Edge en Vattenfall leggen eerste steen voor duurzaam bouwcomplex
Vandaag hebben EDGE en energieleverancier Vattenfall in aanwezigheid van de Berlijnse burgemeester Michael Müller de eerste steen gelegd voor het kantoorgebouw Edge Suedkreuz. De ontwikkeling, bestaande uit twee gebouwen, wordt aan de Hildegard-Knef-Platz gebouwd volgens een duurzame, modulaire hout-hybridebouwmethode. Vattenfall zal in Edge Suedkreuz haar nieuwe Duitse hoofdkantoor vestigen. De oplevering staat gepland voor begin 2021.
Edge Suedkreuz bestaat uit twee gebouwen van ieder zeven verdiepingen met een totaal vloeroppervlak van ongeveer 32.000 vierkante meter. De begane grond is bestemd voor gemeenschappelijke faciliteiten, de overige verdiepingen van het project zullen dienst doen als kantoorruimte. Het ruime atrium in het hoofdgebouw wordt gekenmerkt door vier boomvormige trappen.
Het project maakt deel uit van het duurzaamheids- en mobiliteitsknooppunt van het Berlijnse station Suedkreuz. De verdiepingen van dit uitzonderlijke project worden gerealiseerd met een hout-hybride-bouwmethode. Het wordt de grootste hout-hybride-constructie in Duitsland.
80% minder CO2-uitstoot
Door hout slim te combineren met beton wordt de CO2-uitstoot bij de productie van de ruwbouw tot wel 80 procent per vierkante meter bruikbare vloeroppervlakte gereduceerd in vergelijking met conventionele bouw met gewapend beton. Deze duurzame manier van bouwen zorgt bovendien voor een blijvend gezond binnenklimaat voor de gebruikers. Edge Suedkreuz werd al vooraf gecertificeerd met DGNB Platinum, het hoogste duurzaamheidsniveau voor gebouwen in Duitsland. Certificering voor WELL Core Gold is het volgende doel.
Reacties
Michael Müller, burgemeester van Berlijn, zei bij het leggen van de eerste steen: “Met zijn modulaire hout-hybride-constructie is Edge Suedkreuz Berlin een uitstekend voorbeeld van een innovatieve en vooral duurzame manier van bouwen. Met het oog op alle discussies en inspanningen om klimaatneutraliteit te bereiken, ben ik erg blij dat dit complex, waarvoor bij de bouw zeer zuinig met onze natuurlijke hulpbronnen wordt omgesprongen, het nieuwe hoofdkantoor van Vattenfall wordt. Ik wil Edge Technologies bedanken voor de overtuigende manier waarop ze hier in Berlijn hun eisen op het gebied van duurzaamheid en technologische innovatie in praktijk willen brengen.”
Martin Rodeck, Managing Director van EDGE in Duitsland, benadrukt: “Bij Edge Suedkreuz combineren we duurzaamheid met de modernste technologie. Deze modulaire hout-hybride-manier van bouwen past goed bij onze bedrijfsfilosofie: door middel van slimme technologie creëren we intelligente en duurzame gebouwen die door hun betere CO2-balans en op natuur gebaseerd ontwerp voor een gezond klimaat en werkomgeving zorgen voor de werknemers van Vattenfall. We zijn erg blij dat we met Vattenfall een huurder hebben gevonden die onze visie voor betere gebouwen voor mens en milieu deelt.”
Tuomo Hatakka, hoofd van Vattenfall Duitsland, zegt: “Dit is een mooie dag voor Berlijn en voor Vattenfall. Met de totstandkoming van ons nieuwe Duitse hoofdkantoor hier in Südkreuz krijgt onze betrokkenheid bij Duitsland met de hoofdstad als vestigingsplaats nu een gezicht. Tegelijkertijd maakt dit de ingrijpende verandering die ons bedrijf momenteel doormaakt ook visueel zichtbaar. Vattenfall streeft ernaar binnen één generatie een leven zonder fossiele brandstoffen mogelijk te maken. We kijken er bij Vattenfall nu al naar uit om de nieuwe gebouwen in Berlijn over twee jaar in gebruik te nemen.”
Laatste nieuws
- 02-10-2026 16:23 Landgoed Hennie van der Most geveild voor bijna 5,7 miljoen euro
- 02-10-2026 15:19 Actieplan Versnelling Woningbouw: Waar zit de versnelling echt?
- 02-10-2026 14:47 Kantoorspits zet vastgoedkeuzes op scherp: ‘We moeten creatiever met die vierkante meters omgaan’
- 02-10-2026 14:38 The Frame huurt winkelruimte in centrum Eindhoven
- 02-10-2026 13:50 Nuveen ziet na overname Schroders meer ruimte voor Nederland: ‘Het D-woord valt nog niet, maar wel opportunistische kansen’
- 02-10-2026 13:40 ‘Wacht niet totdat de zon weer gaat schijnen’
- 02-10-2026 12:04 Westend Bank neemt Duitse vastgoedbeleggingstak ABN Amro over
- 02-10-2026 11:26 Simone Herremans directeur Bouw & Vastgoed bij Rabobank
- 02-10-2026 10:46 Moychay opent tweede Nederlandse vestiging in Utrecht
- 02-10-2026 10:32 Eli Lilly krijgt groen licht voor pillenfabriek in Katwijk
- 02-10-2026 10:10 Goirle legt voorkeursrecht op voor woningbouw op bedrijventerrein Tijvoort-Noord
- 02-10-2026 09:58 Inflatie loopt in september in snelle raming verder op naar 3,4 procent
- 02-10-2026 09:41 Benkey koopt Europees hoofdkantoor Yokogawa in Amersfoort
- 02-10-2026 09:10 Verhuurders modulaire gebouwen richten eigen branchevereniging op
- 02-10-2026 08:50 Dils Living breidt uit naar Zuid-Nederland met twee nieuwe adviseurs
- 02-10-2026 06:00 Locatie nog altijd het belangrijkst in de strijd om talent: ‘Mensen komen niet voor een gebouw’
- 01-10-2026 16:20 Gedwongen veiling vakantieparken Gillis levert 27,3 miljoen euro aan biedingen op
- 01-10-2026 15:49 IHS Capital koopt winkelpand in Tilburg
- 01-10-2026 15:37 Detalent huurt kantoorruimte in Breda
- 01-10-2026 15:18 Heinen wil na kritiek box 3-grens aanpassen om kleine spaarder te ontzien
- 01-10-2026 14:25 Utrecht verwacht vanaf 2028 weer ruimte voor stroomaansluitingen door batterijen en aggregaten
- 01-10-2026 14:08 Vol stroomnet dreigt woningbouwproductie met 40 procent te raken
- 01-10-2026 12:18 ABN Amro analisten: 'First Sponsor bereidt mogelijk overnamebod NSI voor'
- 01-10-2026 11:58 Brikks versterkt Capital Markets-team met Willem van Laarhoven
- 01-10-2026 11:32 Vastgoed Nederland steunt registerplicht: ‘Wij pleiten hier al jaren voor’
- 01-10-2026 11:12 Omzet detailhandel stijgt in augsutus met 3,5 procent







.jpg)
Reacties
Om te kunnen reageren moet u zijn ingelogd. Klik hier om in te loggen.