'Actieplan niet genoeg om onder druk staande businesscases voor woningbouw vlot te trekken'

'Actieplan niet genoeg om onder druk staande businesscases voor woningbouw vlot te trekken'

WoningbouwersNL mist in het Actieplan Versnelling Woningbouw van het ministerie van VRO oplossingen om woningbouwprojecten financieel haalbaar te maken. Stijgende rente en een verwachte toename van de bouwkosten van 10 procent komend jaar zetten projecten verder onder druk.

Verder lezen?

U kunt het artikel niet volledig lezen omdat u nog niet bent ingelogd. Log in of word abonnee van Vastgoedjournaal.nl. U en uw collega's krijgen toegang tot al het nieuws, interviews en achtergronden. Uw onderneming zal tevens elke werkdag de populaire nieuwsbrief ontvangen.

Abonnement afsluitenInloggen

Of wilt u dagelijks onze gratis nieuwsbrief ontvangen? Klik dan op deze link.



Reacties

Sibrand Gratama

Ik zou het kabinet willen adviseren om i.p.v. landelijk over de hele linie 10.000 euro objectsubsidie per woning in de middenhuur te verstrekken dit juist te verhogen tot 25.000 euro, maar dan toe te spitsen op de binnenstedelijke projecten (grote en middelgrote steden). Daarmee help je een fors aantal serieuze projecten binnen die steden over de streep en dat zorgt niet alleen voor grote aantallen op te leveren betaalbare woningen binnen redelijk korte termijn, maar draagt er ook nog eens bij aan de oplossing van andere belangrijke omgevingskwesties. Ik noem alvast de mobiliteitstransitie, verdichtingsopgave (nabijheid) en niet te vergeten het vestigingsklimaat van veel steden en bijbehorende regio's.
Die 10.000 euro voor alle middenhuur zet nauwelijks zoden aan de dijk en levert vooral spreiding en daarmee extra automobiliteit op.
Laat die tienduizenden verplegers, leraren, politieagenten, etc. niet in de kou of in elk geval in de lange file staan op afstand van hun werk. Zorg er aub voor dat de duizenden palen voor al die vertraagde of stilstaande middelgrote tot grote bouwprojecten in de steden daadwerkelijk de grond in gaan. Dat gaat echt iets opleveren voor de stad, de economie EN uiteraard de woningzoekenden! Bovendien is de schade enorm als zoveel ambities en voorinvesteringen voor niets blijken te zijn straks.
En met middelmaat en prefab alleen komen we er echt niet, diversiteit in stedelijkheid in combinatie met een groen, open landschap met mooie dorpen en vestingstadjes is wat Nederland mooi en bijzonder maakt. Daarom moeten we niet louter in aantallen woningen vanuit een nivellerende en goed bedoelde verdelende rechtvaardigheid redeneren. Dat brengt vooral Vinex 2.0 in de polder, straatjes erbij rond dorpen, dat maakt ons land kapot. Zet dus in op nabijheid, diversiteit en maak onderscheid!

Geplaatst op 22 september 2026 om 17:26



Laatste nieuws