BOAG op Amsterdam Centraal
Deze drie projecten zijn aanvankelijk als losse projecten ontwikkeld, maar voorafgaand aan de aanbesteding samengevoegd tot één project. Na de aanbesteding is Kondor Wessels Amsterdam als uitvoerende partij geselecteerd voor de eerste fase van het project. De eerste fase bestaat uit de nieuwe westpassage en de westelijke delen van het IJ-gebouw en de IJ-hal. De uitvoering van fase 1 is op dit moment in volle gang. Nadat fase 1 in gebruik is genomen wordt het resterende deel aansluitend uitgevoerd.
De nieuwe passages en de IJ-hal worden straks transfergebieden met retail en horecaunits. Bijzondere aspecten in het project zijn de constructieve doorbraken die gemaakt moeten worden om van Zuid naar Noord te kunnen komen. Zo moet er vanuit de kelder van de entree (het monumentale Cuypersgebouw) een circa 19 meter brede en 4 meter hoge doorbraak gemaakt worden door de één meter dikke dragende metselwerk wand van het Cuypersgebouw. Aan de Noordzijde moet de vloer van het monumentale IJ-gebouw worden verlaagd om van de Passage in de IJ-hal te kunnen komen. De IJ-hal met retail- en horecaruimtes vormt daarnaast het transfergebied naar de veerponten naar het IJ, naar het bovengelegen busdek en naar het ondergrondse station van de Noord-Zuid lijn. Het IJ-gebouw wordt gerestaureerd.
BOAG heeft van NS Stations opdracht gekregen voor directievoering en toezicht op het project. Een heel bijzondere opdracht, omdat Amsterdam Centraal als bouwlocatie en dit project in het bijzonder in vele opzichten uniek is. Neem alleen al de bouwkeet waar hoofduitvoerder, projectleiding en werkvoorbereiding vanuit de aannemer en BOAG vanuit de opdrachtgever in gehuisvest zijn. De bouwkeet met de naam "Het Kasteeltje" staat op het uiteinde van perron 2b met aan de ene kant uitzicht op de sporen en het IJ en aan de andere kant uitzicht op de stad.
De vele partijen die namens NS Stations bij de voorbereiding en uitvoering van het project betrokken zijn, maken het tot een bijzonder project. Zo zijn er drie architectenbureaus bij het project betrokken. Benthem Crouwel i.s.m. Powerhouse Company en Merk-X voor de nieuwe passages, Wiel Arets Architects voor de IJ-hal en TAK Architecten voor het IJ-gebouw en de monumentale delen van het station. Verder zijn Arcadis en Movares als constructeur en Deerns als installatie/bouwfysisch adviseur bij het project betrokken. Met voornoemde partijen en de betrokkenen vanuit de aannemers is regelmatig afstemming noodzakelijk om ontwerp en uitvoering bij elkaar te brengen.
Werken op het Stationseiland brengt veel beperkingen met zich mee. Veiligheid, passagiersstromen en stationslogistiek gaan te allen tijde voor op de uitvoeringswerkzaamheden. Dit vraagt veel van de aannemer en daarmee ook van BOAG, want dit betekent dat regelmatig afstemming nodig is met mensen van stationsbeheer en het retailbedrijf. Tijdens de uitvoering gaan de passagiersstromen vanuit de reizigerstunnels door de IJ-hal waar de afbouwwerkzaamheden moeten plaatsvinden. Onder andere door het inzetten van verkeerregelaars en het werken op passagiersluwe momenten (avond en nacht) wordt dit in goede banen geleid.
Daarnaast zijn op het Stationseiland nog andere opdrachtgevers met hun aannemers projecten aan het uitvoeren. Zo zijn er vanwege de stijgpunten en vides die uitkomen in de IJ-hal raakvlakken met de uitvoering van de Noord-Zuid lijn en het busdek. Tevens wordt de autotunnel onder de IJ-hal op dit moment nog afgebouwd. Hierdoor is de autoweg op de Ruyterkade nog in gebruik en rijden de auto's vlak langs de nieuw te bouwen gevel van de IJ-hal. Werkzaamheden aan deze gevel zijn hierdoor alleen mogelijk tijdens vooraf af te stemmen nachtelijke afsluitingen. Zodra het autoverkeer in de autotunnels gaat rijden ontstaat buiten de IJ-hal een autovrij maaiveld, waarmee de hoofdentree aan de IJ-zijde van het Station een feit is.
Het is de bedoeling dat fase 1 in het eerste kwartaal 2015 opgeleverd wordt, waarna de huurders van de retailruimtes kunnen starten met de afbouw van hun winkels. De bijgevoegde foto's geven een impressie van de huidige stand van zaken op de bouw. BOAG is er trots op betrokken te zijn bij dit unieke project van NS Stations. (Advertorial)
Laatste nieuws
- 17-06-2026 12:55 Ymere verkoopt voormalig KHL-koffiehuis in Amsterdam aan huurder
- 17-06-2026 11:52 Savills: Herontwikkeling neemt de regie in logistiek vastgoed
- 17-06-2026 11:35 Omzet detailhandel stijgt met 2,2 procent, ondernemersvertrouwen naar laagste niveau in drie jaar
- 17-06-2026 11:33 Bouwinvest wil fiscaal gelijk speelveld voor pensioenfondsen in Canada
- 17-06-2026 11:03 Woningbouw op vliegbasis Soesterberg komt dichterbij
- 17-06-2026 10:51 'Experts en publiek vinden fabriekswoningen wél mooi'
- 17-06-2026 10:20 Omgevingsvergunning Soza Den Haag met bijna 1.200 woningen onherroepelijk
- 17-06-2026 09:49 Twee verlengingen en twee nieuwe huurovereenkomsten in winkelcentrum Hoge Vucht Breda
- 17-06-2026 09:38 WOZ-waarde woning in jaar tijd 10,3 procent gestegen
- 16-06-2026 16:22 Kamer steunt ingreep in middenhuur
- 16-06-2026 15:29 De Geus Bouw, HBB Groep en Woningstichting Het Grootslag tekenen overeenkomst voor honderd woningen
- 16-06-2026 15:20 Nijkerk koopt industrieel kantoorgebouw van Tristan en Timeless
- 16-06-2026 15:02 Corum verwerft Malietoren van Duitse institutionele belegger
- 16-06-2026 13:22 Greystar verkoopt OurCampus in Diemen aan Luwe Capital Partners
- 16-06-2026 13:04 Prop in woningpijplijn groeit fors: Ruim 226.000 woningen wachten op oplevering
- 16-06-2026 12:02 Aedes waarschuwt: Splitsing vastrecht kan warmtetransitie stilzetten
- 16-06-2026 11:30 Rudius Vastgoed koopt kantoorgebouw in Arnhem
- 16-06-2026 10:11 Storage Share koopt twee bedrijfsgebouwen in Assen
- 16-06-2026 10:03 Constant IT verlengt huur in Kauwgomballenfabriek
- 16-06-2026 09:55 Bankinter neemt Tulp Group over
- 16-06-2026 09:39 Aandeel woonlasten op inkomen gedaald
- 16-06-2026 09:15 Passanten in winkelgebieden blijven onder niveau van voor corona
- 15-06-2026 16:33 Enschede zoekt ontwikkelaars voor Kop Boulevard
- 15-06-2026 16:19 Kantoorgebouw in Houten verkocht
- 15-06-2026 15:51 Hadoks huurt kantoorruimte op Wassenaarseweg in Den Haag
- 15-06-2026 13:00 ‘Huisvesting is strategisch geworden daarom moeten gebruiker en vastgoedsector elkaar vaker ontmoeten’








Reacties
Om te kunnen reageren moet u zijn ingelogd. Klik hier om in te loggen.