Samenwerkingsnetwerk regio Rotterdam wil maritieme bedrijven en investeerders aantrekken
De gemeente Krimpen aan den IJssel heeft via Deal een overeenkomst getekend met Rotterdam Maritime Capital of Europe, het samenwerkingsnetwerk van bedrijven, overheden, verenigingen en kennisinstellingen op maritiem gebied in de regio Rotterdam.
Hiermee trekken de gemeenten Krimpen aan den IJssel, Rotterdam, de Drechtsteden, Schiedam en Gorinchem en partners gezamenlijk op voor promotie, (inter)nationale beurzen en handelsmisses en het verbeteren van het vestigingsklimaat voor bedrijven in de maritieme en offshore sector in de regio. Met als doel bedrijven, investeerders en werkgelegenheid aan te trekken.
Regionale samenwerking
In 2017 is de gezamenlijke promotie door het samenwerkingsverband ‘Rotterdam Maritime Capital of Europe’ gestart en de afgelopen jaren geïntensiveerd. Onder de vlag van ‘Rotterdam Maritime Capital of Europe’ wordt onder andere samengewerkt op het gebied van gezamenlijke maritieme promotie, (inter)nationale beurzen en handelsmissies en het optimaliseren van het vestigingsklimaat voor maritieme bedrijven. ‘Het mooie van deze samenwerking is dat de samenwerkingspartners in Rotterdam Maritime Capital of Europe elkaar zo goed aanvullen, hier komt het hele regionale maritieme netwerk bij elkaar’, aldus Martin Bloem.
Focusgebieden
‘In de Smart Delta Drechtsteden richten wij ons op de sectoren binnenvaart, maritieme maakindustrie, deltatechnologie en Smart Industry. Rotterdam focust zich op havenlogistiek en maritiem gerelateerde dienstverlening en Schiedam concentreert zich naast maritiem ook op de offshore markt. Gorinchem sloot zich in 2020 al aan en met Krimpen aan den IJssel erbij wordt het maritieme cluster steeds completer. Dit unieke netwerk vind je nergens ter wereld zo dichtbij elkaar.'
Voor wethouder Timm is de ondertekening een logische stap. ‘Samen met de andere deelnemers versterken we dit unieke maritieme cluster en delen we de gemeenschappelijke uitdagingen als duurzaamheid en energietransitie. Zo weten we elkaar te vinden, kunnen we kennis met elkaar delen en ook digitaal een blok vormen als hét innovatieve havengebied van Europa. Bovendien zetten we ook gezamenlijk in op (inter)nationale promotie van de gehele sector. We kijken daarbij buiten de eigen gemeentegrenzen. Door deze samenwerking wordt het vestigingsklimaat van Rotterdam Maritime Capital of Europe versterkt en met deze overeenkomst bekrachtigen we de gezamenlijke ambities en doelstellingen’.
Krimpen aan den IJssel
In Krimpen aan den IJssel is de maritieme maakindustrie de hoofdlijn, met de Stormpolder als centraal gebied. Krimpen huisvest een aantal grote spelers, als IHC, Hollandia, en Buijs en nog een groot aantal kleinere bedrijven hoofdzakelijk gespecialiseerd op verschillende takken binnen de maritieme maakindustrie.
Over Deal Drecht Cities
Deal Drecht Cities verzorgt de economische acquisitie en de promotie voor de zeven Drechtsteden gemeenten (Alblasserdam, Dordrecht, Hendrik-Ido-Ambacht, Hardinxveld-Giessendam, Papendrecht, Sliedrecht en Zwijndrecht). Samen met de Economic Development Board (EDB) staat Deal voor een succesvolle en ondernemende regio. Deal voert een actief promotiebeleid en trekt nieuwe bedrijven aan in de maritieme en smart industry sector. Bij acquisitie staat de vraag van de investeerder centraal en met gerichte promotie maakt Deal de regio (inter)nationaal zichtbaar bij de juiste doelgroep.
De EDB houdt zich bezig met de langere termijn ontwikkeling van de regio. Deal is een zelfstandige, voornamelijk door de overheid gefinancierde stichting, opgericht in 2014. Naast de zeven Drechtsteden zijn ook Havenbedrijf Rotterdam en ROM-D aangesloten bij Deal.
Rotterdam Maritime Capital of Europe
Rotterdam Maritime Capital of Europe is het samenwerkingsnetwerk van bedrijven, overheden, verenigingen en kennisinstellingen op maritiem gebied in Rotterdam. De internationale promotie en acquisitie wordt verzorgd door Deal en Rotterdam Partners.
Foto v.l.n.r. René Beute (Deal Drecht Cities) tekent bij afwezigheid van directeur Martin Bloem met wethouder Anthon Timm (gemeente Krimpen aan den IJssel de samenwerkingsovereenkomst.
Laatste nieuws
- 10-04-2026 16:20 Raad van State: Verhuurder is geen functioneel dader en hoeft boete niet te betalen
- 10-04-2026 16:08 Dormio neemt Vakantiepark Schaijk over
- 10-04-2026 15:53 Van Wijnen wint tender voor 53 woningen in Arnhem
- 10-04-2026 12:30 Toonaangevende eindgebruikers versterken inhoudelijk programma COMVAST 2026
- 10-04-2026 12:27 MultiVlaai en Leonidas willen in anderhalf jaar tot tien zaken openen
- 10-04-2026 12:12 Tielen ziet geen financieringsprobleem bij renovatie verouderde scholen, wel voor het halen van klimaatdoelen
- 10-04-2026 11:53 Prologis en La Caisse bouwen aan logistiek offensief in vijf Europese landen
- 10-04-2026 11:18 Heutink wint Amsterdamse tender met toren van 100 biobased appartementen
- 10-04-2026 11:00 Topvacature: Technisch Vastgoedmanager Nieuwbouw
- 10-04-2026 10:46 'As is, where is'-clausule sluit aansprakelijkheid verkoper vaak uit, maar niet in alle gevallen
- 10-04-2026 10:10 Wereldhave koopt HEMA-unit in Overvecht met nieuw uitgegeven aandelen
- 10-04-2026 09:43 Waarom de laagste rente zelden de doorslag geeft
- 10-04-2026 09:21 Pararius: 42 procent aanbod vrije sector boven 2.000 euro per maand
- 10-04-2026 09:00 ‘Er ligt 750 miljard euro te wachten en ontwikkelaars laten het liggen’
- 10-04-2026 08:57 Meerdervoort koopt Food Village Duiven
- 09-04-2026 16:31 Coen van Rooyen verruilt WoningBouwersNL voor LTO Nederland
- 09-04-2026 16:15 BIC Eindhoven zet in op forse uitbreiding met 225.000 m2 nieuwbouw
- 09-04-2026 15:37 Netbeheer Nederland breidt kantoor in New Babylon in Den Haag uit
- 09-04-2026 15:16 Anne Koning toegetreden tot raad van commissarissen BKZ
- 09-04-2026 14:56 Bleckmann verlengt huur in Almelo bij Heylen Warehouses
- 09-04-2026 14:08 Anterieure overeenkomst getekend voor The Four in Eindhoven
- 09-04-2026 13:03 PGIM: Europese vastgoedmarkt biedt ruimte voor value-add beleggers
- 09-04-2026 12:11 Gemeenten, verkoop uw grondstoffen en verzilver de waarde
- 09-04-2026 11:44 Ixta Noa huurt kantoorvilla in Arnhem
- 09-04-2026 11:15 Synchroon en Blink breiden positie in Sluiskwartier uit met aankoop busremise
- 09-04-2026 11:10 Sociaal uitponden: Waarom steeds meer investeerders kiezen voor het ingroeimodel



.jpg)
.jpg)
.jpg)


Reacties
Om te kunnen reageren moet u zijn ingelogd. Klik hier om in te loggen.