken, de Pierre & Vacances-Center Parcs Groep (PVCP), gaat een deel van het vastgoed in Nederland verkopen aan particulieren. Met de opbrengst van de cottages wordt een upgrading van enkele vakantieparken uitgevoerd. Daarbij zullen zowel het aantal activiteiten fors worden uitgebreid en de cottages opnieuw ingericht. De 'aftrap' voor de verkoopoperatie gebeurt in Center Parcs Port Zélande: daar komen 554 cottages in de verkoop. De huisjes zijn vanaf een ton te koop bij een vast nettorendement van 5% of variabel en een 15-jarig huurcontract met PVCP. “We hopen dat de meeste investeerders kiezen voor een variabel rendement. Dat zou ons risicoprofiel verlagen”, zegt CEO Mark Haak Wegmann bij de presentatie vanochtend in het Amstel Hotel.
“Het gaat alleen om de vakantieparken die nog niet aan de eisen van de moderne vakantieganger voldoen”, zegt Haak Wegmann. “Zowel het interieur als het exterieur van de cottages gaan naar een hoger service- en afwerkingsniveau. Ook komen er tal van digitale oplossingen om het vakantieplezier te vergroten.” Zo worden partnerships gesloten met Samsung (smart-televisies) en Gazelle (ebikes en gewone fietsen).
Hiermee betreedt de PVCP Groep ook de Nederlandse markt voor tweede woningen. De Pierre & Vacances-Center Parcs Groep garandeert kopers een rente van vijf procent per jaar gedurende vijftien jaar. De 554 cottages die verkocht gaan worden, zijn momenteel eigendom van een beleggingsmaatschappij. De PVCP Groep heeft overeenstemming bereikt met de huidige eigenaar over de verkoop van de cottages. Naast het vaste rendement kunnen beleggers ook kiezen voor een variabel rendement dat afhankelijk is van de omzet van het park. Volgens Haak Wegmann koos al meer dan de helft voor variabel bij het Duitse Center Parcs Bostalsee waar in twee jaar tijd 500 cottages werden verkocht. "De resultaten daarvan geven ons het vertrouwen dat het ook zo zal gaan met de verkoop van de cottages in Port Zélande en later in Zandvoort. Zeker nu de rente zo laag is kunnen wij investeerders naar wens een stabiel nettorendement - na aftrek van alle kosten maar exclusief persoonlijke belastingen - van 5% vast of variabel bieden. En dat vijftien jaar lang."
Daarna Zandvoort
Het is de bedoeling dat na Port Zélande ook de cottages van andere Center Parcs vakantieparken in Nederland, België en Duitsland zullen worden verkocht met als doel het financieren van een grootschalige upgrading. Het gaat alleen om die vakantieparken die zijn gedateerd en toe zijn aan een renovatie en upgrading. Naar verwachting zal vakantiepark Center Parcs Zandvoort (554 cottages) het tweede Nederlandse park zijn dat gaat profiteren van deze renovatiestrategie. In totaal gaat het op termijn om tien vakantieparken in Nederland, België en Duitsland.
Er konen dus geen nieuwe vakantieparken bij zoals concurrent Roompot dat laatst wel aankondigde. "Maar wij zien onszelf niet als concurrent van Roompot. Behalve dat wij een andere verhuurstrategie hanteren is ons parkconcept ook heel anders. Wil je veel doen en op het park blijven, dan ben je bij ons op het goede adres", zegt Mark Gierhoorn van PVCP.
Vanaf 97.800 euro per cottage
Zowel in Frankrijk als in Duitsland deed de PVCP Groep de afgelopen jaren zeer positieve ervaringen op met de verkoop van cottages. Van het Duitse Center Parcs Bostalsee werden in twee jaar tijd 500 cottages verkocht: gemiddeld één cottage per week. In Nederland vloeit een belangrijk deel van de opbrengsten terug naar de upgradingsoperatie. Op Port Zélande wordt voor de 554 cottages een verkoopopbrengst van circa 99 miljoen euro verwacht. De cottages worden verkocht vanaf 97.800 euro inclusief BTW.
De PVCP Groep heeft goede verwachtingen over de voorgenomen verkoop van het onroerend goed op Center Parcs Port Zélande. Thierry Hellin, vice-voorzitter van de Pierre & Vacances-Center Parcs Groep: "Ten eerste is er de kracht van ons merk. Center Parcs is het sterkste merk in Europa. Daarnaast ligt Port Zélande op één van de mooiste vakantiebestemmingen van Nederland met het Noordzeestrand om de hoek en een enorme keus in watersport en outdoor- en indoorsportmogelijkheden. Op vier uur rijden van Port Zélande wonen veertig miljoen mensen. Ten slotte zijn er de aantoonbare jarenlange uitstekende verhuurmogelijkheden, waardoor wij onze kopers een rendement van vijf procent gedurende vijftien jaar lang kunnen garanderen. En dat meteen vanaf moment van aankoop, dus óók tijdens de renovatie."
De start van de gefaseerde renovatie van Port Zélande zal volgens planning na de komende zomer beginnen en in de zomer van 2016 afgerond zijn. Gasten zullen geen last hebben van de werkzaamheden.
Laatste nieuws
- 27-08-2026 16:29 Tijdelijke woningverhuur, wat kan er nog wel?
- 27-08-2026 16:17 Levitudo breidt portefeuille uit met IOS-locatie in Wijchen
- 27-08-2026 15:53 Onderzoekers zetten vraagtekens bij gangbare oplossingen voor woningtekort
- 27-08-2026 14:35 LX Pantos verlengt huur kantoorruimte in Hoofddorp
- 27-08-2026 14:24 Topvacature: Vastgoedbeheerder Zorgvastgoed
- 27-08-2026 12:53 'Bezwaargegevens geven nog te weinig inzicht in vertraging woningbouw'
- 27-08-2026 11:48 ABB huurt kantoorruimte op Lotus Office Campus in Rotterdam
- 27-08-2026 11:14 Particuliere belegger koopt kinderdagverblijf in Kortenhoef
- 27-08-2026 10:32 Raad van State laat vergunning voor 50 woningen in Beverwijk in stand
- 27-08-2026 10:03 'Uitpondcijfers blijven stijgen en overtreffen van tevoren ingecalculeerde scenario's'
- 27-08-2026 09:24 Mijdrecht wil 88 woningen en nieuwe bibliotheek in centrum
- 27-08-2026 09:01 Lieven de Key koopt 79 sociale huurwoningen op NDSM-werf
- 27-08-2026 00:00 Woningverkopen groeien verder, huurmarkt blijft krapper worden
- 26-08-2026 16:50 Centrummanager Leiden: 'Economie moet niet afhankelijk zijn van alleen Biosciencepark'
- 26-08-2026 15:37 Provincie Noord-Brabant wil 150 mln investeren in zorgvastgoedfonds Achmea
- 26-08-2026 15:30 Topvacature: Business improvement lead bij Build Finance
- 26-08-2026 15:17 Maarten Donkers nieuwe directeur Research bij Capital Value
- 26-08-2026 14:52 TWA huurt kantoorruimte in Leusden
- 26-08-2026 14:00 Verbouwen zonder chaos: Waarom coördinatie het verschil maakt tussen een succesvol project en een nachtmerrie
- 26-08-2026 12:33 Dirk Brounen benoemd tot lid van de RvC van Amvest
- 26-08-2026 11:00 Bestemmingsplan stationsgebied Hoorn definitief
- 26-08-2026 10:21 Aantal jongeren dat verhuist naar universiteitsstad blijft jaren ongeveer gelijk
- 26-08-2026 09:58 Ondernemersvertrouwen detailhandel gestegen en 3 procent meer omzet
- 26-08-2026 09:48 Hoogleraar transportbeleid: ‘Juist meer geld voor onderhoud, desnoods ten koste van nieuwe projecten’
- 25-08-2026 16:58 CSafe Global huurt op Schiphol
- 25-08-2026 16:10 Gamma en Jysk huren op Spaklerweg van Kroonenberg








Reacties
Om te kunnen reageren moet u zijn ingelogd. Klik hier om in te loggen.