Dura Vermeer, J.P. van Eesteren en Synchroon transformeren Pompenburg Rotterdam naar woongebied
Dura Vermeer, J.P. van Eesteren en Synchroon hebben samen met de gemeente Rotterdam het plan voor de ontwikkeling van Pompenburg uitgewerkt. Het gebied rondom het voormalig Station Hofplein, genaamd Pompenburg, verandert in een levendig gebied met woningen en verblijfsplekken.
Het gebied is de schakel tussen het centrum en Rotterdam Noord. Pompenburg was voor de oorlog het bruisende stadshart van Rotterdam. Met onder andere het oude stationsgebouw van de Hofpleinlijn en café Loos. Het gebied is nooit helemaal hersteld en heeft de uitstraling van een vergeten stuk stad. Met de ontwikkeling van Pompenburg komt daar verandering in. “We gaan Pompenburg weer betrekken bij de binnenstad en verbinden met de omliggende buurten. De helft van de woningen valt in het betaalbare segment. Daarmee komen er veel nieuwe huizen voor de middengroepen, dus voor onze politieagenten, onderwijzers en verpleegkundigen. En dat in hartje centrum.“ zegt wethouder Bas Kurvers (Bouwen en Wonen).
Omgeving Hofbogen
Het Station Hofplein en de Hofbogen zijn geen onderdeel van het project, maar de ontwikkeling geeft de monumentale bogen wel de omgeving die het verdient. Rob Tummers (directeur Dura Vermeer) namens ontwikkelcombinatie Dura Vermeer, J.P. van Eesteren en Synchroon: “We koesteren de kwaliteiten van de Hofbogen en maken van Pompenburg, naast een aantrekkelijk woongebied, ook een interessante verblijfsplek. Het gebied wordt een plek waar Rotterdammers fijn kunnen wonen en waar mensen graag op bezoek komen. Vanuit onze visie ‘verbinden door verblijven’ transformeren we Pompenburg in een verleidelijk stuk stad.”
Vooral wonen
Het grootste deel van het programma is bestemd voor wonen. Het plan biedt ruimte aan vier woongebouwen met torens. De hoogte van de torens varieert van 55 meter aan de kant van Stroveer tot 140 meter aan het Pompenburg. In totaal komen er tussen de 800 en 1.100 huur- en koopwoningen waarvan minimaal 50% in het sociaal en middensegment. Havensteder wordt de eigenaar van de sociale huurwoningen.
Onderdeel van het plan is verder 7.000 m2 aan bedrijfs- en kantoorruimtes voor creatieve doorgroeiers en scale-ups. Als aanvulling op het programma van de Hofbogen is er een filmhuis met horecaruimte in het plan opgenomen. Om het gebied verder te verlevendigen komt op de plek waar vroeger het oude stationsgebouw van de Hofpleinlijn stond, een nieuw eigentijds gebouw met daarin horeca.
Nieuwe pleinen
Het toekomstige Pompenburg verbindt veel sterker dan nu het centrum en Rotterdam Noord. Het gebied krijgt drie nieuwe pleinen met veel groen en verschillende uitstralingen die aansluiten op de omliggende stadswijken (van hoogstedelijk tot kleinschalig). Auto’s zijn in het gebied te gast en nieuwe wandel- en fietspaden worden verbonden met de al bestaande netwerken. Klimaatadaptatie en natuurinclusiviteit krijgen binnen de ontwikkeling concreet gestalte, onder andere in de vorm van de groene pleinen en daken met waterbuffering. Zo wordt Pompenburg een duurzame en groene leefomgeving.
Volgens de huidige planning kan in 2024 worden gestart met de gebouwen bij Stroveer en aan Pompenburg en in 2026 met de gebouwen aan de heer Bokelweg.
Ander project
Dit project is niet het enige plan voor het gebied. Even verderop verkent RED Company samen met de gemeente en Havensteder de mogelijkheden voor herontwikkeling van de zuidoostelijke hoek van het Hofplein. Dit gebied ligt tussen de Coolsingel, Pompenburg, Haagseveer en Doelstraat. Ook dit voorgestelde programma met onder andere circa 1.300 woningen, een hotel, horeca, kantoren en maatschappelijke ruimtes kan van deze locatie een volwaardiger onderdeel van de binnenstad maken.
Laatste nieuws
- 04-08-2026 15:27 Kaptein Betonboringen koopt bedrijfspand in Oud Gastel
- 04-08-2026 15:08 Billy Grace huurt kantoorruimte in Metropool Amsterdam
- 04-08-2026 13:42 Jo & Josie opent kunstwinkel in Bergen op Zoom
- 04-08-2026 11:50 Normal huurt winkelruimte aan het Veerplein in Vlaardingen
- 04-08-2026 11:25 SynVest koopt multi-tenant kantoorgebouw in Nijmegen
- 04-08-2026 10:45 Hal Services en Lexys Advocaten huren kantoorruimte in Rotterdam
- 04-08-2026 10:13 ING: Woningopleveringen stijgen, maar blijven onder kabinetsdoel
- 04-08-2026 09:30 Koopwoningen bouwen als corporatie: ‘Geen doel op zich, maar een middel om betere buurten te maken’
- 04-08-2026 08:00 Waarom Nederland een nieuwe Nationale Investeringsbank serieus moet overwegen
- 03-08-2026 22:50 Vastgoedjournaal overgenomen door VMN media
- 03-08-2026 16:04 1Box Self Storage huurt kantoor in Amsterdam-Zuidoost van Campus Offices
- 03-08-2026 15:10 ABN Amro rondt overname van NIBC af
- 03-08-2026 14:54 Recreatief vastgoed: Van executieveiling naar nieuwe toekomst
- 03-08-2026 14:22 Huurstijging en herwaardering leveren Vesteda 439 miljoen euro op
- 03-08-2026 14:12 Invesco verkoopt luxehotel Andaz Amsterdam aan investeerdersconsortium
- 03-08-2026 13:28 Topvacature: Vastgoedadviseur commercieel vastgoed bij De Lobel & Partners
- 03-08-2026 12:20 Huib Boissevain: 'Analyse DNB brengt een samenvatting en geen oplossing'
- 03-08-2026 12:04 Themamaand augustus: Hotelvastgoed & leisure
- 03-08-2026 11:41 AndersFinancieren: ‘De echte waarde van leisurevastgoed zit in de exploitatie’
- 03-08-2026 11:24 UMB Group koopt winkelcentrum Veersche Poort in Middelburg
- 03-08-2026 11:04 Retailomzet stijgt opnieuw, consumentenelektronica grote winnaar
- 03-08-2026 09:50 Madaq opent zestien shop-in-shops bij Rituals
- 03-08-2026 09:05 Clarion koopt twee Brabantse distributiecentra voor 50 miljoen euro
- 03-08-2026 08:45 Kopers stuwen hypotheekmarkt in juli
- 01-08-2026 10:00 Elke comfortabele hotelkamer begint met inzicht
- 31-07-2026 15:46 Bart Kellerhuis laat zien hoe je als architect relevant blijft in een veranderende markt








Reacties
Om te kunnen reageren moet u zijn ingelogd. Klik hier om in te loggen.