Fortezza en Spiering bundelen krachten in vastgoedbeveiliging
Hoewel beiden al langer acteren binnen de Nexton Groep zitten de bedrijfsonderdelen Fortezza Security Solutions en Spiering Beveiligingstechniek sinds 1 juli nu ook letterlijk onder één dak. Opmerkelijk genoeg in het hetzelfde pand waar Nexton ooit zelf begon. Tijd om nader kennis te maken met algemeen directeur Stefan de Haas en zijn visie op vastgoedbeveiliging.
Zijn hele carrière werkt Stefan de Haas (43) al in de beveiligingsbranche. De eerste 12 jaar voor een werkgever en van 2006 tot 2016 als zelfstandig ondernemer, met groot residentieel vastgoed als focus. “In 2016 werd ik door Fortezza benaderd om het bedrijf, dat toen vijf jaar bestond, gezond te maken. Die uitdaging heb ik aangenomen. Twee jaar had ik nodig om om het bedrijf weer winstgevend te maken. Spijtig genoeg overleed in dat jaar ook de eigenaar/investeerder en moest er een koper voor het bedrijf worden gezocht. Die werd uiteindelijk en tot grote tevredenheid gevonden in Nexton. “Er was direct een goede klik”, herinnert De Haas zich. Op 1 januari 2019 werd Fortezza Security Solutions officieel onderdeel van Nexton. Spiering Beveiligingstechniek was hen hierin al voorgegaan.
De Haas geeft aan dat hij van Nexton zelf zijn visie heeft mogen schrijven hoe hij de rol van Fortezza binnen het Nexton thema ‘Smart Building’ ziet. Want hoewel zij onderdeel zijn van een groter geheel worden alle bedrijfsonderdelen wel geacht om de eigen broek op te houden. Dat geldt dus ook Fortezza en Spiering, waarover De Haas de dagelijkse leiding heeft.
Zakelijke – en particuliere markt
Hoe ziet de samenwerking tussen Fortezza en Spiering er in de praktijk uit? “Het afgelopen jaar hebben wij op de achtergrond deze samenwerking voorbereid. Zo hebben we de serviceafdelingen samengevoegd, diverse projecten gezamenlijk succesvol opgeleverd, geïnvesteerd in nieuwe ERP software en zijn we gestart met onze eigen interne opleiding voor nieuwe monteurs. Spiering heeft drie decennia aan ervaring en zijn erg succesvol in de groot zakelijke markt, retail, grote onderwijsinstellingen en kantoren”, vertelt De Haas.
Fortezza bediende van origine meer welvarende particulieren, maar De Haas ziet deze focus ook steeds meer verschuiven naar de beveiliging van de zakelijke markt. De verhouding zakelijke beveiliging versus residentieel is 80/20. En dat zal waarschijnlijk zo blijven, volgens De Haas. Vooralsnog blijven Fortezza en Spiering onder hun eigen naam opereren, maar het is niet ondenkbaar dat dat in de toekomst nog verandert.
Service voor altijd
Fortezza Security Solutions is een gespecialiseerd beveiligingsinstallatiebedrijf dat zich bezighoudt met het adviseren, ontwerpen en installeren van velerlei beveiligingsinstallaties. De belangrijkste vraag is: ‘wat wil ik beveiligen?’. Vroeger waren dat voornamelijk kostbare spullen, tegenwoordig moeten we ook data en personeel goed beschermen. En wanneer alles naar wens is beveiligd dan richt het bedrijf van De Haas zich op de serviceverlening en bijhouden van de systemen. “Het installeren van projecten is eenmalig, maar onze service is voor altijd”, aldus de algemeen directeur.
Wij staan 24/7 klaar voor onze opdrachtgevers. Met onze expertise op het gebied van inbraak-, toegangscontrole- en camerasystemen en integraties met domotica- en gebouwbeheersystemen zijn wij een volwaardig gesprekspartner voor de eindgebruiker, de facility-manager, de ICT-manager en de security-manager. Wij leveren totaaloplossingen en ontzorgen de klant.
De Haas: “Voor een vastgoedeigenaar moet beveiliging een investering zijn die hij uiteindelijk terugverdient. De veiligheid van de panden moet omhoog en onderhoudskosten omlaag”, vertelt De Haas. “Als je onderhoudskosten na het installeren van beveiligingsinstallatie niet naar beneden gaan, moet je je afvragen of je wel zakendoet met de juiste partij. Maar dit komt in de praktijk gelukkig niet vaak voor.”
Een mooi voorbeeld van een totaaloplossing is dat van de transformatie van het oude Kasbank gebouw op de Nieuwezijds Voorburgwal in Amsterdam, dat het miljoenenbedrijf Guerrilla Games op 1 augustus betrekt. “Met het beveiligingsplan van de huurder zijn wij een half jaar bezig geweest. Het tempo en de druk vanuit de opdrachtgevers ligt hoog, want de beveiliging is altijd pas als allerlaatste aan de beurt in een bouw- of transformatieproject. Vanuit Spiering en Nexton zijn er dagelijks 25 personen in de weer om alles op 1 augustus te hebben geïnstalleerd en ingeregeld. Afhankelijk van het type Service Level Agreement dat een klant afsluit blijven wij het systeem daarna goed monitoren en onderhouden.
Nieuwe klanten via Nexton Groep
Dat de aansluiting bij de Nexton Groep een goede keuze is geweest, blijkt ook uit het feit dat men door het Nexton netwerk sneller in contact kan komen met nieuwe klanten. Zo ook in het geval van ALLSAFE. Het opslagbedrijf doet al langer zaken met Nexton, en dan met name op het gebied van verlichting, Elektra en databekabeling. Toen men aangaf op zoek te zijn naar een beveiligingsoplossing die huurders via een app toegang kan geven tot hun opslagunit, in plaats van een inlogcode, hoefde men niet lang te zoeken.
De software die hiervoor is ontwikkeld, zal door Fortezza worden geïnstalleerd en geïmplementeerd. Eerst met een pilot op het ALLSAFE-hoofdkantoor in Weesp en bij bewezen succes zal het worden uitgerold bij alle nieuw te openen locaties. Wetende dat de groei-ambitie van ALLSAFE hoog is, kan Fortezza zich dus opmaken voor een drukke periode. “Wij zijn eigenlijk constant op zoek naar goed geschoold technisch personeel. Iemand met een afgeronde MBV- of TBV opleiding is bij ons eigenlijk altijd welkom”, zo besluit De Haas.
Voor meer informatie over de vastgoedbeveiligingsmogelijkheden kunt u terecht op de website. https://www.fortezza.nl/
Laatste nieuws
- 23-10-2026 16:40 GMVM Real Estate koopt kantoorgebouw in Maastricht
- 23-10-2026 15:50 WDP boekt meer winst en investeert netto bijna half miljard euro
- 23-10-2026 15:30 Nieuwe ceo Pierre Nolte: ‘Ik ben hier om Cushman & Wakefield te laten groeien’
- 23-10-2026 14:07 Netcongestie als bouwvertraging: Waarom een beroep op overmacht niet vanzelfsprekend is
- 23-10-2026 12:04 Urban Industrial koopt EOS-portefeuille van EQT Real Estate
- 23-10-2026 11:37 Bram Linnartz nieuwe voorzitter raad van commissarissen Boei
- 23-10-2026 11:23 Woningbouw op locatie oud HagaZiekenhuis op zijn vroegst in 2030
- 23-10-2026 10:32 Rijksvastgoedbedrijf betaalt 75 mln voor Daalse Kwint in Utrecht
- 23-10-2026 10:27 ING: Bestaande bouw voelt hogere rente in prijzen, nieuwbouw in verkopen
- 23-10-2026 09:48 NHG-grens stijgt ruim vier keer zo hard als gemiddelde hypotheek
- 23-10-2026 09:39 De gemeente als concurrent: De Wet markt en overheid wordt permanent
- 23-10-2026 09:13 Floris van der Wilden wordt junior consultant bij Dils
- 23-10-2026 08:53 Blend Wonen huurt ruimte in zorgpaviljoen in Huizen
- 22-10-2026 16:44 JLL verlengt huur hoofdkantoor in Atrium op Zuidas
- 22-10-2026 16:26 Necron koopt distributiecentrum in Almere
- 22-10-2026 15:58 CityLink breidt logistieke portefeuille uit met bedrijfsgebouw in Almere
- 22-10-2026 15:19 Chantal de Bree neemt leiding Vastgoed Syndicering Nederland over
- 22-10-2026 14:53 Bata huurt kantoor en showroom van Jamestown in Amsterdam
- 22-10-2026 13:18 Modulair Nederland presenteert ‘Het 30-30-30-Plan’ als uitvoeringsagenda voor het 50-puntenplan van het ministerie van Volkshuisvesting
- 22-10-2026 12:18 Tenzin Vastgoed koopt honderd appartementen in Roermond
- 22-10-2026 11:50 Rendement infrastructuur 56 procent in vijf jaar, op vastgoed slechts 4 procent
- 22-10-2026 11:49 Drentse ondernemer Lammert Tel koopt landgoed van Hennie van der Most
- 22-10-2026 11:29 Drenthe helpt bedrijventerreinen met verduurzaming en herontwikkeling
- 22-10-2026 11:20 161 nieuwe woningen gepland op voormalig hockeyterrein in Schiedam
- 22-10-2026 11:09 Ivo van der Mark (Jajo): 'Veel ontwikkelaars en bouwers denken nog te traditioneel'
- 22-10-2026 11:08 EIB: Personeelstekort zet woningbouw en infrastructuur onder druk





.jpg)


Reacties
Om te kunnen reageren moet u zijn ingelogd. Klik hier om in te loggen.