Wet passende huurcontracten: Einde van de shortstay-vlucht of nieuw probleem in de plaats?

Wet passende huurcontracten: Einde van de shortstay-vlucht of nieuw probleem in de plaats?

De internetconsultatie van de Wet passende Huurcontracten is inmiddels gesloten. Het wetsvoorstel deed veel stof opwaaien en er zijn maar liefst 122 reacties ingediend. Dat is veelzeggend, schrijft huurrechtadvocaat Claudia van Meurs Janssens van Act Legal in deze bijdrage. Het wetsvoorstel creëert volgens de advocaat meer problemen dan het oplost.

Verder lezen?

U kunt het artikel niet volledig lezen omdat u nog niet bent ingelogd. Log in of word abonnee van Vastgoedjournaal.nl. U en uw collega's krijgen toegang tot al het nieuws, interviews en achtergronden. Uw onderneming zal tevens elke werkdag de populaire nieuwsbrief ontvangen.

Abonnement afsluitenInloggen

Of wilt u dagelijks onze gratis nieuwsbrief ontvangen? Klik dan op deze link.



Reacties

Dank voor het goede artikel Claudia! Voor diegenen die consultatiereacties (waaronder die van ons - de Metropoolregio Amsterdam) willen lezen, die staan hier: https://www.internetconsultatie.nl/passendehuurcontracten/reacties

Geplaatst op 21 september 2026 om 16:10


Dank voor de link, René, interessant. Consultatie is prima, maar wellicht achterhaald doordat dit op Europees niveau is geïnitieerd en feitelijk reeds beklonken. In eerste instantie op initiatief van Zuidelijke lidstaten waar de BTW oneigenlijk op woonruimte werd afgetrokken en de short stay oneigenlijk werd gebruikt. Daarom is in de Europese richtlijn die 30 dagen opgenomen.

Geplaatst op 21 september 2026 om 17:21



Laatste nieuws