Achtste editie DGBW: op naar een Paris Proof gebouwde omgeving
De achtste editie van de Dutch Green Building Week (DGBW) vindt plaats van 24 tot en met 28 september 2018. Het thema van deze editie is Paris Proof en sluit hiermee aan op het door Dutch Green Building Council (DGBC) ontwikkelde Deltaplan Duurzame Renovatie, dat afgelopen week werd overhandigd aan Diederik Samsom. Hoofdsponsor van de DGBW is ABN AMRO.
De bestaande gebouwde omgeving (woningen en utiliteitsbouw) is volgens DGBC verantwoordelijk voor bijna 40 procent van de CO2-uitstoot in Nederland. Om de doelstellingen van het ‘Parijse’ Klimaatakkoord te halen, moet de gebouwde omgeving sneller en grondiger verduurzamen. DGBC heeft zich als doel gesteld een bijdrage te leveren aan het ‘Paris Proof’ maken van de gebouwde omgeving door het ontwikkelen van een meerjarenprogramma onder de naam Deltaplan Duurzame Renovatie.
Het thema voor de Dutch Green Building Week 2018 is daarom Paris Proof. Paris Proof houdt in dat de gebouwde omgeving moet voldoen aan de klimaatdoelstellingen van Parijs. Tijdens de Dutch Green Building Week (DGBW) wordt aandacht gevraagd voor de inspanningen die hiervoor worden geleverd.
Gezamenlijk naar Parijs
Annemarie van Doorn, directeur van Dutch Green Building Council, licht het thema van de Dutch Green Building Week toe: “Het Klimaatakkoord dwingt partijen om in beweging te komen. Maar veel van hen zijn nog zoekende, terwijl de klok doortikt. Een week als deze creëert nieuwe inzichten en stimuleert partijen om de handen ineen te slaan. We zullen de weg naar Parijs gezamenlijk moeten bewandelen en sneller dan we nu doen”, aldus de directeur van DGBC.
Petran van Heel, Sector Banker Bouw & Vastgoed van ABN AMRO, “Klimaatverandering is een van de grootste uitdagingen waar Nederland voor staat. Die uitdaging ga je niet alleen aan. ABN AMRO heeft als duurzame ambitie om de gehele onroerend goed portefeuille in 2030 naar gemiddeld energielabel A te brengen. Dat is onze route naar Parijs, allons-y!”
Magazine Paris Proof
Voorafgaand aan de Dutch Green Building Week verschijnt het Magazine Paris Proof vol artikelen, interviews, opinies, feiten en cijfers over de opgaves richting een Paris Proof gebouwde omgeving. Ook de partners van de week laten zien op welke wijze zij hier naartoe werken.
Evenementen en activiteiten rond DGBW
Als initiatiefnemer van de Dutch Green Building Week organiseert DGBC een aantal activiteiten zoals een DGBC congres en het DGBC gala in World Forum The Hague op 27 september 2018. Sponsoren en andere deelnemers aan de week organiseren eveneens activiteiten. Dit kunnen bijvoorbeeld workshops, bijeenkomsten, seminars of rondleidingen zijn. Op www.dgbw.nl is meer informatie te vinden over het programma van DGBW en de mogelijkheden om deel te nemen, een activiteit te organiseren of sponsor te worden.
Achtergrond
De Dutch Green Building Week wordt voor het achtste achtervolgende jaar georganiseerd. De week is in het leven geroepen om alle initiatieven op het gebied van duurzaamheid in relatie tot de gebouwde omgeving in de spotlights te zetten. Jaarlijks komen er meer dan 10.000 bezoekers af op de evenementen die tijdens de week worden gehouden. De Dutch Green Building Week vindt plaats op hetzelfde moment als de World Green Building Week. Gezamenlijk worden de krachten gebundeld en staan de uitdagingen om de mondiale klimaatverandering aan te pakken centraal.
Laatste nieuws
- 04-04-2026 14:00 NDSM-werf heeft smoel, maar mist nog steeds de basis voor prettig wonen
- 03-04-2026 16:33 'Peek & Cloppenburg vertrekt mogelijk uit monumentaal pand op de Dam'
- 03-04-2026 16:02 EY verlengt huur bij Edge in Cross Towers op Amsterdamse Zuidas
- 03-04-2026 14:57 Nieuwe huurcontracten en verlengingen voor winkelcentrum Makado Beek in Beek
- 03-04-2026 14:15 Braintown koopt retailpark AaBe Fabriek in Tilburg van Savills IM
- 03-04-2026 11:30 'Het plan klopte, de omstandigheden niet' – transformatielessen in Schiedam
- 03-04-2026 11:20 Leegstand in België blijft stijgen
- 03-04-2026 10:23 Zuidas: Van zakelijke droom van de jaren negentig naar een wijk die nog altijd zoekt naar zichzelf
- 03-04-2026 10:00 Topvacature: Accountmanager bij Mosaic World
- 03-04-2026 10:00 Tussen financiering en executie: Waarom de executieveiling een structureel onderdeel is van vastgoedfinanciering
- 03-04-2026 09:49 Investeerders geven Vesteda uitstel in redemptieproces
- 03-04-2026 09:08 VEH: 'Makelaar heeft de plicht om funderingsrisico vóór een bod te delen'
- 03-04-2026 06:00 ‘Van ongewenst jongetje in de klas naar samenwerkingspartner’: Zo veranderde het vak van de financieringsintermediair
- 03-04-2026 00:10 Hypotheekaanvragen stabiliseren, huizenkopers zijn terughoudend geworden
- 02-04-2026 17:49 'Netcongestie regelrechte crisis voor woningbouw' Netbeheerders, gemeenten en markt vragen om crisisaanpak
- 02-04-2026 17:38 Particuliere belegger verhuurt distributiecentrum in Tilburg aan Amerikaans techbedrijf
- 02-04-2026 16:06 Aantal bezoekers van winkelstraten daalt in eerste kwartaal
- 02-04-2026 15:19 ERA Contour wint tender voor 867 woningen in Den Haag Zuidwest
- 02-04-2026 14:47 Woningcorporatie Area krijgt nieuwe voorzitter van raad van commissarissen
- 02-04-2026 14:08 Mogelijk Vastgoedfinancieringen breidt uit naar Duitsland; nieuwe kansen voor ondernemers en investeerders
- 02-04-2026 14:06 Particuliere belegger koopt Jumbo in Mook en KFC in Cuijk
- 02-04-2026 12:18 Overname Leen Bakker en Kwantum is afgerond
- 02-04-2026 12:02 Vesteda trekt nieuwe voorwaarden voor obligatiehouders in na gebrek aan steun
- 02-04-2026 11:41 Adelaer Financial Architects viert 10-jarig jubileum
- 02-04-2026 11:35 Liander zet megatender uit voor 750 MW flexibel vermogen tegen netcongestie
- 02-04-2026 11:27 Drees & Sommer Nederland benoemt Roelien de Haas tot commercial director



.jpg)
.jpg)
.jpg)


Reacties
Om te kunnen reageren moet u zijn ingelogd. Klik hier om in te loggen.