Greenrebel, een groen comfort foodconcept uit Nederland en klaar voor de toekomst
De vastgoedmarkt ‘vergroent’ in een rap tempo. Woningen en commerciële gebouwen worden massaal verduurzaamd en er zijn zelfs groene vastgoedfinancieringen op de markt. En ook binnen de muren van het vastgoed is men actief bezig met gezonder leven en om onze voetafdruk op de planeet te minimaliseren. Vastgoedjournaal sprak hierover met Erwin Jansen en Christiaan van Tilburg, oprichters van Greenrebel, een nieuw plant-based foodconcept dat naadloos past binnen de ESG richtlijnen en druk op zoek naar nieuwe locaties.
Drie jaar geleden hakte Erwin Jansen de knoop definitief door; dierlijke producten schrapte hij uit zijn schijf van vijf en ging meer bewust om met de inname van suikers en vetten.
Als operations manager voor supermarktketen Spar was hij veel onderweg en tijdens zijn reizen merkte hij dat er langs de weg en op stations nauwelijks aanbod was van snelle vegan maaltijden. ”Als ik snel iets wilde eten dat binnen mijn voedingsstijl past dan kwam ik eigenlijk altijd uit bij een patatje, uiteraard zonder mayonaise.” En met het toenemend aantal mensen die ook liever groente eten in plaats van vlees en zuivel wist Jansen dat hij niet de enige was die tegen dit probleem aanliep.
Snel en smakelijk plant-based eten
Jansen: “Mijn vader zei altijd ‘Als je iets niet goed vindt, moet je zelf met een alternatief komen’.” Met de wijze woorden van Jansen senior in zijn achterhoofd schreef Erwin, die na de Hogere Hotelschool in Den Haag aan de Nyenrode Business University studeerde, een businessplan voor een franchiseconcept dat het mogelijk moest maken om snel en smakelijk plant-based te eten. Weinig anders dan we dat ook al jaren doen bij de welbekende Amerikaanse ketens. Dat was het begin van Greenrebel. (tekst gaat verder onder de afbeelding)
Succesvolle proefperiode in Amsterdam
In Christiaan van Tilburg vond hij zijn zakelijke partner. En vanuit een dark kitchen in Amsterdam begon Greenrebel de eerste stappen te zetten op de food market. “We konden ‘s avonds gebruik maken van de keuken van een lunchroom. Alleen een keuken ter beschikking hebben was niet erg, want vanwege de lockdown mochten we toch alleen bezorgen.” De proefperiode van drie maanden werd een succes. Je zou verwachten dat de tijd dus rijp was voor een eerste echte vestiging in Amsterdam? “Ja, dat wilden we natuurlijk erg graag. We hadden hier immers naamsbekendheid opgebouwd. Maar omdat Amsterdam geen nieuwe horeca vergunningen uitgeeft en wij niet wilden wachten tot we een geschikt pand met een horecabestemming zouden vinden, moesten we onze grenzen verleggen.”, vertelt Van Tilburg, CFO bij Greenrebel.
Den Haag
De zoektocht naar een geschikt pand voor de eerste officiële Greenrebel vestiging werd gevonden op de Stationsweg in Den Haag, op steenworp afstand van Station Den Haag-Hollands Spoor en dichtbij het groeiende studentenkwartier.
Hoewel het pand eigenlijk een tikkeltje aan de grote kant is (165 m2 VVO) voor het Greenrebel concept, voldoet het wel aan alle andere eisen van Jansen en Van Tilburg. “De omgeving is voor ons uiteraard erg belangrijk. Het is een levendige buurt met veel horeca bij elkaar. We hebben bewust voor deze plek gekozen omdat we, met oog op eventuele nieuwe lockdowns, niet afhankelijk willen zijn van de toeristenstroom. Met Greenrebel richten wij ons voornamelijk op de lokale bewoners tussen de 20 en 45 jaar die lekker, gezond en voor een vriendelijke prijs willen eten.” Met een review score van de maximale vijf sterren op Google en een gemiddelde van 4,7 op de sites van UberEats en Thuisbezorgd lijkt Greenrebel inderdaad op een prima locatie te zitten. (tekst gaat verder onder de foto)
Wat willen de mannen nog meer? Zij willen meer. Veel meer zelfs. Maar omdat hardlopers doorgaans doodlopers zijn, bekijken Jansen en Van Tilburg momenteel in Haagse vestiging waar de puntjes nog op de i kunnen worden gezet maar zijn daarnaast ook aan het kijken naar het openen van vestigingen twee en drie. Hiervoor zoeken zij nog geschikte (hoek)panden in de G4 met een VVO tussen de 80 m2 en 120 m2 in een levendig gebied waar ook Generatie Z en de Millennials zich ophouden. Ook zien zij een toekomst voor een shop-in-shop concept in bijvoorbeeld tankstations of in de grotere kantoren.
De eerste vestigingen wil Greenrebel in eigen beheer openen maar zoals gezegd is het concept gebaseerd op franchise. En ook het buitenland lonkt. “De eerste interesse daarvoor is inmiddels getoond”, aldus een trotse Jansen tot besluit.
Hoofdfoto v.l.n.r. Erwin Jansen en Christiaan van Tilburg ©Greenrebel.
Laatste nieuws
- 20-10-2026 17:03 Cainiao huurt 26.000 m2 Smartlog Hellevoetsluis van DHG
- 20-10-2026 16:57 Dura Vermeer wint tender in Amstelkwartier Amsterdam
- 20-10-2026 13:33 Raadslid moet uitspraken over Wim Beelen rectificeren van rechter
- 20-10-2026 13:16 HWW Zorg breidt uit in De Haagse Arc
- 20-10-2026 13:05 PingProperties verlengt en sluit vier huurovereenkomsten in De Argonaut Amersfoort
- 20-10-2026 11:35 Voormalig Certitudo-fonds verkoopt twee Sligro-distributielocaties aan Cortona
- 20-10-2026 11:28 De Lobel & Partners treedt toe tot NVM
- 20-10-2026 11:19 Ook AM en VolkerWessels aan de slag in Valkenhorst bij Katwijk
- 20-10-2026 11:12 Strategische partners DGBC over de toekomst van vastgoed
- 20-10-2026 11:03 Sint-Michielsgestel wijst drie uitbreidingslocaties voor woningen aan
- 20-10-2026 10:42 IT-dienstverlener huurt kantoorruimte in Deventer
- 20-10-2026 10:13 Klaas Bosma benoemd tot lid RICS Europe World Regional Board
- 20-10-2026 09:46 Blömer huurt aan Herculesplein Utrecht
- 19-10-2026 17:16 Overheden en Aedes sluiten akkoord over woonruimte vinden voor starters, lokale spoedzoekers en statushouders
- 19-10-2026 14:57 Opportunity Vastgoed verkoopt 4.300 m2 kantoorruimte aan Heeneman & Partners
- 19-10-2026 14:26 Logicor verhuurt helft van nieuw distributiecentrum in Almere aan Hitachi Rail en Picnic
- 19-10-2026 13:33 Na decennia van conflict heeft de Gnephoek eindelijk een omgevingsplan
- 19-10-2026 13:26 Kabinet noemt renteaftrek corporaties ‘gerechtvaardigd’, maar gaat toch even checken
- 19-10-2026 13:05 Rick Geenjaar naar JLL
- 19-10-2026 12:05 Obligatiehouders Vesteda niet akkoord met wijzigen leningvoorwaarden
- 19-10-2026 11:35 Opkoopbescherming wordt beperkt
- 19-10-2026 10:36 Heerjansdam krijgt mogelijk nieuwe woonwijk met 200 woningen
- 19-10-2026 10:31 Bouw eerste 52 woningen Aan de Vallei in Roermond gestart
- 19-10-2026 09:59 CBRE IM start herontwikkeling Cluster 2 in Amsterdamse Poort
- 19-10-2026 09:46 Hypotheekrente daalt wederom licht
- 16-10-2026 17:20 Het kabinet ontdekt de pensioenmiljarden, nu de businesscase nog





.jpg)


Reacties
Om te kunnen reageren moet u zijn ingelogd. Klik hier om in te loggen.