Thuisblijvers Borrel smaakt naar meer
Het organiseren van een Thuisblijvers Borrel door Vastgoedjournaal als alternatief netwerkevenement voor de vastgoedbeurs in Cannes bleek gisteren een absolute schot in de roos. De opkomst was overweldigend te noemen met lange rijen bezoekers voor de deur van Brasserie Amsterdam in de RAI. Al een uur nadat de deuren om 17 uur opengingen zat de Brasserie bomvol. Naar schatting maakten ongeveer 300 vastgoedprofessionals uit alle windstreken de gang naar Amsterdam.
Terwijl de ´oude´ media zich bezig hield met de verslaggeving aan de Côte d´Azur was de nieuwe media zoals het online vastgoedmedium Vastgoedjournaal druk in Amsterdam aan het (net)werken. Om in de Franse sfeer te blijven zorgde Vastgoedjournaal voor toepasselijke muzikale begeleiding van een tweemansformatie die verschillende Franse chansons ten beste gaven. Vastgoedadviseur CBRE had als aardigheidje ter plekke een keycord voor iedereen beschikbaar waar de bezoekers hun visitekaartje aan konden vastklikken.
Een rondje langs de bezoekers maakt direct duidelijk dat de Thuisblijvers Borrel het evenement is waar de vastgoedsector op wachtte. "Een goed initiatief om tijdens de MIPIM met een alternatief netwerkevenement in Nederland te komen. Daar is zeker behoefte aan", zegt bezoeker Donald Schuurman die samen met zijn zoon Jeffrey het Haagse makelaarskantoor van DRS Properties leiden. "Volgens mij zijn wij de enige die uit Den Haag zijn gekomen". Over de Haagse woningmarkt zegt Schuurman dat koopappartementen tot anderhalve ton nog prima lopen. "Daar krijg je nog makkelijk financiering voor. Boven de anderhalve ton is de koopwoningmarkt nog steeds heel moeilijk", aldus Schuurman.
Patrick Schelvis, commercieel directeur van huisvestingadviseur SV Interieurgroep, vindt de Thuisblijvers Borrel erg nuttig voor het verbreden van zijn netwerk. Over de eigen vooruitzichten dit jaar zegt Schelvis dat er nog steeds weinig locatiebeslissingen worden genomen. "Ik zie weinig verhuisbewegingen van bedrijven in onze regio (Rotterdam). De huurprijzen zijn op veel locaties nog te hoog. Die moeten eerst naar beneden. Ik verwacht pas volgend jaar een toename in het aantal verhuizingen."
"Deze Thuisblijvers Borrel is juist erg noodzakelijk. Je moet in de vastgoedsector elkaar makkelijk kunnen vinden", zegt Erik-Jaap Scheer, directeur van BK Ruimte & Milieu, een gespecialiseerd bureau met expertise op het terrein van milieuwetgeving en ruimtelijke ordening. Scheer vindt zichtbaarheid van het bedrijf in de vastgoedsector essentieel. "Daarom staan wij al vier jaar met een eigen stand op de vastgoedbeurs PROVADA, ook dit jaar zullen wij in juni op de komende PROVADA van de partij zijn."
Voor Roy van Eijsden van adviesconcern Royal Haskoning is de Thuisblijvers Borrel het eerste netwerkevenement die hij van Vastgoedjournaal bezoekt. "Een prima initiatief hoewel het me opvalt dat er wel veel adviseurs hier aanwezig zijn."
Uit de lijst van aanmeldingen voor dit netwerkevenement blijkt een mix van adviseurs, financiers, overheidsinstellingen en beleggers. Diverse kopstukken zoals Foppe Kooistra van ASR Vastgoed Ontwikkeling hadden toegezegd om te komen. Ook voormalig ceo Peter Noordanus van ontwikkelaar AM liet zich gisteravond even zien.
Verschillende aanwezigen spraken hun ongenoegen uit over de extreem hoge kosten bij de Franse vastgoedbeurs MIPIM die op dat moment 2000 km zuidelijker aan de gang was. De kosten van stands, toegang en het verblijf zelf, lopen echt de spuigaten uit. Maar er is meer waarover gemopperd wordt. Uit Cannes kwam vandaag het bericht dat verschillende Nederlandse partijen naar de burgermeester van Cannes zijn toegestapt uit onvrede over de bemoeizucht van de weinig flexibele MIPIM-organisatie om niet-standhouders te beboeten die elders in Cannes eigen bijeenkomsten organiseren. Over een vergelijkbare kwestie heeft Vastgoedjournaal al eerder een eigen commentaar gewijd, maar deze zaak bewijst opnieuw dat veel Nederlandse vastgoedpartijen wel helemaal klaar zijn met de MIPIM.
De Thuisblijvers Borrel smaakt naar meer. Vastgoedjournaal is van plan regelmatig dergelijke thema-evenementen op touw te zetten. Zo zal in oktober aanstaande bij de komende Expo Real vastgoedbeurs opnieuw een thuisblijvers Borrel worden georganiseerd. Hou de site van hiervoor in de gaten.
KLIK OP DE LINK VOOR HET GEHELE FOTO-OVERZICHT
Rogier Hentenaar
Laatste nieuws
- 27-08-2026 16:29 Tijdelijke woningverhuur, wat kan er nog wel?
- 27-08-2026 16:17 Levitudo breidt portefeuille uit met IOS-locatie in Wijchen
- 27-08-2026 15:53 Onderzoekers zetten vraagtekens bij gangbare oplossingen voor woningtekort
- 27-08-2026 14:35 LX Pantos verlengt huur kantoorruimte in Hoofddorp
- 27-08-2026 14:24 Topvacature: Vastgoedbeheerder Zorgvastgoed
- 27-08-2026 12:53 'Bezwaargegevens geven nog te weinig inzicht in vertraging woningbouw'
- 27-08-2026 11:48 ABB huurt kantoorruimte op Lotus Office Campus in Rotterdam
- 27-08-2026 11:14 Particuliere belegger koopt kinderdagverblijf in Kortenhoef
- 27-08-2026 10:32 Raad van State laat vergunning voor 50 woningen in Beverwijk in stand
- 27-08-2026 10:03 'Uitpondcijfers blijven stijgen en overtreffen van tevoren ingecalculeerde scenario's'
- 27-08-2026 09:24 Mijdrecht wil 88 woningen en nieuwe bibliotheek in centrum
- 27-08-2026 09:01 Lieven de Key koopt 79 sociale huurwoningen op NDSM-werf
- 27-08-2026 00:00 Woningverkopen groeien verder, huurmarkt blijft krapper worden
- 26-08-2026 16:50 Centrummanager Leiden: 'Economie moet niet afhankelijk zijn van alleen Biosciencepark'
- 26-08-2026 15:37 Provincie Noord-Brabant wil 150 mln investeren in zorgvastgoedfonds Achmea
- 26-08-2026 15:30 Topvacature: Business improvement lead bij Build Finance
- 26-08-2026 15:17 Maarten Donkers nieuwe directeur Research bij Capital Value
- 26-08-2026 14:52 TWA huurt kantoorruimte in Leusden
- 26-08-2026 14:00 Verbouwen zonder chaos: Waarom coördinatie het verschil maakt tussen een succesvol project en een nachtmerrie
- 26-08-2026 12:33 Dirk Brounen benoemd tot lid van de RvC van Amvest
- 26-08-2026 11:00 Bestemmingsplan stationsgebied Hoorn definitief
- 26-08-2026 10:21 Aantal jongeren dat verhuist naar universiteitsstad blijft jaren ongeveer gelijk
- 26-08-2026 09:58 Ondernemersvertrouwen detailhandel gestegen en 3 procent meer omzet
- 26-08-2026 09:48 Hoogleraar transportbeleid: ‘Juist meer geld voor onderhoud, desnoods ten koste van nieuwe projecten’
- 25-08-2026 16:58 CSafe Global huurt op Schiphol
- 25-08-2026 16:10 Gamma en Jysk huren op Spaklerweg van Kroonenberg








Reacties
Om te kunnen reageren moet u zijn ingelogd. Klik hier om in te loggen.