SCVM Huurcongres overweldigend succes
De eerste editie van het SCVM Huurcongres was gisteren een overweldigend succes met ongeveer 250 aanwezige (ver)huurbemiddelaars en andere belangstellenden. Op evenementenlocatie Mereveld in Utrecht werden de bezoekers getrakteerd op een uitgebreid middagprogramma met presentaties van diverse woningmarktexperts. ‘Een onmisbare bijeenkomst voor iedereen die in de huursector werkzaam is als makelaar’.
Door alle perikelen op de huurmarkt is er onder (ver)huurbemiddelaars en vastgoedeigenaren al langere tijd een grote behoefte aan informatie en toekomstperspectief. De plannen van het demissionaire kabinet om het middensegment te reguleren, wat zien we daar na de Tweede Kamerverkiezingen van terug? Wat heeft het aannemen van de Wet vaste huurcontracten door de Eerste Kamer allemaal tot gevolg? En hoe kunnen makelaars die actief zijn in deze tak zich hierop voorbereiden?
Een update over de turbulente huurmarkt was zeer wenselijk en daarom besloot Stichting Certificering Voor Makelaars (SCVM) een groot huurcongres te organiseren. SCVM registreert sinds 2001 vakbekwame, gecertificeerde makelaars onroerende zaken om zo de kwaliteit en integriteit van makelaars in één register te borgen. Het makelaarsregister bevordert de verdere professionalisering van het vak en de transparantie van het bemiddelingsproces.
‘De huurmarkt is aan ongelooflijk veel veranderingen onderhevig. Daarom is het geweldig dat het SCVM, hét kwaliteitsregister voor makelaars van Nederland, de handschoen oppakt en dit huurcongres heeft georganiseerd’, zegt Hans van der Ploeg, directeur van branchevereniging VBO.
Gemêleerd programma
De aanwezigen konden rekenen op een gemêleerd programma. SCVM-preses Prof. mr. Toon van Mierlo beet het spits af, waarbij hij de loftrompet stak over zijn voorganger Mr. Wim van ’t Hoff, die ruim twee decennia werkzaam was voor de stichting. “Mister SCVM, dankjewel!” Daarna volgden er presentaties van Jasper de Groot (Founder Pararius), mr. Johan van de Sande (Van de Sande Berndsen advocaten), Lourens Pel (Eerlijk te Huur, Huurscreen), Alex Vooren (uitvoerend bestuurder SBWH) en last but not least keynote speaker prof. dr. Jan Latten. Aansluitend was er een borrel en gelegenheid tot netwerken.
‘Presentaties waren verrijkend’
“Ik vond het een zeer geslaagd eerste event. Het was goed georganiseerd, met een mooie locatie, goede en kundige sprekers en een hoge opkomst. Een onmisbare bijeenkomst voor iedereen die in de huursector werkzaam is als makelaar”, aldus Niek Verra, mede-eigenaar van Verra Makelaars.
VBO-lid Nurullah Erdem (Uw Makelaar) was eveneens enthousiast. “Het congres was bijzonder waardevol met een indrukwekkend aantal deelnemers. De presentaties waren verrijkend en de expertise van de sprekers evident, wat bijdroeg aan de kwaliteit en diepgang van de discussies. Ik heb er persoonlijk veel van opgestoken. De hoge opkomst getuigt van het belang en de relevantie van het thema dat werd aangesneden. Mijn complimenten aan de organisator SCVM voor het samenstellen van een dergelijk verrijkend programma en het faciliteren van een forum voor professionele uitwisseling op dit hoge niveau.”
Of er een tweede editie komt? Als het aan Toon van Mierlo ligt wel. “Het is enorm geslaagd en de bezoekers waren allemaal even enthousiast. De presentaties vond ik goed op elkaar aansluiten en er was voor ieder wat wils met verschillende facetten die op de huurmarkt spelen. Het huurcongres was een succes en voor herhaling vatbaar”, aldus Van Mierlo.
Nog niet ingeschreven?
Ben jij werkzaam als (ver)huurbemiddelaar en nog niet ingeschreven in het SCVM-register? Voeg je nu ook bij de Kamer Huur. Dit is het centraal register van SCVM dat sinds 1 januari 2022 de kwaliteitseisen en de beroeps- en gedragsregels voor huurbemiddelaars vaststelt. Toetreden tot de Kamer Huur kan alleen met het onafhankelijke Keurmerk VerhuurVeilig. Dit keurmerk is een certificaat waarmee wordt aangetoond dat de verhuurder, maar ook de huurder, met een vakbekwame huurbemiddelaar in zee gaat.
Laatste nieuws
- 05-06-2026 16:13 Corporaties krijgen miljarden extra, maar uitvoering Nationale Prestatieafspraken blijft onzeker
- 05-06-2026 16:04 Frisia Makelaars versterkt taxatieteam met Baldwin Poolman
- 05-06-2026 15:55 Property Partners en Con Questa huren kantoorruimte in Amsterdam Buitenveldert
- 05-06-2026 14:30 Skepp opent kantoor en showroom in Amsterdam
- 05-06-2026 13:51 Cushman & Wakefield: Vastgoed legt knelpunten Nederlandse economie bloot
- 05-06-2026 12:00 Akoestiek als blinde vlek in de vastgoed businesscase
- 05-06-2026 11:14 Achmea koopt 103 middenhuurwoningen in Amsterdams Amstelkwartier
- 05-06-2026 11:01 Hof van Justitie legt mogelijk een ‘bom’ onder heffing van overdrachtsbelasting bij bepaalde herstructureringen
- 05-06-2026 10:49 Xenos huurt winkelruimte in Piazza Center Eindhoven
- 05-06-2026 10:43 Huurconflict Park Centraal Amsterdam: Dochterbedrijf Circle moet 3,8 mln euro betalen aan Pandox
- 05-06-2026 10:30 DGBC op de Provada: Op het Paris Proof Plein en in diverse sessies
- 05-06-2026 10:16 McDonald’s opent restaurant met McDrive in Brugrestaurant A4 in Hoofddorp
- 05-06-2026 09:46 'Te veel gezinswoningen, te weinig gezinnen'
- 05-06-2026 09:37 AJC International huurt kantoorruimte in Deventer van Explorius
- 05-06-2026 09:18 KaFra haalt Rabobank en ABN Amro aan boord voor groeifinanciering
- 05-06-2026 09:14 Taylor Wessing Nederland en België verder als Winston Taylor
- 05-06-2026 09:06 Van leegstand naar nieuwe waarde: De groeiende rol van herontwikkeling in bestaand vastgoed
- 05-06-2026 09:00 Woon Alarm! roept jongeren op leegstaande panden aan te wijzen waar ze willen wonen
- 05-06-2026 08:47 Huib Boissevain toegetreden tot bestuur Stichting Rechtvaardige Wetgeving Woningverhuur (RWW)
- 05-06-2026 06:00 Levitudo koopt winkelportefeuille in Loon op Zand
- 05-06-2026 06:00 Lidl bevoorraadt ondanks netcongestie alle winkels elektrisch: 'We waren er vroeg bij'
- 04-06-2026 17:13 Vastgoedeigenaar Interparking: Investeren in parkeerfaciliteiten begint bij locatie én een goed ontwerp
- 04-06-2026 15:44 ER Capital en Blink ontwikkelen in joint venture honderden woningen in Hoofddorp
- 04-06-2026 15:40 Alternative Bank Solutions (ABS): Betere financieringsvoorwaarden mogelijk, ook in een stijgende rentemarkt!
- 04-06-2026 15:10 Sarten Packaging koopt bedrijfsgebouw in Roosendaal
- 04-06-2026 14:00 Golfterrein en natuurgebied van bijna 175 hectare in Venlo onder de veilinghamer








Reacties
Om te kunnen reageren moet u zijn ingelogd. Klik hier om in te loggen.