Hoe voorkom je fouten in de afrekening van de servicekosten?
Het afrekenen van servicekosten kan administratief een behoorlijke klus zijn. Vooral wanneer je te maken hebt met een groot aantal verhuurbare units en huurders. Toch ontkom je er als vastgoedbeheerder in veel gevallen niet aan om voor 30 juni een afrekening van het voorgaande jaar aan de huurders te overleggen. Een bijdrage van Brixxonline.
De te veel betaalde voorschotten dienen aan de huurders te worden teruggestort en te weinig betaalde servicekosten kunnen alsnog bij de huurder in rekening worden gebracht. Waar moet je allemaal op letten?
Welke kosten mogen wel en niet met de huurder worden afgerekend?
In het overzicht van de servicekostenafrekening moet duidelijk worden gespecificeerd hoe je als verhuurder de maandelijkse voorschotten met de werkelijk gemaakte kosten verrekent. Belangrijk is dan natuurlijk om te weten welke kosten wel, en welke kosten niet met de huurder mogen worden afgerekend en wat het verloop in de bezetting is geweest binnen de afrekenperiode.
Verschillende verdeelsleutels
Er kunnen verschillende verdeelsleutels worden toegepast om de werkelijke kosten af te rekenen met de betaalde voorschotten. Kosten kunnen evenredig verdeeld worden door het aantal verhuurbare units of verdeeld worden op basis van de gehuurde vierkante meters ten opzichte van het totaal aantal vierkante meters van het object. Over de totale som van de af te rekenen werkelijke kosten mag je als beheerder over het algemeen een opslag van 5% rekenen als administratiekosten.
Een fout is snel gemaakt
Al met al ontzettend veel factoren om rekening mee te houden, wat er voor zorgt dat het maken van een servicekostenafrekening in bijvoorbeeld MS Excel een flinke klus kan zijn. Een rekenfout is hierbij snel gemaakt en het opmaken van een goede specificatie van de afgerekende kosten is een uitdaging.
Dé oplossing voor het afrekenen van de servicekosten
Vastgoedbeheersysteem BRIXXonline biedt voor dit probleem een oplossing. In BRIXXonline kunnen verrekenbare nota’s eenvoudig worden ingevoerd en kan per nota ingesteld worden hoe de kosten verdeeld moeten worden. Ook kan worden ingesteld welk opslagpercentage voor administratiekosten moet worden toegepast. Vierkante meters, betaalde voorschotten en het verloop in bezetting worden voor het maken van de afrekening automatisch opgehaald uit het verhuurregister van BRIXXonline.
De module voor het maken van servicekosten is zo ontworpen dan je als vastgoedbeheerder eenvoudig ‘aan de knoppen kan draaien’ voordat een afrekening definitief wordt gemaakt. Zo kan de verdeelsleutel of het percentage administratiekosten eenvoudig en snel worden gewijzigd om te komen tot een goede afrekening. Het resultaat van een afrekening is een debetnota wanneer de huurder te weinig voorschotten heeft betaald en moet bijbetalen of een creditnota wanneer de huurder te veel voorschotten heeft betaald en dus een restitutie ontvangt. De nota is een duidelijke specificatie van de werkelijke kosten die verrekend worden met de voorschotten en kan vanuit BRIXXonline per e-mail aan de huurders worden toegestuurd.
Heeft dit artikel uw interesse gewekt, vraag dan gratis en geheel vrijblijvend een demo aan. Ga naar de website van BRIXXonline of bel T: 0320-286334
Laatste nieuws
- 04-04-2026 14:00 NDSM-werf heeft smoel, maar mist nog steeds de basis voor prettig wonen
- 03-04-2026 16:33 'Peek & Cloppenburg vertrekt mogelijk uit monumentaal pand op de Dam'
- 03-04-2026 16:02 EY verlengt huur bij Edge in Cross Towers op Amsterdamse Zuidas
- 03-04-2026 14:57 Nieuwe huurcontracten en verlengingen voor winkelcentrum Makado Beek in Beek
- 03-04-2026 14:15 Braintown koopt retailpark AaBe Fabriek in Tilburg van Savills IM
- 03-04-2026 11:30 'Het plan klopte, de omstandigheden niet' – transformatielessen in Schiedam
- 03-04-2026 11:20 Leegstand in België blijft stijgen
- 03-04-2026 10:23 Zuidas: Van zakelijke droom van de jaren negentig naar een wijk die nog altijd zoekt naar zichzelf
- 03-04-2026 10:00 Topvacature: Accountmanager bij Mosaic World
- 03-04-2026 10:00 Tussen financiering en executie: Waarom de executieveiling een structureel onderdeel is van vastgoedfinanciering
- 03-04-2026 09:49 Investeerders geven Vesteda uitstel in redemptieproces
- 03-04-2026 09:08 VEH: 'Makelaar heeft de plicht om funderingsrisico vóór een bod te delen'
- 03-04-2026 06:00 ‘Van ongewenst jongetje in de klas naar samenwerkingspartner’: Zo veranderde het vak van de financieringsintermediair
- 03-04-2026 00:10 Hypotheekaanvragen stabiliseren, huizenkopers zijn terughoudend geworden
- 02-04-2026 17:49 'Netcongestie regelrechte crisis voor woningbouw' Netbeheerders, gemeenten en markt vragen om crisisaanpak
- 02-04-2026 17:38 Particuliere belegger verhuurt distributiecentrum in Tilburg aan Amerikaans techbedrijf
- 02-04-2026 16:06 Aantal bezoekers van winkelstraten daalt in eerste kwartaal
- 02-04-2026 15:19 ERA Contour wint tender voor 867 woningen in Den Haag Zuidwest
- 02-04-2026 14:47 Woningcorporatie Area krijgt nieuwe voorzitter van raad van commissarissen
- 02-04-2026 14:08 Mogelijk Vastgoedfinancieringen breidt uit naar Duitsland; nieuwe kansen voor ondernemers en investeerders
- 02-04-2026 14:06 Particuliere belegger koopt Jumbo in Mook en KFC in Cuijk
- 02-04-2026 12:18 Overname Leen Bakker en Kwantum is afgerond
- 02-04-2026 12:02 Vesteda trekt nieuwe voorwaarden voor obligatiehouders in na gebrek aan steun
- 02-04-2026 11:41 Adelaer Financial Architects viert 10-jarig jubileum
- 02-04-2026 11:35 Liander zet megatender uit voor 750 MW flexibel vermogen tegen netcongestie
- 02-04-2026 11:27 Drees & Sommer Nederland benoemt Roelien de Haas tot commercial director



.jpg)
.jpg)
.jpg)


Reacties
Om te kunnen reageren moet u zijn ingelogd. Klik hier om in te loggen.