Logistieke vastgoedpartijen verenigen zich in branche-organisatie Dilas
Partijen actief in het logsitieke vastgoed hebben een branche-organisatie opgericht, Dutch Industrial & Logistics Association (Dilas). De oprichting komt op het moment dat de discussie over 'logistieke dozen die het landschap verpesten' ook steeds meer in Den Haag gevoerd wordt.
De initiatiefnemers achter Dilas zijn Joffrey Lagaunne (Proptimize) Bas Geijtenbeek (1530 Real Estate) Sander Breugelmans (Prologis) Eelko Brinkhoff (Brabantse Ontwikkelings Maatschappij) en Tim Beckmann (Intospace). Inmiddels hebben zich nog vijftien andere partijen achter dit initiatief geschaard. Woordvoerder van Dilas, Tom Runhaar, vertelt dat vanuit de branche positief wordt gereageerd. “Bedrijven en kennisinstellingen kunnen zich aanmelden via de website van Dilas.”
De oprichters willen gezamenlijk werken aan oplossingen voor maatschappelijke uitdagingen die de sector begrenzen. Ook willen de leden in een dialoog treden met de overheid over een duurzame integrale inpassing van logistiek en industrieel vastgoed in de ruimtelijke ordening van ons land.
Dilas vertegenwoordigt en verbindt een brede groep bedrijven met een duurzame toekomstvisie op logistiek en industrieel vastgoed, waaronder logistiek dienstverleners, producenten, ontwikkelaars, beleggers, gronduitgiftebedrijven en makelaars. Dilas wil partijen die professioneel actief zijn binnen deze sector ondersteunen en inspireren met kennis over goede ruimtelijke inpassing, klimaatverantwoordelijkheid, schone energie en zorg voor onze natuur.
Runhaar vervolgt: “De oprichting van Dilas komt op een goed moment nu er debat dat in Den Haag wordt gevoerd rondom een eventuele ´harde stop´ op distributiecentra. Er is een betere afstemming tussen de sector en de politiek nodig, die zal bijdragen om feiten en perceptie beter van elkaar te scheiden."
"De urgentie is groot. We merken dat bij overheden nog veel kennis ontbreekt over hoe productie- en logistieke ketens daadwerkelijk functioneren en waar en hoe in deze ketens toegevoegde waarde wordt gecreëerd. Zonder deze kennis is het onmogelijk om verantwoorde keuzes te maken en ondersteunend beleid te vormen”, aldus Runhaar. “Ook zijn de baanbrekende ontwikkelingen en innovaties binnen deze sector relatief onbekend. Terwijl de sector bijvoorbeeld vooroploopt op thema’s als energie en duurzaamheid. Proefprojecten met smart energy hubs, grootschalige energieopwekking en opslag- en laadfaciliteiten voor elektrisch vrachtvervoer bewijzen ook dat distributiecentra een belangrijke rol kunnen spelen in de energietransitie.”
Ruimtelijke kwaliteit
Dilas is ook van mening dat het ruimtelijk beleid in Nederland dringend aan verbetering toe is. Runhaar: “Het schrikbeeld van veel mensen is een kilometerslange aaneenschakeling van grijze dozen langs de snelweg. Logistiek en industrieel vastgoed kan heel goed bijdragen aan een leefbare omgeving en functies als wonen, werken en recreëren kunnen heel goed samengaan. Maar dan moeten de bouwregels over klimaatadaptatie, duurzame energie, biodiversiteit en ruimtelijke inpassing in Nederland scherper en strakker worden. Daar kan Dilas een belangrijke rol in spelen.”
"De maakindustrie en logistiek zijn nauw met elkaar verbonden en onmisbaar voor onze samenleving, maar we willen er geen last van hebben. Daarom is het zaak dat beide niet wordt vergeten in de ruimtelijke plannen en goed worden ingepast. Onze economie kan niet functioneren zonder maakindustrie en logistiek. Magazijnen en distributiecentra zijn nodig om de oogst van het land en onze medische spullen in te bewaren en online bestelde pakketjes te bezorgen. Steeds vaker worden er ook halffabricaten in elkaar gezet, retourgoederen gerepareerd en andere waardes toegevoegd waarmee productie en logistiek naadloos in elkaar overlopen. Dilas wil zijn kennis inzetten om deze waardeketen beter in te passen in zowel de stedelijke als landschappelijke omgeving en wil inspireren op gebieden als energieoplossingen, duurzaamheid, functiemenging en functiestapeling”, besluit Runhaar.
Laatste nieuws
- 29-05-2026 18:51 Energielabelplicht nu ook voor rijksmonumenten, slechts 1 op de 5 heeft er een
- 29-05-2026 18:05 Logistieke vastgoedsector richting nieuwe normaal: ‘Tijd voor tailor-made oplossingen’
- 29-05-2026 16:36 Particuliere belegger koopt kinderdagverblijf in Krommenie
- 29-05-2026 15:50 Kippie huurt winkelruimte in winkelcentrum De Kerverij in Valkenswaard
- 29-05-2026 15:30 Ruben Schuuring lanceert RBS Hotels: De ‘missing link’ tussen vastgoed en hospitality
- 29-05-2026 15:20 Shilla Food Market huurt winkelruimte in Piazza Center Eindhoven
- 29-05-2026 14:15 BAM grote stijger op Damrak
- 29-05-2026 14:09 Kabinet komt met grondbank vanuit het Rijk voor meer regie
- 29-05-2026 13:50 Woonminister ‘zoekt de oplossing in de fiscaliteit’ en niet happig op tijdelijke contracten
- 29-05-2026 12:41 WoonFriesland koopt 116 sociale huurwoningen in Leeuwarden van Reales
- 29-05-2026 11:53 Huurprijsbescherming bij zorgwoningen: Juridisch risico blijft op tafel
- 29-05-2026 11:27 Amsterdam vierde duurste Europese hoofdstad voor alleenstaanden
- 29-05-2026 11:07 IWG opent derde flexwerklocatie in Arnhem
- 29-05-2026 10:35 Meer bouwvergunningen, maar minder woningen opgeleverd in eerste kwartaal
- 29-05-2026 10:13 Nieuwe Gacs-verplichting voor binnenklimaat: Vijf dingen die je nu moet weten
- 29-05-2026 10:00 Build Finance introduceert Build MAX
- 29-05-2026 09:50 Weer twee panden failliete Sjan van Ettekoven naar de veiling
- 29-05-2026 09:37 Monumentaal Haka-gebouw Rotterdam heropent als horeca- en evenementenlocatie
- 29-05-2026 09:16 Fimek Estate koopt twee winkelpanden aan Amsterdamse Kalverstraat
- 28-05-2026 16:08 Amsterdamse Vondelkerk haalt 350.000 euro op na nieuwjaarsbrand
- 28-05-2026 15:39 Citykerk Het Steiger verkocht: Museum en woningen in Rotterdams kerkcomplex
- 28-05-2026 15:17 Meerdere nieuwe winkels naar Stadshart Amstelveen
- 28-05-2026 14:23 Vastgoedportefeuille Zutphen verkocht aan particuliere beleggers
- 28-05-2026 12:48 Locus Robotics huurt nieuw Europees hoofdkantoor op Logistics Campus Aalsmeer
- 28-05-2026 12:08 Oproep Aedes: 'Maak 100.000 woningen per jaar mogelijk'
- 28-05-2026 11:49 New Horizon wordt adviseur circulair oogsten en bouwen








Reacties
Om te kunnen reageren moet u zijn ingelogd. Klik hier om in te loggen.