CDA wil bouw van distributiecentra aan banden leggen

CDA-kamerlid Jaco Geurts wil dat de bouw van meer distributiecentra een halt wordt toegeroepen. De CDA-fractie eist dat het kabinet ingrijpt zoals het dat eerder heeft gedaan door een beperking in te stellen voor de bouw van hele grote datacenters. Die mogen momenteel nog maar op twee locaties in Nederland worden gebouwd. 

Geurts zegt bang te zijn er door de komst van het grote aantal distributiecentra er geen ruimte meer zal overblijven voor woningbouw, landbouw, bedrijfsleven en de natuur. 

Volgens onderzoek van diverse partijen staan er tot eind 2023 nog 64 distributiecentra met een totale omvang van 3 miljoen m2 op de planning om gebouwd te worden in Nederland. De roep om meer regie op de bouw van logistiek vastgoed neemt toe. Maar dat geldt ook voor de vraag naar deze ruimtes. 

Uit de  cijfers van makelaarsvereniging NVM komt naar voren dat de footprint van de distributiecentra tussen 2010 en 2020 een toename kende van 60%. In vierkante meters betekent dit een groei van 25 miljoen vierkante meter naar iets meer dan 40 miljoen vierkante meter. De beleggingen in de markt gingen in deze tien jaar van €200 mln naar bijna €3,5 mrd.

Minister voor Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening, Hugo de Jonge (eveneens CDA), liet in een reactie weten dat de bescherming van land- en tuinbouwgrond wordt verankerd in het Nationaal Programma Landelijk Gebied. 



Reacties


Laatste nieuws