Revitalisatie op grote schaal
We staan voor grote uitdagingen in Nederland. Een tekort aan geschikte woningen, de stikstofcrisis en een enorme verduurzamingsopgave zorgen ervoor dat Nederland de komende jaren stevig verbouwd moet worden. Vaak gaat het om verduurzamen van een kantoor of woningen, de transformatie van een winkel of van zorgvastgoed of het revitaliseren van hele gebieden. Dit zijn complexe projecten en (her)ontwikkelingen waarbij rekening gehouden moet worden met veel partijen.
In deze serie gaat NIBC in gesprek met een aantal visionaire vastgoedondernemers over hoe zij een duurzame toekomst waarmaken in spraakmakende projecten. Deze week is dat een gesprek met Steven Zeeman van LIFE Europe. "De Amsterdamse metrohaltegebieden buiten de ring zijn populair geworden bij stadsbewoners die op zoek zijn naar woonruimte op slechts enkele minuten afstand van het historische stadscentrum van Amsterdam. Dat maakt de ligging van het kantorenpark Entrada zeer gunstig. Met Entrada creëert LIFE Europe juist voor deze groep mensen een toegankelijke en prettige woonwijk. Bij het bepalen van een strategie voor dit gebied zien wij mogelijkheden voor meerdere concepten, waaronder stedelijk wonen." (tekst gaat verder onder de video)
Complexe herontwikkeling
"Entrada is een herontwikkeling van een bestaand kantoren campus in Amsterdam. Het is de bedoeling dat hier meer dan duizend woningen komen. De schaal en het aantal verschillende stakeholders maakt het een complex project. Het beoogde resultaat van de eerste stap, waar NIBC ons bij helpt, is dat we over drie tot vier jaar kunnen starten met de bouw en daarmee de financiering van NIBC terug kunnen betalen."
Samenwerking in een transformatie
"We zochten naar een financieringspartner die begrijpt wat het is om van kantoorbestemming naar een herbestemming, naar sloop en bouw te gaan. NIBC is een zeer goede partner om hierbij aan te sluiten. NIBC heeft mensen in huis die vaker ontwikkelingsfinancieringen doen en snapt daardoor wat er speelt, de tijd die het kan vragen en hoe hierop in te spelen. De financiering is hierop afgestemd en je ziet dat het model van NIBC is om juist de ondernemende kant te financieren en ook als een ondernemer mee te denken; snel en kordaat met kennis en kunde."
Groene en sociaal duurzame omgeving
"Dit project heeft meerdere duurzame elementen. Het eerste is de duurzame regelgeving van de overheid en woningbouw. Dit resulteert in een belangrijke focus op groen, en bijna energieneutrale woningen. De omgeving is hier al zeer groen met water. Dit wordt maximaal benut in de ontwikkeling. Daarnaast is de bereikbaarheid een groot voordeel. Auto’s worden dan ook geweerd in dit gebied. Parkeren kan onder de grond, aangezien er een grote ondergrondse parkeergarage wordt gerealiseerd. Daarnaast zal Entrada ook een gemengde groep mensen aanspreken door diversiteit aan woningen. Er zullen vrij op naam woningen komen, maar ook gereguleerde huur. Dit alles door elkaar heen maakt Entrada een levendig en interessant gebied, met een betere kwaliteit dan het vandaag de dag heeft."
Ben je benieuwd naar meer vernieuwende vastgoedprojecten? Kijk dan op www.vooruitinvastgoed.nl.
Laatste nieuws
- 16-03-2026 14:34 Sojubar huurt horecaruimte in Stadshart Amstelveen
- 16-03-2026 14:03 Rotterdam versnelt optoppen met soepeler regels
- 16-03-2026 11:55 NDRP Real Estate breidt uit met investment management-platform
- 16-03-2026 11:11 Groningen wil wijk De Nieuwe Held uitbreiden naar 1.850 woningen
- 16-03-2026 11:00 Nestr Smart Finance moderniseert en versnelt het acceptatieproces met LendLeap
- 16-03-2026 11:00 Topvacature: Senior projectontwikkelaar bij Mahler Vastgoed Ontwikkeling
- 16-03-2026 10:57 Jagersvereniging huurt kantoorruimte in Baarn
- 16-03-2026 10:42 Stoneweg koopt gekoeld logistiek complex in Waddinxveen
- 16-03-2026 10:20 Samenwerking van Duncan Stutterheim met SOM en Minerva Development voor Sloterdijk
- 16-03-2026 09:52 Hypotheekrentes stijgen door oorlog in Iran
- 16-03-2026 09:04 Wanneer is bij erfpachtwijziging overdrachtsbelasting verschuldigd?
- 16-03-2026 06:00 To Be At bouwt ecosystemen rond woongebouwen: ‘Het liefst al vóór de oplevering’
- 16-03-2026 06:00 Wethouder new town Capelle: ‘Ik ben geen voorstander van het bouwen van tien nieuwe steden’
- 13-03-2026 15:48 Eindhoven zet in op 5.400 studentenwoningen met Beethoven-geld
- 13-03-2026 14:25 Presenteer uw bedrijf op COMVAST – sluit aan bij het Regio-Paviljoen
- 13-03-2026 13:26 Jaap van der Bijl (Altera): ‘Vaak wordt vergeten dat wij woningbouw mogelijk maken’
- 13-03-2026 13:21 Cepezed ontwerpt nieuw collectiecentrum in Deventer
- 13-03-2026 13:05 Gemeente Rotterdam verkoopt Maassilo aan Maassilo / Now&Wow
- 13-03-2026 11:57 Fortus vastgoedfondsen huurt kantoorruimte van Amsterdam Marina
- 13-03-2026 11:34 Savills-onderzoek: Onveilig gevoel raakt verblijfsduur en gebruik van voorzieningen
- 13-03-2026 10:54 WP Retail Invest en gemeente Duiven tekenen anterieure overeenkomst voor winkelcentrum in Duiven
- 13-03-2026 10:40 Eerste op grote schaal: Vesteda experimenteert met thuisbatterij in 500 huurwoningen
- 13-03-2026 10:18 Omgevingsvergunning voor The Triplets in Amsterdams stadsdeel Oostenburg onherroepelijk
- 13-03-2026 09:58 Topvacature: Technisch manager bij Holland2Stay
- 13-03-2026 09:37 Raad van State laat streep door bedrijventerrein Venray in stand
- 13-03-2026 09:00 Ontwikkelaars en gemeente tekenen intentieovereenkomst voor maximaal 1.000 woningen in Someren

.jpg)






Reacties
Om te kunnen reageren moet u zijn ingelogd. Klik hier om in te loggen.