Golfterrein en natuurgebied van bijna 175 hectare in Venlo onder de veilinghamer
Executieveiling van Parc Zaarderheiken behoort tot grootste vastgoedobjecten ooit op Nederlandse vastgoedveilingmarkt
Vastgoed Veiling heeft de executieveiling aangekondigd van het golfterrein en natuurgebied in Parc Zaarderheiken in Venlo. Met een oppervlakte van circa 1.748.000 vierkante meter (174,8 hectare) gaat het om één van de grootste objecten die de afgelopen jaren via een Nederlandse vastgoedveiling wordt aangeboden. Het terrein omvat een omvangrijk gebied voor golf, natuurontwikkeling en recreatie, strategisch gelegen tussen de A67 en A73 en nabij Brightlands Campus Greenport Venlo.
Uitzonderlijke omvang
De omvang van het object maakt deze executieveiling bijzonder. Waar vastgoedveilingen doorgaans woningen, bedrijfspanden of kleinere grondposities betreffen, gaat het in Venlo om een gebied dat vergelijkbaar is met ruim 240 voetbalvelden.
Binnen Parc Zaarderheiken wordt al geruime tijd gewerkt aan de ontwikkeling van een hoogwaardige 18-holes golfbaan, gecombineerd met natuurontwikkeling, waterstructuren en extensieve recreatie. Grote delen van de inrichting zijn inmiddels gerealiseerd, terwijl andere onderdelen nog moeten worden afgerond.
'Zelfs voor ons als veilinghuis is een object van deze omvang uitzonderlijk', aldus Richard Dieteren, directeur van Vastgoed Veiling. 'Het gaat niet alleen om een groot grondoppervlak, maar ook om een gebied met een unieke combinatie van recreatieve, landschappelijke en economische potentie.'
Project met lange ontwikkelingsgeschiedenis
Parc Zaarderheiken maakt deel uit van een bredere gebiedsontwikkeling aan de westzijde van Venlo. Het project omvat natuur, recreatie en golfvoorzieningen en is bedoeld als groene entree van de regio. Volgens de veilinginformatie zijn onder meer delen van de golfbaan, waterpartijen, landschappelijke inrichting en beregeningsvoorzieningen al aangelegd. Daarnaast zijn verschillende vergunningen reeds verleend.
De bestaande Annahoeve aan de Heierkerkweg is voorzien als toekomstige locatie van het clubhuis. Ook een driving range, aanvullende natuurzones en recreatieve voorzieningen maken onderdeel uit van de verdere ontwikkeling.

Executieveiling na betalingsachterstanden
De veiling volgt op financiële problemen rond de exploitatie en ontwikkeling van de golfbaan. Eerder werd bekend dat betalingsachterstanden hebben geleid tot de beslissing om het erfpachtrecht via een executieveiling aan de markt aan te bieden. De betrokken partijen hopen daarmee ruimte te creëren voor een nieuwe eigenaar of exploitant die de ontwikkeling kan voortzetten.
Interessant voor beleggers en gebiedsontwikkelaars
Inmiddels is er belangstelling getoond vanuit verschillende hoeken van de markt. “Naast golf- en recreatie-exploitanten kan het terrein ook interessant zijn voor partijen die gespecialiseerd zijn in natuurontwikkeling, gebiedsontwikkeling of langjarige grondinvesteringen.”
De combinatie van omvang, ligging en reeds gerealiseerde voorzieningen maakt het object uniek binnen de Nederlandse vastgoedmarkt. Bovendien sluit het project aan bij bredere maatschappelijke ontwikkelingen waarin recreatie, natuurbehoud en duurzame gebiedsontwikkeling steeds vaker samenkomen.
De veiling biedt daarmee niet alleen een kans om eigenaar te worden van een golfbaan op een uitzonderlijk groot grondgebied, maar ook om richting te geven aan de verdere ontwikkeling van een van de meest ambitieuze recreatieve landschapsprojecten in Limburg.
Bieden
Het is mogelijk om tot en met woensdag 17 juni 2026 een onderhandse bieding uit te brengen bij notariskantoor Westvaer. Indien er geen onderhandse bieding wordt geaccepteerd vindt de online veiling plaats op donderdag 2 juli 2026 via Vastgoedveiling.nl.
Over Vastgoed Veiling
Vastgoed Veiling is het toonaangevende online veilingplatform voor vastgoed in Nederland en onderdeel van Troostwijk Auctions, Europees marktleider in online veilingen van bedrijfsmiddelen en vastgoed.
Met ruim vijftien jaar ervaring, een gebruiksvriendelijke interface en een team van gespecialiseerde professionals biedt het platform een betrouwbaar, transparant en efficiënt verkoopproces voor onder andere particuliere eigenaren, makelaars, beleggers, banken, hypotheekverstrekkers, overheidsinstanties, notarissen en curatoren.
Via Vastgoed Veiling worden uiteenlopende vastgoedobjecten geveild, van woningen en appartementen tot bijzondere locaties, politiebureaus en grootschalige vastgoedportefeuilles. Het platform heeft zich ontwikkeld tot marktleider door continu te investeren in innovatie, bereik en klantgericht maatwerk.

Laatste nieuws
- 15-07-2026 16:22 Eqwal Ability huurt kantoorgebouw in Delft van gemeente
- 15-07-2026 15:07 Linq bouwt 71 houten woningen in Utrechtse wijk Haarrijn
- 15-07-2026 14:41 IWG opent Regus-locatie in Orato Offices Amsterdam
- 15-07-2026 14:00 IPP Haaglanden koopt De Martinifabriek in Rijswijk
- 15-07-2026 13:53 Harold de Witte naar Juffer Vastgoed
- 15-07-2026 12:44 Blauwhoed wint tender in Zoetermeer
- 15-07-2026 12:40 New York zet bouw hyperscale-datacenters jaar stil
- 15-07-2026 11:58 Wernink (ACE): ‘Kantoren steeds meer visitekaartje, mixed-use werkt niet voor iedereen’
- 15-07-2026 11:46 Bestemmingsplan voor 350 woningen aan Leidse Watergeuskade definitief
- 15-07-2026 11:00 Woningbouw Carnisse Eiland in Rotterdam wordt minstens 15 mln euro duurder
- 15-07-2026 10:32 NSI verlaagt winstverwachting door trage verhuur
- 15-07-2026 09:56 Q Hospitality Group neemt exploitatie Hotel Monastère in Maastricht over
- 15-07-2026 09:34 Peter Klevering divisiedirecteur Vastgoed bij Dura Vermeer
- 15-07-2026 09:29 EIB: Orderportefeuilles in bouw lopen verder op
- 15-07-2026 09:15 Aedifica koopt woonzorgcomplex Sinnehiem in Haulerwijk van Habion
- 15-07-2026 09:09 'Voorzichtigheid blijft vastgoedmarkt bepalen'
- 15-07-2026 08:56 Facima Nederland huurt kantoorvilla in Rotterdam
- 15-07-2026 06:00 Huib Boissevain: 'Minder politieke reflex, meer economische rationaliteit'
- 14-07-2026 16:58 Winkelruimte aan de Rozengracht Amsterdam verhuurd
- 14-07-2026 16:46 Kabinet investeert 420 mln euro extra in ouderenhuisvesting
- 14-07-2026 15:55 Sporttechbedrijf huurt in A-Factorij in Schinkel District in Amsterdam
- 14-07-2026 15:40 Particulier koopt beleggingsobject aan Emmastraat in Arnhem
- 14-07-2026 15:31 DHS koopt kantoorgebouw van 7.000 m2 in Den Haag
- 14-07-2026 15:10 Piet Adema keert terug als interim-voorzitter bij WoningBouwersNL
- 14-07-2026 13:35 Ook voor Henk Harms moet de uitkomst van een integriteitsonderzoek tellen
- 14-07-2026 12:55 Lotte van Basten Batenburg verantwoordelijk voor grondzaken en Kavish Partiman voor volkshuisvesting in Den Haag






Reacties
Om te kunnen reageren moet u zijn ingelogd. Klik hier om in te loggen.