Ruim 100 Zeeuwse monumenten staan leeg, provincie zoekt herbestemming

Het gaat niet best met de Zeeuwse monumenten. Ruim 100 gebouwen staan leeg, zijn niet gerestaureerd en zijn toe aan herbestemming. Hiervoor heeft de provincie een forse subsidie beschikbaar gesteld.

Gedeputeerde Anita Pijpelijn (PvdA, cultuur), zegt dat een leeg monument de kans groot maakt voor afbreuk. Voor die panden moet de provincie snel een herbestemming vinden. Hiervoor is een “loods herbestemming monumenten” aangesteld. Deze loods herbestemming gaat eigenaren en initiatiefnemers ondersteunen bij hun project.

Het gaat om een subsidie van €1,8 miljoen, van maximaal 70% van de kosten tot maximaal €750.000.

Vijf restauratieprojecten
Vorig jaar verstrekte de provincie bijna 1,8 miljoen euro voor de restauratie van rijksmonumenten. Dat geld ging toen naar vijf restauratieprojecten: Grote of Maria Magdalenakerk in Goes, Het Vollebregtorgel in de Opstandingskerk te Wissenkerke, de toren van de Geerteskerk in Kloetinge, het kerkgebouw van de Hervormde Kerk in Stavenisse en boerderij Grote Muiterij in Sint Maartensdijk. Monumenten zijn een belangrijk onderdeel van het Zeeuws erfgoed. De Provincie wil dit erfgoed niet alleen behouden, maar vindt het ook belangrijk dat een breed publiek ervan kan genieten.



Reacties


Laatste nieuws