Nieuwe serie: de meest veelbelovende startups voor de vastgoedsector
In samenwerking met Holland PropTech start Vastgoedjournaal Tech vanaf nu een wekelijkse serie van nieuwe, veelbelovende startups die de vastgoedsector verrassen met goed toepasbare innovaties. We trappen de nieuwe serie af met een interview met Didier Vermeiren van startup Rialto.
Welk probleem los jij op?
Didier Vermeiren: “Vandaag de dag krijgen bedrijfsmakelaars sporadisch een update van de vastgoedeigenaren over de verhuurbeschikbaarheid van de kantoren. De coördinatie van de verhuuractiviteiten tussen eigenaar en makelaar gebeurt grotendeels via statische Excel bestanden.
Met Rialto bieden we eigenaars van commercieel vastgoed een platform aan, waarop ze de verhuuractiviteiten van hun portefeuille beter kunnen coördineren en hoe ze rechtstreeks kunnen samenwerken met hun makelaars. De eigenaar krijgt zo veel meer data en inzicht omtrent alle verhuuractiviteiten in zijn portfolio en de makelaar beschikt over accurate data die rechtstreeks afkomstig is van de eigenaar. Bovendien kan de makelaar onmiddellijk zijn klant, de eigenaar, rapporteren over de nieuwe verhuurkansen via zijn mobiel”.
Hoe ben je op het idee gekomen?
“In vergelijking met de woningmarkt is er zéér weinig innovatie in de commerciële vastgoedmarkt. Het is een sector waar data en informatie héél belangrijk zijn, maar waar het merendeel van deze informatie beheerd wordt in Excel bestanden. Of de informatie is verspreid in de email inbox van de verschillende medewerkers.
Met Rialto trachten we, door onderdeel te worden van de bestaande workflow tussen eigenaar en makelaar, de informatie te centraliseren, zodat de betrokken partijen nog beter met elkaar kunnen samenwerken en betere verhuuractiviteiten kunnen realiseren.”
Wie is je ideale klant?
“Alle eigenaren én vastgoedontwikkelaars van commercieel vastgoed die hun verhuuractiviteiten en kansen willen tracken of beter wensen te beheren.
Daarnaast ook de makelaars die via de Rialto app on-the-go hun prospects kunnen beheren en onmiddellijk de laatste status met betrekking tot een verhuurkans kunnen delen en bespreken met de eigenaar”.
Hoeveel klanten heb je volgend jaar nodig?
“Wij proberen in de komende 12 maanden met de meeste grotere vastgoedeigenaren in Nederland in contact te komen. Daarnaast zullen de meeste bedrijfsmakelaars ook de mogelijkheid krijgen om op het Rialto platform te werken.”
Wat was de moeilijkste fase tot nu toe en wat heb je daarvan geleerd?
“Elke groeifase heeft zijn uitdagingen waar je als startup een oplossing voor moet vinden. In het begin was het vinden en overtuigen van de eerste klant de grootste uitdaging. Vervolgens de zoektocht naar de juiste financiële partners. Vandaag is de ‘challenge’ het uitbouwen van een sterke organisatie en het uitrollen van ons product in nieuwe markten.”
Wat is de volgende belangrijke stap?
“De volgende belangrijke stap is Rialto in Nederland de komende maanden verder te laten groeien”.
Wie of wat heb je daarvoor nodig?
“Eigenaren van commercieel vastgoed en ontwikkelaars die geloven in onze visie, nieuwe medewerkers en adviseurs uit de sector die ook aan de wieg willen staan van een nieuwe technologische speler met grote Europese ambities”.
“Wij zijn een online samenwerkingsplatform voor eigenaar en makelaars die actief zijn in commercieel vastgoed. Voor het beter beheren en optimaliseren van hun verhuuractiviteiten, kunnen wij een rol spelen“, zo vat Vermeiren zijn startup samen.
Rialto is lid van Holland PropTech.nl, de matchmaker die assetmanagers, vastgoedontwikkelaars en –beheerders verbindt met startups om slimmer te innoveren. De founders van Rialto kunt u ontmoeten op de stand van Holland PropTech en PROVADA FUTURE tijdens de beurs PROVADA op 30 en 31 mei en 1 juni 2017. Didier Vermeiren is te bereiken op tel +32 495 258 875 of kijk eens op www.getrialto.com
Binnenkort in VJ een interview met de oprichters van Holland PropTech over hun missie.
Laatste nieuws
- 23-10-2026 16:40 GMVM Real Estate koopt kantoorgebouw in Maastricht
- 23-10-2026 15:50 WDP boekt meer winst en investeert netto bijna half miljard euro
- 23-10-2026 15:30 Nieuwe ceo Pierre Nolte: ‘Ik ben hier om Cushman & Wakefield te laten groeien’
- 23-10-2026 14:07 Netcongestie als bouwvertraging: Waarom een beroep op overmacht niet vanzelfsprekend is
- 23-10-2026 12:04 Urban Industrial koopt EOS-portefeuille van EQT Real Estate
- 23-10-2026 11:37 Bram Linnartz nieuwe voorzitter raad van commissarissen Boei
- 23-10-2026 11:23 Woningbouw op locatie oud HagaZiekenhuis op zijn vroegst in 2030
- 23-10-2026 10:32 Rijksvastgoedbedrijf betaalt 75 mln voor Daalse Kwint in Utrecht
- 23-10-2026 10:27 ING: Bestaande bouw voelt hogere rente in prijzen, nieuwbouw in verkopen
- 23-10-2026 09:48 NHG-grens stijgt ruim vier keer zo hard als gemiddelde hypotheek
- 23-10-2026 09:39 De gemeente als concurrent: De Wet markt en overheid wordt permanent
- 23-10-2026 09:13 Floris van der Wilden wordt junior consultant bij Dils
- 23-10-2026 08:53 Blend Wonen huurt ruimte in zorgpaviljoen in Huizen
- 22-10-2026 16:44 JLL verlengt huur hoofdkantoor in Atrium op Zuidas
- 22-10-2026 16:26 Necron koopt distributiecentrum in Almere
- 22-10-2026 15:58 CityLink breidt logistieke portefeuille uit met bedrijfsgebouw in Almere
- 22-10-2026 15:19 Chantal de Bree neemt leiding Vastgoed Syndicering Nederland over
- 22-10-2026 14:53 Bata huurt kantoor en showroom van Jamestown in Amsterdam
- 22-10-2026 13:18 Modulair Nederland presenteert ‘Het 30-30-30-Plan’ als uitvoeringsagenda voor het 50-puntenplan van het ministerie van Volkshuisvesting
- 22-10-2026 12:18 Tenzin Vastgoed koopt honderd appartementen in Roermond
- 22-10-2026 11:50 Rendement infrastructuur 56 procent in vijf jaar, op vastgoed slechts 4 procent
- 22-10-2026 11:49 Drentse ondernemer Lammert Tel koopt landgoed van Hennie van der Most
- 22-10-2026 11:29 Drenthe helpt bedrijventerreinen met verduurzaming en herontwikkeling
- 22-10-2026 11:20 161 nieuwe woningen gepland op voormalig hockeyterrein in Schiedam
- 22-10-2026 11:09 Ivo van der Mark (Jajo): 'Veel ontwikkelaars en bouwers denken nog te traditioneel'
- 22-10-2026 11:08 EIB: Personeelstekort zet woningbouw en infrastructuur onder druk





.jpg)


Reacties
Om te kunnen reageren moet u zijn ingelogd. Klik hier om in te loggen.