SVn: 'Bouw 10.000 woningen raakt in de problemen door geldtekort'

Stimuleringsfonds Volkshuisvesting (SVn) waarschuwt dat de bouw van zo’n 10.000 woningen in moeilijkheden dreigt te komen. Voor deze woningen heeft de overheid een subsidiepot beschikbaar gesteld die nu sneller dan verwacht opraakt. De SVn maakte dit statement tegenover BNR Nieuwsradio.

De subsidiepot van €60 miljoen was bedoeld voor de transformatie van kantoren, leegstaande winkels en bedrijfsruimten. De overheid maakte het geld beschikbaar omdat banken pas geld gaan lenen als er meteen gebouwd kan worden. Ontwikkelaars konden het geld uit de pot lenen en met rente terugbetalen.

Nu blijkt dat het bedrag na aflossing en rente die terugbetaald wordt, lager is dan de vraag naar subsidie. SVn verwacht dat de pot in de zomer opraakt en vindt dat er €22 miljoen extra nodig is. Anders kan de bouw van 10.000 woningen niet doorgaan. En als er niet snel iets verandert, kan het een domino-effect veroorzaken: "Met het fonds versterken we het eigen vermogen van ontwikkelaars. Daardoor kunnen ze hun vermogen ook in een tweede, derde of vierde project stoppen. Dus als het bij het eerste project stokt, dan pakken ontwikkelaars ook daarna minder snel door", zegt Nico van Est van SVn.



Reacties


Laatste nieuws