VGP: Demanding plans? Challenge accepted!
VGP is sinds 2018 actief op de Nederlandse markt als ontwikkelaar, beheerder en eigenaar van hoogwaardig logistiek en semi-industrieel vastgoed en telt momenteel 69 industrieparken in 11 Europese landen. Duurzaamheid is daarbij prioriteit. Alle door VGP gebouwde panden voldoen aan de eisen voor energiezuinig en duurzaam bouwen.
De constructie van de eerste fase van twee nieuwe VGP business parken in Nederland bevindt zich momenteel in de eindfase. In VGP Park Nijmegen, deel van Park 15, werd de eerste fase van ca. 60.000 m2 vloeroppervlakte reeds volledig verhuurd. De constructie van de tweede fase zal na de zomer opgestart worden en zal goed zijn voor nog eens ca. 40.000 m2 aan voorverhuurde oppervlakte. Ook de eerste fase van VGP Park Roosendaal met ca. 41.000 m2 verhuurbare oppervlakte is afgerond en voor de helft verhuurd.
Active Ants neemt zijn intrek in VGP Park Roosendaal
Als eerste huurder in VGP Park Roosendaal wordt Active Ants verwelkomd. Active Ants, een snelgroeiend e-fulfilment bedrijf met bestaande vestigingen in Nieuwegein en Etten-Leur, specialiseert zich in cross border e-commerce logistiek. Met innovatieve oplossingen op het gebied van orderpicking, inpakken en opslag heeft Active Ants een voorsprong opgebouwd in het efficiënt verwerken van e-commerce orders. Active Ants is onderdeel van de Belgische Bpost Group. Zij stellen 350 mensen te werk.
Op 1 juni betrekt Active Ants haar gloednieuwe distributiecentrum in VGP Park Roosendaal. Met dit nieuwe magazijn van 20.000 m2 kan Active Ants de groei van haar e-fulfilment activiteiten in Nederland opvangen.
Het nieuwe filiaal in Roosendaal zal met een goods-to-man systeem (Autostore) van 200.000 bakken en 3 automatische inpakmachines miljoenen pakjes per jaar kunnen verwerken voor honderden verschillende webshops. De output per m2 zal nog efficiënter zijn dan in het huidig semi-geautomatiseerd magazijn in Nieuwegein.
Om dit te bereiken heeft Active Ants haar eigen warehouse software nog verder doorontwikkeld, zal er een nieuwe manier van orderpicken met de Autostore worden geïntroduceerd en zal er gebruik gemaakt worden van verschillende robot technologieën en artificiële Intelligentie.
“Dit nieuwe pand is ideaal gelegen op een multimodaal knooppunt, vlakbij het centrum van Roosendaal en nog geen 12 kilometer van de sites van MCS, een bedrijf dat wij vorig jaar overnamen", geeft Jeroen Dekker, managing partner van Active Ants aan. "Bovendien hechten wij belang aan de duurzaamheid van het gebouw om onze ecologische voetafdruk zo klein mogelijk te houden. Met de zonnepanelen die worden voorzien op het grote dak kunnen wij lokaal geproduceerde groene energie verbruiken.”
Building Tomorrow Today
Voor 2020 heeft VGP zichzelf verbeterde doelstellingen voor duurzame ontwikkeling opgelegd. Als onderdeel van een allesomvattende strategie om ecologische duurzame oplossingen te voorzien voor onze huurders en onze eigen activiteiten, hebben wij ons voorgenomen om minstens het BREEAM ‘Very Good’ certificaat te verkrijgen voor al onze nieuwe bouwprojecten en om hernieuwbare energie te halen uit zoveel mogelijk bronnen die beschikbaar zijn in onze parken – te beginnen met de verhoging van investeringen in zonnepanelen op daken. Hiermee willen we onze huurders en de gemeenschappen waarin we actief zijn maximaal ondersteunen in het beheer van hun ecologische voetafdruk.
Waarde creëren dankzij hernieuwbare energie
Het is misschien moeilijk voor te stellen dat er een plek is die beter geschikt is om zonne-energie om te zetten in elektriciteit dan de uitgestrekte daken van de logistieke magazijnen van VGP.
Een zonnedak stelt de klanten van VGP in staat om lokaal geproduceerde groene energie te verbruiken zonder dat dit een esthetische belasting vormt voor hun lokale gemeenschappen. Andere voordelen van deze gedecentraliseerde bijdrage aan de energieproductie zijn onder meer meer meer continuïteit en beschikbaarheid van energie op specifieke industriële logistieke parken en de omliggende gemeenschappen, terwijl de potentiële lasten voor het netwerk worden verminderd.
Tot nu toe zijn alle bestaande zonnedaken op de VGP gebouwen – goed voor 16,5 MWP –geregeld via derde partijen in de zonne-energiesector. VGP is echter in vergevorderde discussies over de installaties van nog eens 36,8 MWP, waarvan de meeste directe investeringen door VGP zullen vergen. Een nieuwe onderneming, VGP Renewable Energy N.V., is opgericht om in samenwerking met de huurders van VGP de uitrol van fotovoltaïsche installaties uit te breiden.
Eén van deze projecten is VGP Park Roosendaal waar de volgende weken 14.600 zonnepanelen geïnstalleerd zullen worden, samen goed voor 4.968 kWp.
Download het VGP Rapport Maatschappelijk Verantwoord Ondernemen 2019.
Laatste nieuws
- 10-07-2026 15:35 Kabinet ondertsteunt acht AI-projecten voor snellere woningbouw
- 10-07-2026 15:13 Nieuwe supermarkt voor Aldi in Driebergen-Zeist
- 10-07-2026 15:02 Grote belangstelling voor woningportefeuilles: ‘Op veel portefeuilles zijn meerdere biedingen’
- 10-07-2026 14:26 Takko Fashion groeit naar meer dan 130 winkels in Nederland
- 10-07-2026 13:59 Duitse modeketen opent dit jaar nog vijf winkels in Nederland
- 10-07-2026 12:43 Coalitieakkoord Den Haag: 4.000 woningen per jaar, meer middenhuur en versoepeling bouwregels
- 10-07-2026 12:11 Hof Wonen en Mooiland vervangen 221 woningen in Haagse Spoorwijk
- 10-07-2026 11:41 Dartbedrijf bundelt vestigingen in nieuw te realiseren distributiecentrum met hoofdkantoor
- 10-07-2026 11:21 Principal koopt kantoor met datacenter in Utrecht voor 9 mln euro
- 10-07-2026 11:08 Drie retailtransacties aan de Vleesstraat in Venlo
- 10-07-2026 10:42 Montea bouwt warehouse van 67.400 m2 voor Bosch- en Siemensbedrijf
- 10-07-2026 10:17 Duinweide verkoopt Jumbo-supermarktlocatie aan Verenigd Beheer
- 10-07-2026 10:06 Forse toename faillissementen in vervoer en opslag
- 10-07-2026 09:54 Retail in de plint: ‘Kind van de rekening of een kans?’
- 10-07-2026 09:43 Schaalvergroting woningcorporatie hoeft afstand tot huurders niet te vergroten
- 10-07-2026 09:34 AM koopt Holiday Inn-locatie van Somerset Capital Partners
- 10-07-2026 07:00 Pararius: Uitpondgolf bereikt duurdere huursegmenten
- 09-07-2026 16:38 Poelmann van den Broek verhuist Amsterdams kantoor naar Rembrandttoren
- 09-07-2026 16:12 Havensteder draagt 1.000 woningen in Rotterdam-Zuid over aan Wooncompas
- 09-07-2026 15:29 CRA Vastgoed sluit zich aan bij Neprom
- 09-07-2026 14:49 CBRE versterkt retail leasing team
- 09-07-2026 14:25 OCP en GIC willen met derden doorgroeien naar platform van 10 mrd
- 09-07-2026 14:11 Dura Vermeer aan zet bij vernieuwbouw stadhuis Oldenzaal
- 09-07-2026 13:24 Consortium van particuliere beleggers koopt Haagse woningportefeuille van DWS voor honderden miljoenen
- 09-07-2026 12:35 Bas-locatie in Oud-Beijerland wordt woongebouw met 68 appartementen
- 09-07-2026 11:53 Bij commerciële vastgoedfinancieringen is de laagste rente lang niet altijd de beste keuze; Penny wise pound foolish!








Reacties
Om te kunnen reageren moet u zijn ingelogd. Klik hier om in te loggen.