Center Parcs verkoopt vakantiehuizen van Klaas Hummel
Particuliere en institutionele beleggers kunnen intekenen op één van de grootste verkoopacties van vakantiehuizen in ons land. Center Parcs verkoopt 399 woningen van belegger Klaas Hummel op Park Zandvoort en wil een deel van de verkoopopbrengst gebruiken om de woningen, het zwembad, het hotel en het winkelcentrum volledig te moderniseren. Met de verkoop en vernieuwing is een bedrag van €140 miljoen gemoeid.
De metamorfose van Park Zandvoort is onderdeel van een groot vernieuwingsprogramma waarmee Center Parcs een nieuwe standaard wil zetten voor familievakanties. De exploitatie, het beheer en onderhoud blijven in handen van Center Parcs die de woning terughuurt. Net als in voorgaande jaren verwacht Center Parcs veel interesse van investeerders.
Grootste in zijn soort
De modernisering van Park Zandvoort begint volgend jaar januari en zal de grootste in zijn soort zijn in de geschiedenis van Center Parcs. Eerder transformeerde Center Parcs met succes haar parken Port Zélande, Les Ardennes, Park Hochsauerland en Nordseekuste, maar nu gaat het vakantiebedrijf een stapje verder.
Niet alleen krijgen de woningen een luxe inrichting, ook het uiterlijk van Park Zandvoort krijgt een metamorfose. Zo worden alle buitenzijden, daken, terrassen en de groenvoorziening vernieuwd. Op het park komen drie typen vakantiehuizen, waarvan de meest luxe worden uitgerust met een sauna en whirlpool. Daarnaast komen er een tiental kindercottages met veel voorzieningen voor gezinnen met kinderen.
Ook worden alle parkvoorzieningen, zoals de Aqua Mundo, restaurants, het overdekte parkcentrum de Market Dome, de speeltuinen, de Beach Factory en het strandhotel, volledig gemoderniseerd. Het zwemparadijs Aqua Mundo wordt uitgebreid een grote nieuwe wildwaterbaan. Park Zandvoort geldt als één van de best lopende vakantieparken van Center Parcs.
Binnen vijf jaar zijn alle 7.000 vakantiehuizen van Center Parcs voor een bedrag van ruim €400 miljoen geheel vernieuwd.
Reactie CEO
Enrico de Koster, CEO Real Estate Belgium, Netherlands, Germany van Groupe Pierre & Vacances-Center Parcs: “Het komt maar zelden voor dat vakantiehuizen op een A-locatie zoals Zandvoort worden verkocht. Zeker niet als deze langjarig worden teruggehuurd door de marktleider op het gebied van bungalowvakanties. Center Parcs blijft verantwoordelijk voor de exploitatie, onderhoud en beheer. Kopers hebben dus geen omkijken naar hun investering. Dit is ook de reden waarom de vraag naar onze vakantiewoningen bij particuliere en professionele investeerders al jaren zeer hoog is.”
Grote vraag verwacht
Center Parcs rekent op een grote vraag naar de vakantiewoningen van zowel particuliere als professionele investeerders. Voor particuliere investeerders zijn er op Park Zandvoort in totaal 279 vakantiehuizen als investering beschikbaar. Voor geïnteresseerde kopers zijn er speciale modelwoningen van alle typen ingericht.
Daarnaast hebben institutionele beleggers volgens Center Parcs reeds interesse getoond voor een pakket van 120 woningen, de voorzieningen en het hotel.
Twee soorten huurvergoeding
Na de verkoop huurt Center Parcs alle woningen en voorzieningen voor 15 jaar terug tegen twee soorten vaste huurvergoeding voor de belegger. "Er is de mogelijkheid van een vaste nettohuuvergoeding van 5% per jaar gedurende de 15 jaar, meer avontuurlijk gerichte beleggers kunnen rekenen op een vaste vergoeding van 3% per jaar plus een variabel deel van de huuropbrengst op het park", zegt De Koster.
"Mede door deze gunstige voorwaarden zijn de vakantiehuizen van Center Parcs al langer zeer gewild als investering. Dit leidde er zelfs toe dat in Nederland enige tijd geen vakantiewoningen van Center Parcs te koop stonden". De Koster is verrast door de grote belangstelling voor de woningen op de verschillende parken. "De verkoop ging veel sneller dan verwacht. Bij Port Zélande raakten wij heel snel uitverkocht. We denken dat het bij Park Zandvoort niet anders zal zijn."
De officiële verkoop start in mei en de huizen op het park krijgen naar verwachting verkoopprijzen mee die tussen €159.000-€275.000 komen te liggen. "Maar beleggers die belangstelling hebben, kunnen ons nu al contacteren", aldus De Koster.
Laatste nieuws
- 25-04-2026 07:50 Toonaangevende eindgebruikers versterken inhoudelijk programma COMVAST 2026
- 25-04-2026 07:49 Herontwikkeling De Bongerd in Hattem wacht nog op stikstofreparatie: 129 levensloopbestendige huurwoningen stap dichterbij
- 24-04-2026 15:55 Forma Real Estate Funds verkoopt kantoorpand in Woerden
- 24-04-2026 15:15 Vastgoedteam COA: ‘Toewerken naar minder dure noodopvang en meer reguliere opvang’
- 24-04-2026 14:26 Provincie Gelderland richt Kenniscentrum Industrieel Bouwen op
- 24-04-2026 13:08 WDP ziet winst in eerste kwartaal stijgen
- 24-04-2026 13:04 Coalitie wil drijvende woningen juridisch gelijkstellen aan woningen op land
- 24-04-2026 11:31 Corporatie Talis splitst 'zacht' en deelt 2.000 gezinswoningen op voor alleenstaanden
- 24-04-2026 11:15 ‘Als je mondiaal kunt investeren in wonen, eindig je nu niet per se in Nederland’
- 24-04-2026 11:10 'Datacenters creëren bijna 800.000 m2 logistieke vraag, Nederland goed voor 18 procent'
- 24-04-2026 10:37 Van Der Sijs Techniek & Automatisering huurt bedrijfsobject in De Meern
- 24-04-2026 10:11 Topvacature: Senior Projectleider Woningbouw bij Gemeente Westerveld
- 24-04-2026 09:49 Adidas opent nieuwe winkel in Eindhoven
- 24-04-2026 09:24 CBS: Aantal starters op woningmarkt daalt
- 24-04-2026 08:49 Koopoptie in het vastgoed: Uitleg, risico’s en het verschil met het voorkeursrecht
- 23-04-2026 15:49 Keijzer dient met Groep Markuszower en JA21 opnieuw wet in tegen voorrang statushouders
- 23-04-2026 15:35 Dutch Green Building Council versterkt bestuur met drie nieuwe leden
- 23-04-2026 15:15 ForestWave en Wijnne Barends huren kantoorruimte in Groningen
- 23-04-2026 14:29 Nicore Metals & Alloys koopt bedrijfspand in Oosterhout
- 23-04-2026 13:35 Creating Living Spaces verwerft locatie aan Oosthavenkade Vlaardingen
- 23-04-2026 13:09 Reppel Group koopt bedrijfscomplex in Zwijndrecht
- 23-04-2026 12:38 Topvacature: Salesmanager Watchtower Security Solutions
- 23-04-2026 12:32 Woongroen zet wijkvernieuwing Staatsliedenkwartier in gang
- 23-04-2026 11:57 Raad van State zet streep door deel onderbouwing woonplan Delftlanden in Emmen
- 23-04-2026 11:32 Aedes-forecast 2026: Corporaties op koers met nieuwbouw, maar geld knelt
- 23-04-2026 11:01 Harmony Auto huurt bedrijfsgebouw in Rotterdam
.jpg)


.jpg)




Reacties
Om te kunnen reageren moet u zijn ingelogd. Klik hier om in te loggen.