Urban Interest kiest voor GoHome als verhuurplatform
Vastgoedbelegger Urban Interest heeft gekozen voor GoHome als verhuurplatform voor haar woningportefeuille. De samenwerking is ingericht volgens een hybride model, waarbij een deel van de verhuur volledig door GoHome wordt verzorgd en een ander deel wordt uitgevoerd door de vaste lokale makelaars van Urban Interest, die via het GoHome-platform verhuren. Met deze aanpak combineert Urban Interest centrale regie en datagedreven inzicht met lokale expertise.
Binnen de samenwerking met GoHome hanteert Urban Interest twee vormen van verhuur. Voor een deel van de portefeuille verzorgt GoHome de volledige verhuur. In dit model krijgt Urban Interest één vast contactpersoon bij GoHome, die samen met een landelijk netwerk van GoHome-viewers het volledige verhuurproces coördineert en uitvoert. Viewers zijn lokale professionals die namens GoHome fysieke werkzaamheden verzorgen, zoals bezichtigingen en voor-, eind- en opleverinspecties.
Voor een ander deel van de portefeuille blijft Urban Interest samenwerken met haar vaste lokale makelaars. Door GoHome ook open te stellen voor externe makelaars, kan Urban Interest deze langdurige samenwerkingen behouden. Deze makelaars brengen waardevolle lokale expertise in en vervullen een belangrijke signalerende rol in de markt.
Eén uniforme werkwijze, compliance en volledig inzicht
Doordat GoHome haar platform ook heeft opengesteld voor externe makelaars, kan Urban Interest op één uniforme manier samenwerken met al haar verhuurpartners. Ongeacht het aantal betrokken partijen komen alle verhuuractiviteiten, taken en data samen in één centraal systeem. Dit zorgt voor overzicht, gestandaardiseerde processen en realtime inzicht in de prestaties van de volledige verhuurportefeuille.
Daarnaast draagt deze uniforme werkwijze bij aan compliance met relevante wet- en regelgeving, waaronder de Wet goed verhuurderschap. Doordat processen, communicatie en documentatie binnen het platform in een audit trail worden vastgelegd, ontstaat transparantie richting huurders, eigenaren en toezichthouders en kan Urban Interest aantoonbaar volgens vaste richtlijnen werken.
Sturen op KPI’s: van inzicht naar strategische keuzes
Urban Interest gebruikt GoHome niet alleen operationeel, maar ook strategisch. Door realtime KPI’s te combineren met historische trends en marktdata ontstaat inzicht in de onderlinge impact van prestatie-indicatoren. Zo wordt zichtbaar wat het effect is van huurprijsaanpassingen op onder andere de mutatiegraad, leegstand en het aantal geïnteresseerde kandidaten per woning.
Bijvoorbeeld: wat betekent een huurprijsverhoging van 6% bij een nieuwe verhuring voor de mutatiegraad en de interesse vanuit de markt? En hoe verhoudt dit zich tot de doelstelling om woningen langjarig te verhuren versus sturen op mutatie in aanloop naar uitponding? Door deze KPI’s in samenhang te analyseren, kan Urban Interest onderbouwde keuzes maken over huurderstevredenheid, prijsstrategie, mutatiegraad, verhuur snelheid en portefeuillestrategie. GoHome vertaalt deze data naar AI-gedreven inzichten en concrete stuurinformatie.
Marco van Driel, Manager Woningen bij Urban Interest: 'Voor ons was het belangrijk dat we onze bestaande samenwerkingen met lokale makelaars konden behouden, terwijl we tegelijkertijd meer grip en inzicht kregen in het verhuurproces. GoHome biedt ons die combinatie. Het platform fungeert als een cockpit waarin alle data en werkzaamheden samenkomen. Daardoor zien we veel beter wat het effect is van onze keuzes op mutatie, leegstand en interesse per woning.'
Van concurrentie naar samenwerking
Volgens oprichter Daniël Raadschelders sluit deze samenwerking nauw aan bij de visie van GoHome: 'Vastgoedeigenaren willen flexibiliteit in hoe zij verhuren, zonder in te leveren op overzicht, schaalbaarheid en compliance. Door zowel volledige verhuur via GoHome als verhuur via externe makelaars binnen één platform mogelijk te maken, ondersteunen we eigenaren én makelaars met één uniforme werkwijze. Data en AI zorgen er vervolgens voor dat zij niet reactief, maar proactief kunnen sturen op hun portefeuille.'
Van Driel: 'Met GoHome hebben we voor één centrale omgeving waarin al onze verhuurdata, processen en verhuurpartners samenkomen. Dat geeft ons niet alleen meer efficiëntie in de operatie, maar ook het inzicht om onze portefeuille strategisch te sturen. Daarmee is het platform voor ons zowel operationeel als strategisch van grote waarde.'
Laatste nieuws
- 14-09-2026 15:23 Eerste huurcontracten getekend voor Creative Valley at the Park
- 14-09-2026 15:05 Floors & Living vult laatste winkelruimte op Palazzo Lelystad
- 14-09-2026 14:37 Woonpartners en Waddinxveen willen tot vijftig woningen bouwen op locatie Oude Spijsfabriek
- 14-09-2026 14:20 Juridisch Loket breidt kantoor in Groot Handelsgebouw uit
- 14-09-2026 13:56 BPD stapt in grote herontwikkeling in Eindhoven
- 14-09-2026 13:38 IVBN en Neprom: 'Prinsjesdag-maatregelen voor woningmarkt volstrekt onvoldoende'
- 14-09-2026 12:24 3W koopt voormalig VodafoneZiggo-kantoor in Maastricht voor woningtransformatie
- 14-09-2026 12:11 Experts over weerbare wijken: ‘Samenredzaamheid moet onderdeel zijn van gebiedsontwikkeling’
- 14-09-2026 12:02 Hypotheekrente loopt verder op, groot aantal banken verhoogt tarieven
- 14-09-2026 12:00 Drie particuliere investeerders kopen bedrijvenpark van 116.000 m2
- 14-09-2026 11:25 Oss en provincie steken 100 mln in uitbreiding Pivot Park
- 14-09-2026 11:09 DHG verhuurt 16.500 m2 in Smartlog Roosendaal II aan bestaande huurder
- 14-09-2026 11:01 Bezwaar vertraagt laatste 94 woningen in Berkel en Rodenrijs
- 14-09-2026 10:19 Fakton versterkt partnerteam met corporatiespecialist
- 14-09-2026 06:00 Jan Kroese en Patrick Paternotte: Hoe een werkhuwelijk tot 40 jaar succes leidt
- 12-09-2026 10:17 Gelekt uit Belastingplan: Besluit over box 3 in voorjaar, objectsubsidie voor middenhuur
- 11-09-2026 15:21 Oss maakt ruimte voor 800 woningen in Raadhuiskwartier
- 11-09-2026 15:01 Werkgever mag huur straks niet meer inhouden op minimumloon arbeidsmigrant
- 11-09-2026 14:12 Spaarneboog op de schop: Tot 750 woningen, winkels en horeca
- 11-09-2026 13:54 Erik Buitenkamp start als senior ontwikkelaar bij DID
- 11-09-2026 13:48 Wibra opent nieuwe winkel in vesting Elburg
- 11-09-2026 13:43 Raad van State geeft groen licht voor zorgcomplex in Ens
- 11-09-2026 12:35 Ugg opent eerste eigen winkel van Nederland in Amsterdam
- 11-09-2026 12:05 Hoge Raad beslist over latente verliezen bij aandeelhouderswisselingen
- 11-09-2026 11:11 NLV verkoopt portefeuille met 70 appartementen
- 11-09-2026 10:56 Ten Brinke ontwikkelt 62 appartementen in Weesp








Reacties
Om te kunnen reageren moet u zijn ingelogd. Klik hier om in te loggen.