Valley officieel geopend
EDGE kondigt met trots de officiële opening aan van Valley, het iconische gebouw onder architectuur van MVRDV die eind vorig jaar is opgeleverd aan RJB Group of Companies.
Het volledig verhuurde gebouw van 75.000 vierkante meter, dat recentelijk door de jury van de Emporis Skyscraper Award werd uitgeroepen tot 's werelds beste nieuwe wolkenkrabber, is een spectaculaire aanwinst voor het Amsterdamse zakendistrict. Het is een toonbeeld voor nieuw stedelijk ontwikkelen en sluit aan bij de transitie van de Zuidas naar een bruisende en levendige stadswijk. Afgelopen vrijdag werd Valley officieel geopend in het bijzijn van Reinier van Dantzig, wethouder Wonen en Stadsontwikkeling van de gemeente Amsterdam, de Board van RJB Group of Companies, Winy Maas, mede-oprichter van MVRDV, Coen van Oostrom, oprichter en CEO van EDGE en diverse andere betrokkenen.
Reinier van Dantzig, wethouder Wonen en Stadsontwikkeling van de gemeente Amsterdam, mededeelde dat: “Als wethouder Wonen en Stadsontwikkeling ben ik trots om dit iconische gebouw in Amsterdam te mogen verwelkomen. Dit deel van Amsterdam verandert van een zakendistrict naar een echte stad op zichzelf met veel woningen en voorzieningen. Het is een visitekaartje voor de Zuidas om dit gebouw als een voorbeeld te hebben van hoogwaardige duurzame woningen in de nieuwe skyline van Amsterdam.”
Coen van Oostrom, oprichter en CEO van EDGE, opende de ceremonie met enkele woorden: “Ik ben er ongelooflijk trots op dat we met RJB Group of Companies, MVRDV, Piet Oudolf en de gemeente Amsterdam hebben samengewerkt aan de ontwikkeling van misschien wel het meest bijzondere mixed-use project van Nederland. Naast alle betrokken partijen wil ik met name de gemeente complimenteren met hun gewaagde visie voor dit programma. Valley is meer dan uniek en ik hoop dat het anderen zal inspireren om onze manier wonen en werken opnieuw vorm te geven. Ik kijk er naar uit om Valley in de toekomst nog verder tot leven te zien komen.”
David Beesemer, RJB Group of Companies, voegde hieraan toe: “Als investeerder waren we al vroeg in het proces betrokken bij de ontwikkeling van Valley. Zo hebben we met een zwembad, luxe upgrade van de appartementen en een conciërge zeer hoge kwaliteit toegevoegd aan het programma. Na vier jaar zijn we zeer trots dat we Valley mogen toevoegen aan ons groeiende, diverse portfolio en dat we huurders welkom mogen heten om te wonen, werken en recreëren.”
Een manifesto voor een nieuwe, groenere stad
Het gebouw heeft meerdere bestemmingen en is ontworpen met de directe omgeving in het achterhoofd. Zo biedt het bewoners, bezoekers en kantoorhuurders de mogelijkheid om gebruik te maken en te genieten van de ruimte. Het project omvat 200 appartementen, kantoren, restaurants, een adembenemend atrium en een openbaar toegankelijk park dat is ontworpen door landschapsarchitect Piet Oudolf. Met 370 plantenbakken verspreid over 27 verdiepingen en ongeveer 13.500 jonge planten, struiken en bomen biedt het gebouw een stedelijke oase waarvan bewoners en bezoekers gebruik kunnen maken. Het park bevordert ook de plaatselijke biodiversiteit en het microklimaat.
Maatwerk, gedetailleerd en uniek ontwerp
Het complexe en unieke ontwerp van Valley vereiste de voortdurende inzet van honderden ontwerpers, ingenieurs, bouwers, adviseurs, ontwikkelaar EDGE en RJB Goup of Companies, de huidige eigenaar. Het gebouw is bijzonder vanwege zijn detaillering. Experts van MVRDV creëerden tijdens het ontwerpproces een reeks digitale tools om het gebouw te perfectioneren. Zo kon de juiste hoeveelheid licht en uitzicht per appartement worden berekend en paste elk van de 40.000 natuurstenen tegels als een perfecte puzzel in elkaar.

‘Hoe maak je een kantorenwijk leefbaar? Hoe moeten de woningen er dan uit komen te zien? Wat is er nog meer nodig? Dat waren de vragen waarmee we begonnen toen we Valley ontwierpen,’ zegt Winy Maas, mede-oprichter van MVRDV. ‘Het gebied rondom de Beethovenstraat is echt een stuk levendiger geworden. We zien een spannende mix van werkenden, bewoners die barbecueën op hun terras, bezoekers die ontspannen in de vallei. De glazenwassers en gevelhoveniers die als bergbeklimmers het groen onderhouden zijn bijna een attractie op zich. Valley is een eerste stap om de Zuidas te transformeren tot een groenere, menselijkere en verdichte wijk waar werken en wonen hand in hand gaan.’
De bouw van Valley duurde vier jaar, waarna de eerste bewoners en ondernemers eind 2021 hun intrek namen in het gebouw. Met de openingsceremonie die afgelopen vrijdag werd gehouden door RJB Group of Companies en vastgoedontwikkelaar EDGE is het project eindelijk klaar en kunnen bewoners en bezoekers van Amsterdam er volop van genieten.
Laatste nieuws
- 23-10-2026 16:40 GMVM Real Estate koopt kantoorgebouw in Maastricht
- 23-10-2026 15:50 WDP boekt meer winst en investeert netto bijna half miljard euro
- 23-10-2026 15:30 Nieuwe ceo Pierre Nolte: ‘Ik ben hier om Cushman & Wakefield te laten groeien’
- 23-10-2026 14:07 Netcongestie als bouwvertraging: Waarom een beroep op overmacht niet vanzelfsprekend is
- 23-10-2026 12:04 Urban Industrial koopt EOS-portefeuille van EQT Real Estate
- 23-10-2026 11:37 Bram Linnartz nieuwe voorzitter raad van commissarissen Boei
- 23-10-2026 11:23 Woningbouw op locatie oud HagaZiekenhuis op zijn vroegst in 2030
- 23-10-2026 10:32 Rijksvastgoedbedrijf betaalt 75 mln voor Daalse Kwint in Utrecht
- 23-10-2026 10:27 ING: Bestaande bouw voelt hogere rente in prijzen, nieuwbouw in verkopen
- 23-10-2026 09:48 NHG-grens stijgt ruim vier keer zo hard als gemiddelde hypotheek
- 23-10-2026 09:39 De gemeente als concurrent: De Wet markt en overheid wordt permanent
- 23-10-2026 09:13 Floris van der Wilden wordt junior consultant bij Dils
- 23-10-2026 08:53 Blend Wonen huurt ruimte in zorgpaviljoen in Huizen
- 22-10-2026 16:44 JLL verlengt huur hoofdkantoor in Atrium op Zuidas
- 22-10-2026 16:26 Necron koopt distributiecentrum in Almere
- 22-10-2026 15:58 CityLink breidt logistieke portefeuille uit met bedrijfsgebouw in Almere
- 22-10-2026 15:19 Chantal de Bree neemt leiding Vastgoed Syndicering Nederland over
- 22-10-2026 14:53 Bata huurt kantoor en showroom van Jamestown in Amsterdam
- 22-10-2026 13:18 Modulair Nederland presenteert ‘Het 30-30-30-Plan’ als uitvoeringsagenda voor het 50-puntenplan van het ministerie van Volkshuisvesting
- 22-10-2026 12:18 Tenzin Vastgoed koopt honderd appartementen in Roermond
- 22-10-2026 11:50 Rendement infrastructuur 56 procent in vijf jaar, op vastgoed slechts 4 procent
- 22-10-2026 11:49 Drentse ondernemer Lammert Tel koopt landgoed van Hennie van der Most
- 22-10-2026 11:29 Drenthe helpt bedrijventerreinen met verduurzaming en herontwikkeling
- 22-10-2026 11:20 161 nieuwe woningen gepland op voormalig hockeyterrein in Schiedam
- 22-10-2026 11:09 Ivo van der Mark (Jajo): 'Veel ontwikkelaars en bouwers denken nog te traditioneel'
- 22-10-2026 11:08 EIB: Personeelstekort zet woningbouw en infrastructuur onder druk





.jpg)


Reacties
Om te kunnen reageren moet u zijn ingelogd. Klik hier om in te loggen.