'Assetmanagement is meer dan een stap, steeds een nieuw niveau'
Het huisvesten van bewoners met een kleine beurs is in Nederland goed geregeld. Het goede nieuws is dat het nog veel beter kan. Ook bij de talloze beleggers en corporaties die al met Reasult werken. Binnen het bestaande kader simpelweg meer bewoners helpen aan een betaalbare huurwoning. Samen met corporaties kunnen we flinke slagen maken, samen máken we die slagen. Elk jaar weer een stap verder. Want goede vastgoedsturing is een permanente focus op verbetering.
Het geheim is simpel: het ligt in het bundelen van informatie. Want heel eerlijk: we zien nog dagelijks dat er essentiële inzichten blijken te missen. Dat een pand die op de nominatie staat om gesloopt te worden toch nog onderhoud heeft gehad. En meer van dit soort voorbeelden. Kleiner, maar ook groter. Dat is echt zonde van het geld. Het bij elkaar brengen van bestaande data en het toevoegen van nieuwe, kan verspilling voorkomen. En maakt ook dat er slimmere beslissingen genomen kunnen worden. Die geld besparen, betere of meer woonruimte opleveren.
Focus op vastgoedsturing
Met een goede focus op vastgoedsturing is niet alles in één keer opgelost. Maar het helpt wel gestructureerd de data op te pakken, te inventariseren. En met elke stap bieden we een vervolg. Maar niet nadat we zeker zijn dat de basis is geborgd, gezekerd. Er dus een goed fundament is voor de volgende stap. Natuurlijk starten we met gestructureerde dataopbouw. Maar er zijn meer randvoorwaarden: het echt excelleren in assetmanagement vraagt om een aantal vastgelegde, heldere uitgangspunten.
We gaven al aan te starten met de portefeuille in beeld, in dit rijtje zetten we deze slechts als laatste om er direct dieper op in te kunnen gaan.
1) Definitie van sturingsinformatie
Naast bouwjaren, huidige en mogelijke huuropbrengsten zijn ook de ontwikkeling van de marktwaarde, leegwaarde, WOZ-waarde, leegstand en klanttevredenheid, renovatiedata, onderhoudsstatistieken, energieklasse en mutatiegraden van groot belang.
2) Start met beter meten voor verbeterde sturingsinformatie
Doel is elke taxatieronde/begrotingsronde te starten met verbeterde data. Met betere stamgegevens (oppervlaktes, markthuren, leegwaardes) wordt uw inzicht elke ronde beter. Inzicht in uw bezit, in uw markt.
3) Wees nooit tevreden: zet koers op excelleren
Steeds betere stuurinformatie geeft uw beleid richting. En geeft kansen op verdere professionalisering. Verrijkte vastgoedsturing met eigen data, externe data en valideer met benchmarks.
Met een sterk verbeterde datastructuur is een basis gelegd voor een nieuw niveau in vastgoedsturing en vastgoedmanagement. En de mogelijkheid om met meer kwaliteit te kunnen beslissen.
Werken aan permanente resultaten
Natuurlijk doorlopen we de stappen samen, niet alle vooruitgang is ook in één keer gerealiseerd. Wel zorgen we ervoor dat we nooit terugvallen. Elke keer weer een hoger peil, next level, nooit een stap terug. Met steeds meer inzicht. Inzicht per stad, per wijk, per complex, per woning. Met optimale, efficiënte onderhoud- en beheersplannen met (des)investeringen of herontwikkeling in beeld.
Eenvoudig maar meervoudig rendement
Met een goed vastgoedsturingsbeleid ontstaat er een andere mindset, een permanente focus op verbetering en het borgen van behaalde resultaten. Dat is op zich al een mooi rendement. Maar door de betere sturing ligt er een toekomst in het verschiet met betere woonkwaliteit en, meer bewoners, minder energieverbruik en dat allemaal met bestaande budgetten, inzichtelijke kosten en heldere rendementen. Een toekomst waar we samen aan werken.
Nigel Janssen is Senior Business Consultant bij Reasult. Zien we u op de PROVADA en wilt u meer weten over dit onderwerp? Dan bent u welkom op de stand 1246.
Foto is designed by Jannoon028 / Freepik
Laatste nieuws
- 14-09-2026 15:23 Eerste huurcontracten getekend voor Creative Valley at the Park
- 14-09-2026 15:05 Floors & Living vult laatste winkelruimte op Palazzo Lelystad
- 14-09-2026 14:37 Woonpartners en Waddinxveen willen tot vijftig woningen bouwen op locatie Oude Spijsfabriek
- 14-09-2026 14:20 Juridisch Loket breidt kantoor in Groot Handelsgebouw uit
- 14-09-2026 13:56 BPD stapt in grote herontwikkeling in Eindhoven
- 14-09-2026 13:38 IVBN en Neprom: 'Prinsjesdag-maatregelen voor woningmarkt volstrekt onvoldoende'
- 14-09-2026 12:24 3W koopt voormalig VodafoneZiggo-kantoor in Maastricht voor woningtransformatie
- 14-09-2026 12:11 Experts over weerbare wijken: ‘Samenredzaamheid moet onderdeel zijn van gebiedsontwikkeling’
- 14-09-2026 12:02 Hypotheekrente loopt verder op, groot aantal banken verhoogt tarieven
- 14-09-2026 12:00 Drie particuliere investeerders kopen bedrijvenpark van 116.000 m2
- 14-09-2026 11:25 Oss en provincie steken 100 mln in uitbreiding Pivot Park
- 14-09-2026 11:09 DHG verhuurt 16.500 m2 in Smartlog Roosendaal II aan bestaande huurder
- 14-09-2026 11:01 Bezwaar vertraagt laatste 94 woningen in Berkel en Rodenrijs
- 14-09-2026 10:19 Fakton versterkt partnerteam met corporatiespecialist
- 14-09-2026 06:00 Jan Kroese en Patrick Paternotte: Hoe een werkhuwelijk tot 40 jaar succes leidt
- 12-09-2026 10:17 Gelekt uit Belastingplan: Besluit over box 3 in voorjaar, objectsubsidie voor middenhuur
- 11-09-2026 15:21 Oss maakt ruimte voor 800 woningen in Raadhuiskwartier
- 11-09-2026 15:01 Werkgever mag huur straks niet meer inhouden op minimumloon arbeidsmigrant
- 11-09-2026 14:12 Spaarneboog op de schop: Tot 750 woningen, winkels en horeca
- 11-09-2026 13:54 Erik Buitenkamp start als senior ontwikkelaar bij DID
- 11-09-2026 13:48 Wibra opent nieuwe winkel in vesting Elburg
- 11-09-2026 13:43 Raad van State geeft groen licht voor zorgcomplex in Ens
- 11-09-2026 12:35 Ugg opent eerste eigen winkel van Nederland in Amsterdam
- 11-09-2026 12:05 Hoge Raad beslist over latente verliezen bij aandeelhouderswisselingen
- 11-09-2026 11:11 NLV verkoopt portefeuille met 70 appartementen
- 11-09-2026 10:56 Ten Brinke ontwikkelt 62 appartementen in Weesp








Reacties
Om te kunnen reageren moet u zijn ingelogd. Klik hier om in te loggen.