Jan Willem van Roggen, managing director NIBC: 'Ambitieus het nieuwe jaar in'

'Business as usual', is de eerste reactie van managing director Jan Willem van Roggen op de voorgenomen overname van ABN AMRO van ‘zijn’ bank, NIBC. 'We hebben het afgelopen jaar mooie deals gesloten en we gaan daar volgend jaar gewoon mee door. Het budget is wederom ambitieus, dus vooralsnog verandert er voor ons niets. Wij zijn open voor business, ook in 2026.'

Natuurlijk, het is een belangrijke stap en biedt NIBC een solide basis voor de volgende groeifase, maar het is nog niet zo ver. Jan Willem van Roggen vindt het dus te vroeg om dieper in te gaan op de voorgenomen overname. Die, onder voorbehoud van goedkeuring door toezichthouders en adviestrajecten met de ondernemingsraden, in de tweede helft van 2026 zou moeten plaatsvinden. Maar hij kijkt graag terug op 2025 en blikt vooruit op 2026.

The view of Rotterdam

Een bijzonder jaar
Voor NIBC was 2025 een bijzonder jaar: de bank vierde haar 80-jarig jubileum. In de afgelopen acht decennia is NIBC uitgegroeid tot een betrouwbare speler in de Nederlandse vastgoedsector, met een duidelijke focus op vastgoed- en beleggingsfinancieringen. De bank realiseerde een omzet van meer dan 650 miljoen euro, waarvan grofweg de helft afkomstig is uit transformatie- en bouwfinancieringen en de andere helft uit beleggingsfinancieringen. Jan Willem van Roggen, relativerend: 'We zijn een relatief kleine speler. Wat ons anders maakt is dat we ondernemender zijn en dat ons interne proces snel en betrouwbaar is doordat we korte lijnen hebben. Bovendien staan we dicht bij onze klanten en bieden we een persoonlijke benadering'.

Fascinatio

Korte lijnen
Met name die korte lijnen worden zeer gewaardeerd door de klanten, aldus Jan Willem van Roggen. 'Als er bij ons een rentenota uitgaat en er blijkt iets niet te kloppen, dan kunnen we eenvoudig even één verdieping lager lopen om het direct samen op te lossen. Of als wij een KYC proces (Know Your Customer) snel moeten afhandelen, dan kunnen we naast een KYC collega gaan zitten en het direct samen oppakken. Want die collega’s van KYC zitten bij ons op de werkvloer.' Daarnaast gaat NIBC er prat op een ondernemende bank te zijn voor ondernemende mensen. Jan Willem van Roggen: 'Dat is al jaren een unique selling point van ons als bank. Mensen kennen ons en weten wat ze aan ons hebben. Als jij een ondernemende financiering zoekt van 30 miljoen dan moet je bij ons zijn. Als je een kantoor op de Zuidas wilt financieren met een lening van 100 miljoen, dan moet je niet bij ons zijn. Als je een wooncomplex wilt financieren dan doen wij dat ook, maar tot een bepaald bedrag. Zeg tot zo’n 50 miljoen'.

Onderscheidend businessmodel
NIBC onderscheidt zich niet alleen door de gelimiteerde hoogte van een financiering, maar ook door haar businessmodel. Jan Willem: 'Ons model is: iets meer risico, iets ingewikkelder structuren, maar wel met hele goeie zekerheden. Wij zoeken bewust een bepaalde niche op, waar we ons kunnen onderscheiden van de grootbanken. Dat noemen we risk-based pricing. Een grootbank beoordeelt een bepaalde transactie en komt vervolgens met een ‘ja’ of ‘nee’, waarbij een ‘ja’ een hele scherpe marge mogelijk maakt, omdat ze veel zekerheden hebben. Wij doen bepaalde transacties die bij een grootbank stuiten op een ‘nee’ wel, maar met aanvullende garanties en een iets hogere marge. Think Yes, noemen wij dat. Wij richten ons dan ook op bouw- en ontwikkelfinancieringen die door grootbanken minder vaak worden gedaan'.

The View of Rotterdam

Hoogtepunten 2025
Vervolgens komen we te spreken over de highlights van het afgelopen jaar. Want het was een goed jaar voor NIBC volgens Jan Willem van Roggen. 'Het was een bijzonder jaar. Niet alleen vanwege ons 80-jarig bestaan en de aankondiging van de voorgenomen overname door ABN AMRO begin november. Maar ook omdat onze business heel goed is doorgelopen. Onze commerciële teams hebben hun budget vrijwel volledig behaald, zowel binnen infrastructuur als vastgoed. Dat is een prestatie waar we best trots op zijn.
 
Een mooi voorbeeld hiervan is het project The View of Rotterdam. Een project met een 5-sterrenhotel met 188 kamers, 2.500 m² aan kantoor-, sport- en recreatieruimte, en 1.800 m² winkel- en horecaruimte. Hiervoor hebben wij zowel de bouw- als investeringsfinanciering verzorgd. Ook het studentenhuisvestingsproject 'Fascinatio' in Capelle aan den IJssel, met 342 zelfstandige studentenappartementen, verdient een bijzondere vermelding. Hiervoor hebben we in samenwerking met de International Campus Group de bouwfinanciering verzorgd. Tot slot noem ik ook graag de bouwfinanciering voor de nieuwe Nobu Residence appartementen in Amsterdam, in samenwerking met onze gewaardeerde relatie Breevast. Dit soort projecten zijn een mooi voorbeeld van onze betrokkenheid en expertise in de sector - en vormen een mooie bekroning op ons 80-jarig jubileum.'

 

Nobu Residences
 

Meer weten?
Meer informatie over NIBC en wat NIBC Commercieel Vastgoed voor u kan betekenen, vindt u op de website van NIBC Commercieel Vastgoed. 



Reacties


Laatste nieuws