VGP: Demanding plans? Challenge accepted!
VGP is sinds 2018 actief op de Nederlandse markt als ontwikkelaar, beheerder en eigenaar van hoogwaardig logistiek en semi-industrieel vastgoed en telt momenteel 69 industrieparken in 11 Europese landen. Duurzaamheid is daarbij prioriteit. Alle door VGP gebouwde panden voldoen aan de eisen voor energiezuinig en duurzaam bouwen.
De constructie van de eerste fase van twee nieuwe VGP business parken in Nederland bevindt zich momenteel in de eindfase. In VGP Park Nijmegen, deel van Park 15, werd de eerste fase van ca. 60.000 m2 vloeroppervlakte reeds volledig verhuurd. De constructie van de tweede fase zal na de zomer opgestart worden en zal goed zijn voor nog eens ca. 40.000 m2 aan voorverhuurde oppervlakte. Ook de eerste fase van VGP Park Roosendaal met ca. 41.000 m2 verhuurbare oppervlakte is afgerond en voor de helft verhuurd.
Active Ants neemt zijn intrek in VGP Park Roosendaal
Als eerste huurder in VGP Park Roosendaal wordt Active Ants verwelkomd. Active Ants, een snelgroeiend e-fulfilment bedrijf met bestaande vestigingen in Nieuwegein en Etten-Leur, specialiseert zich in cross border e-commerce logistiek. Met innovatieve oplossingen op het gebied van orderpicking, inpakken en opslag heeft Active Ants een voorsprong opgebouwd in het efficiënt verwerken van e-commerce orders. Active Ants is onderdeel van de Belgische Bpost Group. Zij stellen 350 mensen te werk.
Op 1 juni betrekt Active Ants haar gloednieuwe distributiecentrum in VGP Park Roosendaal. Met dit nieuwe magazijn van 20.000 m2 kan Active Ants de groei van haar e-fulfilment activiteiten in Nederland opvangen.
Het nieuwe filiaal in Roosendaal zal met een goods-to-man systeem (Autostore) van 200.000 bakken en 3 automatische inpakmachines miljoenen pakjes per jaar kunnen verwerken voor honderden verschillende webshops. De output per m2 zal nog efficiënter zijn dan in het huidig semi-geautomatiseerd magazijn in Nieuwegein.
Om dit te bereiken heeft Active Ants haar eigen warehouse software nog verder doorontwikkeld, zal er een nieuwe manier van orderpicken met de Autostore worden geïntroduceerd en zal er gebruik gemaakt worden van verschillende robot technologieën en artificiële Intelligentie.
“Dit nieuwe pand is ideaal gelegen op een multimodaal knooppunt, vlakbij het centrum van Roosendaal en nog geen 12 kilometer van de sites van MCS, een bedrijf dat wij vorig jaar overnamen", geeft Jeroen Dekker, managing partner van Active Ants aan. "Bovendien hechten wij belang aan de duurzaamheid van het gebouw om onze ecologische voetafdruk zo klein mogelijk te houden. Met de zonnepanelen die worden voorzien op het grote dak kunnen wij lokaal geproduceerde groene energie verbruiken.”
Building Tomorrow Today
Voor 2020 heeft VGP zichzelf verbeterde doelstellingen voor duurzame ontwikkeling opgelegd. Als onderdeel van een allesomvattende strategie om ecologische duurzame oplossingen te voorzien voor onze huurders en onze eigen activiteiten, hebben wij ons voorgenomen om minstens het BREEAM ‘Very Good’ certificaat te verkrijgen voor al onze nieuwe bouwprojecten en om hernieuwbare energie te halen uit zoveel mogelijk bronnen die beschikbaar zijn in onze parken – te beginnen met de verhoging van investeringen in zonnepanelen op daken. Hiermee willen we onze huurders en de gemeenschappen waarin we actief zijn maximaal ondersteunen in het beheer van hun ecologische voetafdruk.
Waarde creëren dankzij hernieuwbare energie
Het is misschien moeilijk voor te stellen dat er een plek is die beter geschikt is om zonne-energie om te zetten in elektriciteit dan de uitgestrekte daken van de logistieke magazijnen van VGP.
Een zonnedak stelt de klanten van VGP in staat om lokaal geproduceerde groene energie te verbruiken zonder dat dit een esthetische belasting vormt voor hun lokale gemeenschappen. Andere voordelen van deze gedecentraliseerde bijdrage aan de energieproductie zijn onder meer meer meer continuïteit en beschikbaarheid van energie op specifieke industriële logistieke parken en de omliggende gemeenschappen, terwijl de potentiële lasten voor het netwerk worden verminderd.
Tot nu toe zijn alle bestaande zonnedaken op de VGP gebouwen – goed voor 16,5 MWP –geregeld via derde partijen in de zonne-energiesector. VGP is echter in vergevorderde discussies over de installaties van nog eens 36,8 MWP, waarvan de meeste directe investeringen door VGP zullen vergen. Een nieuwe onderneming, VGP Renewable Energy N.V., is opgericht om in samenwerking met de huurders van VGP de uitrol van fotovoltaïsche installaties uit te breiden.
Eén van deze projecten is VGP Park Roosendaal waar de volgende weken 14.600 zonnepanelen geïnstalleerd zullen worden, samen goed voor 4.968 kWp.
Download het VGP Rapport Maatschappelijk Verantwoord Ondernemen 2019.
Laatste nieuws
- 02-10-2026 16:23 Landgoed Hennie van der Most geveild voor bijna 5,7 miljoen euro
- 02-10-2026 15:19 Actieplan Versnelling Woningbouw: Waar zit de versnelling echt?
- 02-10-2026 14:47 Kantoorspits zet vastgoedkeuzes op scherp: ‘We moeten creatiever met die vierkante meters omgaan’
- 02-10-2026 14:38 The Frame huurt winkelruimte in centrum Eindhoven
- 02-10-2026 13:50 Nuveen ziet na overname Schroders meer ruimte voor Nederland: ‘Het D-woord valt nog niet, maar wel opportunistische kansen’
- 02-10-2026 13:40 ‘Wacht niet totdat de zon weer gaat schijnen’
- 02-10-2026 12:04 Westend Bank neemt Duitse vastgoedbeleggingstak ABN Amro over
- 02-10-2026 11:26 Simone Herremans directeur Bouw & Vastgoed bij Rabobank
- 02-10-2026 10:46 Moychay opent tweede Nederlandse vestiging in Utrecht
- 02-10-2026 10:32 Eli Lilly krijgt groen licht voor pillenfabriek in Katwijk
- 02-10-2026 10:10 Goirle legt voorkeursrecht op voor woningbouw op bedrijventerrein Tijvoort-Noord
- 02-10-2026 09:58 Inflatie loopt in september in snelle raming verder op naar 3,4 procent
- 02-10-2026 09:41 Benkey koopt Europees hoofdkantoor Yokogawa in Amersfoort
- 02-10-2026 09:10 Verhuurders modulaire gebouwen richten eigen branchevereniging op
- 02-10-2026 08:50 Dils Living breidt uit naar Zuid-Nederland met twee nieuwe adviseurs
- 02-10-2026 06:00 Locatie nog altijd het belangrijkst in de strijd om talent: ‘Mensen komen niet voor een gebouw’
- 01-10-2026 16:20 Gedwongen veiling vakantieparken Gillis levert 27,3 miljoen euro aan biedingen op
- 01-10-2026 15:49 IHS Capital koopt winkelpand in Tilburg
- 01-10-2026 15:37 Detalent huurt kantoorruimte in Breda
- 01-10-2026 15:18 Heinen wil na kritiek box 3-grens aanpassen om kleine spaarder te ontzien
- 01-10-2026 14:25 Utrecht verwacht vanaf 2028 weer ruimte voor stroomaansluitingen door batterijen en aggregaten
- 01-10-2026 14:08 Vol stroomnet dreigt woningbouwproductie met 40 procent te raken
- 01-10-2026 12:18 ABN Amro analisten: 'First Sponsor bereidt mogelijk overnamebod NSI voor'
- 01-10-2026 11:58 Brikks versterkt Capital Markets-team met Willem van Laarhoven
- 01-10-2026 11:32 Vastgoed Nederland steunt registerplicht: ‘Wij pleiten hier al jaren voor’
- 01-10-2026 11:12 Omzet detailhandel stijgt in augsutus met 3,5 procent







.jpg)
Reacties
Om te kunnen reageren moet u zijn ingelogd. Klik hier om in te loggen.