ParkBee gaat door strategische samenwerking 130 Belgische parkeergarages faciliteren
Parkeerplatform ParkBee kondigt een strategische samenwerking aan met het Belgische BePark, de digitale exploitant van parkeergarages in België en Frankrijk. De aansluiting van parkeergarages en -terreinen van BePark op het digitale technologieplatform van ParkBee, zorgt voor hogere bezettingsgraden van parkeerfaciliteiten en een sterke propositie voor parkeerders. Voor eigenaren biedt het mogelijkheden hun rendement te verhogen met variabele inkomstenstromen.
Automobilisten krijgen in hun vertrouwde parkeerapp, een overzicht van beschikbare parkeerplekken in de buurt van hun reisdoel en kunnen, via hun eigen app, desgewenst een plek reserveren, waar nodig slagbomen openen en ook afrekenen.
Complementair
BePark heeft de afgelopen jaren met een sterke digitale strategie bewezen de bezettingsgraad van parkeerlocaties te optimaliseren voor eigenaren en beleggers door parkeerfaciliteiten open te stellen voor het grote publiek met abonnementsdiensten. De samenwerking met ParkBee is een volgende stap in de commerciële strategie om leegstand van parkeergarages en -terreinen verder te optimaliseren. Enerzijds vanwege het grote bereik van ParkBee onder partners in parkeren en mobiliteit zoals Parkmobile, Yellowbrick, en Google Maps en anderzijds door het grote bereik onder parkeer-reserveerplatformen inclusief het eigen ParkBee.com-platform.
Jian Jiang, CEO van ParkBee: 'De strategische samenwerking met BePark is een win-win-win. Eigenaren kunnen het rendement van hun investering fors verhogen met een reguliere inkomstenstroom uit de abonnementen via BePark en variabele inkomsten via ParkBee. Automobilisten kunnen hun voordeel doen met een groter aanbod van parkeerlocaties die per minuut te boeken en vooraf te reserveren zijn. En tot slot winnen steden er enorm bij. Ons gezamenlijke parkeerplatform zorgt ervoor dat er steeds meer autovrije wijken en buurten komen omdat auto’s er niet meer in de straat maar in dichtbijgelegen parkeergarages geparkeerd staan. In bestaande gebouwen is namelijk gedurende een etmaal volop plaats beschikbaar voor auto’s en andere vormen van mobiliteit.'
Naar 130 in 6 maanden
Het digitale parkeermanagement van BePark en ParkBee wordt de komende maanden gefaseerd uitgerold. Afgelopen week is gestart met het parkeermanagement van de eerste parkeerlocaties in Brussel. In juni 2023 willen beide partners in totaal 130 parkeergarages verspreid over België operationeel hebben.
Julien Vandeleene, founder en CEO BePark: 'De op abonnementen gebaseerde aanpak van BePark en de digitale strategie van ParkBee zijn een verdere concretisering van onze visie op de toekomst van parkeren. Het concretiseert de kansen voor een beter rendement van het vastgoed, het biedt kansen voor uitbreiding van onze dienstverlening met bijvoorbeeld kort parkeren, reserveren en bijvoorbeeld ook eenvoudig afrekenen. En we zorgen ervoor dat de beperkt beschikbare ruimte in de stad ten goede komt aan andere functies zoals wonen, werken, winkelen, fietsen, spelen of wandelen.'
Cobrace
Belgische wetgeving - Cobrace - heeft tot doel het aantal beschikbare straatparkeerplaatsen in en om kantoorgebouwen te beperken. Als gevolg hiervan hebben kantoorbeleggers te maken gekregen met stijgende belastingen voor hun parkeerfaciliteiten terwijl de parkeergarages steeds vaker leegstaan als gevolg van hybride werken. De combinatie van BePark en ParkBee biedt eigenaren additionele, reguliere inkomsten uit abonnementen en een aanvullende variabele inkomstenstroom met de kortetermijnparkeeroplossingen van ParkBee. Om de exploitatie van parkeerfaciliteiten voor eigenaren te vergemakkelijken, blijft BePark aanspreekpunt voor eigenaren/investeerders van parkeervastgoed.
Laatste nieuws
- 25-06-2026 17:19 ID Logistics bouwt logistieke campus van 53.000 m2 in Tiel voor uitbreiding
- 25-06-2026 16:30 Opzoek naar een cellencomplex? Diverse politiebureaus onder de digitale hamer
- 25-06-2026 13:23 Altera verkoopt appartementen in Baarn en Rotterdam aan Opus Reale
- 25-06-2026 13:13 'Rechtspraak lijkt niet op het juiste spoor bij minimale duur huurovereenkomst onbepaalde tijd'
- 25-06-2026 12:15 Elevation Group verlengt huurcontract voor 2.200 m2 in Apollo House Amsterdam
- 25-06-2026 12:00 'Zakelijke dienstverlener' huurt kantoorruimte in De Haagsche Zwaan in Den Haag
- 25-06-2026 11:34 Hoge Raad: Geen compensatie voor box 3-beleggers die geen bezwaar hebben gemaakt
- 25-06-2026 10:35 Hidde Glastra versterkt Blauwhoed als ontwikkelingsmanager
- 25-06-2026 10:30 EU wil renteaftrekbeperking herzien: Goed nieuws voor vastgoedbeleggers, maar nog veel onzekerheid
- 25-06-2026 09:44 Financiers krijgen weer meer trek in kantoren
- 25-06-2026 09:23 Zusje opent 41e vestiging in Middelburg
- 25-06-2026 09:13 Daelmans en Grouwels lid van IVBN
- 25-06-2026 09:06 Van Uffelen Mode naar Middenwaard Heerhugowaard
- 25-06-2026 06:00 Buitenlandse pensioenfondsen wachten nog even met Nederland: ‘We hebben actie nodig’
- 24-06-2026 14:51 Gemeente Rotterdam begint marktconsultatie voor drijvend park in Rijnhaven
- 24-06-2026 14:20 DCM Investment Group en TPG Angelo Gordon kopen IOS-locatie in Breda
- 24-06-2026 13:34 Acture en Moove Connected Mobility huren kantoorruimte in Utrecht van NLV
- 24-06-2026 13:22 Woonzorgcomplex met 125 woningen op plek voormalig Wijndaelercentrum in Den Haag
- 24-06-2026 13:14 Regiewet aangenomen na debat Eerste Kamer: ‘Regie mag geen synoniem worden voor vertraging’
- 24-06-2026 13:06 Werkvoorraad architectenbureaus op zes maanden, hoogste niveau sinds 2008
- 24-06-2026 12:33 Pointer: 'Verhuurders leven lang niet altijd uitspraken Huurcommissie na'
- 24-06-2026 12:09 Restaurant Neni opent tweede Amsterdamse vestiging in Kimpton De Witt hotel
- 24-06-2026 11:47 Koper schrijft koop in bij Kadaster, maar staat toch met lege handen
- 24-06-2026 11:26 Na omgevingsvergunning ook bestemmingsplan Soza Den Haag definitief
- 24-06-2026 10:26 Garbe zet in Nederland nadrukkelijker in op woningen: ‘Focus op wat wél kan’
- 24-06-2026 10:02 Coalitieakkoord Utrecht: 80 procent betaalbare nieuwbouw en doorbraakteam netcongestie
.jpg)







Reacties
Om te kunnen reageren moet u zijn ingelogd. Klik hier om in te loggen.