Op bezoek bij Werkfabriek: sociaal ondernemen in een bruisende coworking space
Jari Wesselink van SKEPP sprak voor de 10e editie van de maandelijkse rubriek ‘SKEPP design’ met Mirke Postmus van Werkfabriek. Dit kantoorpand was vroeger een printfabriek, maar biedt tegenwoordig een bruisende coworking space voor sociaal ondernemers om te ontmoeten, netwerken en verbinden.
Dit gave kantoorpand in Den Haag Binckhorst met industriële look en aandacht voor de geschiedenis beschikt over een flextafel in de algemene ruimte met een bijzonder verhaal.
Dé plek voor ondernemers om kennis en expertise uit te wisselen
Het is alweer bijna 2 jaar geleden dat in november de deuren van Werkfabriek openden in Den Haag. De eigenaar van het kantoorpand had een visie: een plek creëren voor sociaal ondernemen. Zelf leidt hij met zijn stichting jongeren met afstand tot de arbeidsmarkt op tot glazenwasser vanuit dit prachtige kantoor aan de Wegastraat in Den Haag.
Om de Werkfabriek in goede banen te leiden kwam hij vervolgens uit bij Postmus. “Ik schreef een scriptie over dit soort werkplekken in Amsterdam, over community’s”, vertelt ze over waarom zij in beeld kwam. Deze ondernemers die gebruik maken van de werkplekken in het kantoor beschikken allemaal over hun eigen kennis en expertise, die ze onderling uitwisselen.
Huurders met sociale doelen, zoals het verminderen van werkloosheid
De verschillende huurders van kantoorruimte in dit kantoorpand in Den Haag zijn allemaal sociaal ondernemers. Zo is er een huurder die games ontwikkelt samen met MBO-studenten, om zo de kwaliteiten van de studenten helpen te ontplooien. Deze studenten worden daarna gekoppeld aan een uitzendbureau.
“Om zodoende de werkloosheid te verminderen”, zegt Postmus. “Iedereen mag hier huren, maar je behoort open te staan voor verbinding en een sociale impact te leveren.” Om die reden zijn er meerdere partijen die een bijdrage leveren aan de community van Werkfabriek. Wellicht dat dit een inspiratie kan zijn voor kantoren in Amsterdam, Rotterdam en andere grote steden.
Industrieel en duurzaam
Nadat de functie van het pand switchte van printfabriek naar coworking space voor sociale ondernemers, is de industriële look met het vele beton in stand gehouden. Werkfabriek heeft zoveel mogelijk behouden: de sfeer en de look&feel het past helemaal bij de uitstraling van het pand.
“We hebben er bewust voor gekozen om duurzaam bezig te zijn, met het oog op de langere termijn”, waarmee Postmus doelt op bijvoorbeeld de prachtige kasten die door het hele gebouw te zien zijn. Deze in het oog springende kasten zijn gemaakt van oud karton, worden volop gebruikt en zorgen voor een toffe opvulling van de inrichting.
Vroeger en nu met elkaar gecombineerd door de flextafel
De tafels in de kantoorruimte in Den Haag trekken naast de kasten ook de aandacht naar zich toe, omdat zij nog stammen uit de tijd van de printfabriek. Maar de flextafel in de algemene ruimte is toch wel een erg bijzondere tafel. Deze bestaat namelijk uit stalen frames die aan de gevel van het gebouw hingen toen het nog een printfabriek was.
“We hebben deze gerecycled naar een tafel en daarna alleen een tafelblad toegevoegd”, legt Postmus uit. De combinatie van die speciale tafel met de designstoelen zorgen voor een indrukwekkend aanzicht die het verleden en heden bijeen brengt.
Laatste nieuws
- 15-07-2026 16:22 Eqwal Ability huurt kantoorgebouw in Delft van gemeente
- 15-07-2026 15:07 Linq bouwt 71 houten woningen in Utrechtse wijk Haarrijn
- 15-07-2026 14:41 IWG opent Regus-locatie in Orato Offices Amsterdam
- 15-07-2026 14:00 IPP Haaglanden koopt De Martinifabriek in Rijswijk
- 15-07-2026 13:53 Harold de Witte naar Juffer Vastgoed
- 15-07-2026 12:44 Blauwhoed wint tender in Zoetermeer
- 15-07-2026 12:40 New York zet bouw hyperscale-datacenters jaar stil
- 15-07-2026 11:58 Wernink (ACE): ‘Kantoren steeds meer visitekaartje, mixed-use werkt niet voor iedereen’
- 15-07-2026 11:46 Bestemmingsplan voor 350 woningen aan Leidse Watergeuskade definitief
- 15-07-2026 11:00 Woningbouw Carnisse Eiland in Rotterdam wordt minstens 15 mln euro duurder
- 15-07-2026 10:32 NSI verlaagt winstverwachting door trage verhuur
- 15-07-2026 09:56 Q Hospitality Group neemt exploitatie Hotel Monastère in Maastricht over
- 15-07-2026 09:34 Peter Klevering divisiedirecteur Vastgoed bij Dura Vermeer
- 15-07-2026 09:29 EIB: Orderportefeuilles in bouw lopen verder op
- 15-07-2026 09:15 Aedifica koopt woonzorgcomplex Sinnehiem in Haulerwijk van Habion
- 15-07-2026 09:09 'Voorzichtigheid blijft vastgoedmarkt bepalen'
- 15-07-2026 08:56 Facima Nederland huurt kantoorvilla in Rotterdam
- 15-07-2026 06:00 Huib Boissevain: 'Minder politieke reflex, meer economische rationaliteit'
- 14-07-2026 16:58 Winkelruimte aan de Rozengracht Amsterdam verhuurd
- 14-07-2026 16:46 Kabinet investeert 420 mln euro extra in ouderenhuisvesting
- 14-07-2026 15:55 Sporttechbedrijf huurt in A-Factorij in Schinkel District in Amsterdam
- 14-07-2026 15:40 Particulier koopt beleggingsobject aan Emmastraat in Arnhem
- 14-07-2026 15:31 DHS koopt kantoorgebouw van 7.000 m2 in Den Haag
- 14-07-2026 15:10 Piet Adema keert terug als interim-voorzitter bij WoningBouwersNL
- 14-07-2026 13:35 Ook voor Henk Harms moet de uitkomst van een integriteitsonderzoek tellen
- 14-07-2026 12:55 Lotte van Basten Batenburg verantwoordelijk voor grondzaken en Kavish Partiman voor volkshuisvesting in Den Haag






Reacties
Om te kunnen reageren moet u zijn ingelogd. Klik hier om in te loggen.