Performance analyse voor corporaties gelanceerd
De performance analyse (ook wel complex prestatiemeting genoemd) is een hulpmiddel voor het assetmanagement bij het bepalen van het juiste complexbeleid. Dat is vooral bij woningcorporaties van belang. Ortec Finance biedt deze dienstverlening nu aan voor corporaties en kan hen hierin ondersteunen.
Met de performance analyse worden prestaties van complexen op een eenduidige manier gemeten aan de hand van prestatie indicatoren die relevant zijn voor een woningcorporatie bij het invullen van de maatschappelijke rol. Zo biedt het de mogelijkheid om prestaties van complexen onderling te vergelijken, maar ook ten opzichte van een zelf bepaalde norm.
Op het moment dat bepaalde prestaties achterblijven ten opzichte van de doelstellingen kan dit aanleiding zijn om het complexbeleid te wijzigen. Het uiteindelijke doel is om, gegeven de kaders en de beschikbare middelen voor het assetmanagement, optimaal complexbeleid te bepalen.
In onderstaand YouTube-filmpje wordt de performance analyse toegelicht door medewerkers van Ortec Finance:
Hoe werkt zo’n performance analyse?
Ortec Finance onderscheidt drie stappen bij het uitvoeren van de performance analyse. De eerste stap is een Quick Scan en richt zich op het verkrijgen van inzicht in de complexprestaties op hoofdlijnen. Deze scan biedt nog onvoldoende handvatten voor het daadwerkelijk bepalen van de optimale complexstrategie. Hiervoor is een meer gedetailleerde analyse nodig (stap 2), die bovendien gekoppeld moet worden aan kennis uit de praktijk in complexsessies (stap 3).
"Tijdens de Corporatiedag 2017 in maart hebben we gezien dat de performance analyse leeft bij woningcorporaties. De presentatie die Johan Conijn verzorgde was de best bezochte sessie en maakte veel tongen los. Het is geweldig dat we vanaf vandaag starten met het aanbieden van deze dienstverlening", zegt Joost Eijsvogels, Senior Consultant bij Ortec Finance.
Complexstrategie
Om tot een volledige afweging van de complexstrategieën te komen moeten de resultaten van de performance analyse gekoppeld worden aan informatie uit het veld: informatie die operationele medewerkers verzamelen in hun dagelijkse werk. Door de koppeling te leggen met de praktijk wordt niet alleen de afweging van complexbeleid verbeterd, maar wordt bovendien het draagvlak voor het complexbeleid vergroot. Deze koppeling zal gelegd worden tijdens complexsessies, waarin de voorgenomen complexstrategie wordt besproken. Hiermee wordt de derde stap van de performance analyse ingevuld.
Wat kost het?
Ortec Finance biedt de Performance analyse aan voor € 9.500 excl. BTW. Hierbij is één complexsessie inbegrepen, maar vanzelfsprekend kunnen er meerdere sessies georganiseerd worden. Bovendien kunnen de standaard complexstrategieën optioneel op maat gemaakt worden voor de corporatie en kan extra ondersteuning worden geleverd bij het verbeteren van de datakwaliteit. De kosten van maatwerk worden in overleg met de corporatie bepaald.
De performance analyse kan HIER worden aangevraagd.
Achtergrond Ortec Finance
Ortec Finance is opgericht in 1981. Het bedrijf, voortgekomen uit de Erasmus Universiteit, werd opgericht om de besluitvorming te verbeteren met behulp van kwantitatieve modellen. Ruim 35 jaar later is dat nog altijd de kern van onze expertise. Ortec Finance is in de corporatiesector marktleider met beslissingsondersteunende software.
Laatste nieuws
- 04-04-2026 14:00 NDSM-werf heeft smoel, maar mist nog steeds de basis voor prettig wonen
- 03-04-2026 16:33 'Peek & Cloppenburg vertrekt mogelijk uit monumentaal pand op de Dam'
- 03-04-2026 16:02 EY verlengt huur bij Edge in Cross Towers op Amsterdamse Zuidas
- 03-04-2026 14:57 Nieuwe huurcontracten en verlengingen voor winkelcentrum Makado Beek in Beek
- 03-04-2026 14:15 Braintown koopt retailpark AaBe Fabriek in Tilburg van Savills IM
- 03-04-2026 11:30 'Het plan klopte, de omstandigheden niet' – transformatielessen in Schiedam
- 03-04-2026 11:20 Leegstand in België blijft stijgen
- 03-04-2026 10:23 Zuidas: Van zakelijke droom van de jaren negentig naar een wijk die nog altijd zoekt naar zichzelf
- 03-04-2026 10:00 Topvacature: Accountmanager bij Mosaic World
- 03-04-2026 10:00 Tussen financiering en executie: Waarom de executieveiling een structureel onderdeel is van vastgoedfinanciering
- 03-04-2026 09:49 Investeerders geven Vesteda uitstel in redemptieproces
- 03-04-2026 09:08 VEH: 'Makelaar heeft de plicht om funderingsrisico vóór een bod te delen'
- 03-04-2026 06:00 ‘Van ongewenst jongetje in de klas naar samenwerkingspartner’: Zo veranderde het vak van de financieringsintermediair
- 03-04-2026 00:10 Hypotheekaanvragen stabiliseren, huizenkopers zijn terughoudend geworden
- 02-04-2026 17:49 'Netcongestie regelrechte crisis voor woningbouw' Netbeheerders, gemeenten en markt vragen om crisisaanpak
- 02-04-2026 17:38 Particuliere belegger verhuurt distributiecentrum in Tilburg aan Amerikaans techbedrijf
- 02-04-2026 16:06 Aantal bezoekers van winkelstraten daalt in eerste kwartaal
- 02-04-2026 15:19 ERA Contour wint tender voor 867 woningen in Den Haag Zuidwest
- 02-04-2026 14:47 Woningcorporatie Area krijgt nieuwe voorzitter van raad van commissarissen
- 02-04-2026 14:08 Mogelijk Vastgoedfinancieringen breidt uit naar Duitsland; nieuwe kansen voor ondernemers en investeerders
- 02-04-2026 14:06 Particuliere belegger koopt Jumbo in Mook en KFC in Cuijk
- 02-04-2026 12:18 Overname Leen Bakker en Kwantum is afgerond
- 02-04-2026 12:02 Vesteda trekt nieuwe voorwaarden voor obligatiehouders in na gebrek aan steun
- 02-04-2026 11:41 Adelaer Financial Architects viert 10-jarig jubileum
- 02-04-2026 11:35 Liander zet megatender uit voor 750 MW flexibel vermogen tegen netcongestie
- 02-04-2026 11:27 Drees & Sommer Nederland benoemt Roelien de Haas tot commercial director



.jpg)
.jpg)
.jpg)


Reacties
Om te kunnen reageren moet u zijn ingelogd. Klik hier om in te loggen.