Jaco Meuwissen van 3W over de aankoop van de Heuvel: 'Veel visies, maar niets is uitgekristalliseerd'

3W real estate en AT Capital hebben niet alleen de winkels op de Heuvel in Eindhoven gekocht, maar ook het Muziekgebouw, het Holland Casino, de Parking, de woningen en de kantoren in het gebied. Jaco Meuwissen van 3W: ‘We moeten nog beginnen aan de planvorming maar in elk geval kan de uitstraling van het Muziekgebouw beter en leent het gebied zich voor het toevoegen van woningen.’

3W en AT Capital kochten de Heuvel van CBRE IM voor 130 miljoen euro k.k. Het gekochte ligt in het centrum van Eindhoven tussen de winkelstraten Demer, Rechtestraat en Hermanus Boexstraat.

Veel verschillende visies
Het gebied is 30 jaar geleden ontwikkeld en enkele jaren geleden heeft CBRE IM de winkels een opfrisbeurt gegeven. Jaco Meuwissen: ‘We denken dat we nog de nodige waarde aan het gebied kunnen toevoegen. Maar eerst gaan we om de tafel met gemeente en andere stakeholders. Er zijn in het verleden heel veel verschillende visies voor het gebied gepresenteerd, maar wij hebben nog geen uitgekristalliseerde plannen.’

Het project is verworven door AT Capital en 3W projects. AT Capital is een Singaporese family office en 3W projects is in handen van Jaco Meuwissen en Ward Vleugels. AT en 3W hebben in 2021 een partnership gesloten met als doel te investeren in binnenstedelijke transformatiegebieden. Om dit partnership vorm te geven heeft AT Capital 50% van de aandelen van 3W real estate verworven. 3W real estate zal zorgdragen voor het assetmanagement en de ontwikkeling van het centrum.

Multifunctioneel en complex
3W heeft ook andere projecten samen met AT Capital onder handen. De Sterpassage in Rijswijk en de voormalige Hudson’s Bay in Haarlem worden getransformeerd waarbij vooral woningen worden toegevoegd. Meuwissen: ‘Dit soort multifunctionele complexe binnenstedelijke gebieden dichtbij OV-knooppunten passen bij ons. Voor wat betreft Heuvel denken we nog niet na over een exit. We werken in dit project niet met kapitaal dat een korte looptijd heeft maar zullen zeer langjarig bij het gebied betrokken blijven.’

Ondanks de lastige markt door de gestegen bouwkosten en oplopende rente is het 3W en AT Capital gelukt bankfinanciering voor het project te krijgen. Het gebied levert natuurlijk al een huurstroom op, gebaseerd op verschillende soorten assets, waarbij het aandeel winkels nog niet de helft van de huurstroom genereert. Maar Meuwissen denkt ook dat de kracht en reputatie van de investerende partijen, het geloof bij banken in dit soort plekken en hun focus op de maatschappelijke meerwaarde van deze ontwikkeling heeft meegespeeld bij het verstrekken van de financiering.



Reacties


Laatste nieuws