Column: Inzet van flexibele vakexperts is het heden en de toekomst
Toen de markt instortte ontstond er een disbalans tussen de ontwikkelaar, bouwer en makelaar. Wij zijn daar op ingehaakt door te starten met het leveren van flexibel inzetbare vakexperts. Dit bleek een schot in de roos en steeds meer opdrachtgevers maken nu gebruik van flexibele krachten. Een groeiende trend die kansen biedt voor bedrijven. Flexibiliteit geeft lucht!
Er is een verandering gaande in de vastgoedwereld. Er worden steeds meer flexibele krachten ingezet voor projecten, dit geldt voor allerlei verschillende disciplines zoals bijvoorbeeld adviseurs, projectontwikkelaars, verkoopteams en marketingmedewerkers. Met de inzet van deze flexibele krachten kan aan de opdrachtgever 100% aandacht, visie en exclusiviteit geboden worden, daarnaast kan de opdrachtgever op het juiste moment de juiste vakspecialist inzetten, precies hoe lang nodig is. Dat is uiteindelijk toch wat ieder project verdient?
Win-win
We zien om ons heen regelmatig dat er tijdens een reorganisatie bij een ontwikkelaar medewerkers ontslagen zijn die uiteindelijk op projectbasis weer ingehuurd worden. De ontslagen medewerkers gaan in sommige gevallen aan de slag als ZZP’er, zij zien kansen om zichzelf te ontplooien en hun markt, netwerk en werkgebied te verbreden. Ze hebben meer vrijheid dan in vast dienstverband en kunnen opdrachten selectief aannemen. Opdrachtgevers kunnen hierdoor meer inzet en kennis verwachten bij verschillende projecten en de zelfstandigen daarentegen kunnen, als ondernemer, flexibel aan de slag met een nieuw inkomstenmodel. Wij hanteren zelf verschillende verdienmodellen waarbij het resultaat doorslaggevend is. Onze verkoopspecialisten zijn echte ondernemers en zij worden bijvoorbeeld afgerekend op verkoopresultaat van het gehele project. Hoe sneller resultaten worden behaald, hoe sneller inkomsten worden gegenereerd en des te sneller het project wordt opgeleverd. Een win-win situatie voor alle betrokken partijen.
De taal spreken
De trend van het inzetten van flexibele krachten sluit goed aan bij ons werkgebied. Wij zetten verkoopspecialisten in op nieuwbouwprojecten door het hele land. Het voordeel hiervan is dat de specialisten wonen in de regio, de directe omgeving van het project kennen, verstand hebben van de cultuur die er heerst en de taal spreken, want overal in Nederland werkt het anders. Je wilt niet een medewerker die normaal gesproken in Amsterdam woont en werkt op een project zetten in Tilburg, omdat dat toevallig de enige medewerker was die op dit moment geen project had. Iedere opdrachtgever wil het beste voor zijn project: ervaren mensen met kennis van de lokale markt en volledige inzet en flexibiliteit op elk moment van de dag/week. Dat kan op deze manier en daar dragen wij graag ons steentje aan bij.
Blijvertje
Is dit alleen een trend of is het een blijvend fenomeen? Wij denken het laatste, want waarom zou je flexibiliteit en focus inleveren en terugvallen op de statische organisatie van voorheen? ‘Never change the best team’. Vooral partijen met landelijke dekking zijn gebaat bij een flexibele schil, met bijvoorbeeld een soort verkooporganisatie op afroep. Wij bekijken per project welke verkoopspecialist daar het beste past, dus de best mogelijke expertise op het juiste moment op de juiste plek. Flexibiliteit geeft lucht en mogelijkheden, ook, of misschien wel juist, voor een sector die over het algemeen vrij traditioneel is.
Een column van Roy Staphorsius en Herbert Rooijakkers, De Heeren van 100.
Laatste nieuws
- 01-05-2026 14:27 Rechter trekt harde lijn: 'Onderhoudsrisico kost Optisport exploitatie Den Asseldonk'
- 01-05-2026 14:08 De Vrije Blick kiest GoHome als verhuurplatform voor woningportefeuille
- 01-05-2026 13:36 EU-leiders komen in november bijeen om wooncrisis
- 01-05-2026 12:58 Bouwinvest maakt kapitaal vrij voor hoogste woontoren van Amsterdam met verkoop van 205 woningen
- 01-05-2026 12:47 Ondernemers Food Center willen ontwikkelaar Marktkwartier voor rechter slepen
- 01-05-2026 11:48 Intospace wil distributiecentrum ‘inpakken’ met 300 woningen in Zoetermeer
- 01-05-2026 11:14 Chinees elektronicamerk kiest Westfield Mall voor eerste Benelux-winkel
- 01-05-2026 11:00 Logistiek vastgoed verhuren? Denk aan triple net, maar leg het goed vast
- 01-05-2026 10:46 Zesde winkel voor Uniqlo in Nederland
- 01-05-2026 10:35 Eigenaar Batavia Stad aast op outletcentra in vier Europese landen
- 01-05-2026 10:19 CBRE breidt taxatieteam uit met drie nieuwe gezichten
- 01-05-2026 09:52 Mei bij VJ in het teken van logistiek
- 01-05-2026 09:42 Online verkoop blijft detailhandel vooruitduwen: Omzet 7,7 procent hoger
- 01-05-2026 08:59 Prof. Arjan Bregman: ‘Gebruik de BOPA slim, het kan woningbouw juridisch versnellen’
- 01-05-2026 06:00 Netcongestie als contractvraagstuk
- 30-04-2026 21:31 Europese druk voor aanpassing ATAD-richtlijn heeft pas effect in 2029
- 30-04-2026 16:35 Vivet koopt appartementencomplex in Emmen
- 30-04-2026 16:29 Kabinet verlaagt geluidsplafonds langs spoor, meer ruimte voor woningbouw
- 30-04-2026 16:24 Webinar GroenGebouw: Slim verduurzamen met maximaal rendement voor jouw pand
- 30-04-2026 16:06 Nederlandse vastgoedmarkt onttrekt zich aan Europese daling investeringsvolume
- 30-04-2026 15:43 ECB laat rente onveranderd ondanks oplopende inflatie
- 30-04-2026 15:29 Onderzoek Kadaster: 46 procent bebouwde kom in handen gemeenten
- 30-04-2026 13:19 Topvacature: Vastgoedmanager bij Nobillon Vastgoed
- 30-04-2026 12:30 First Sponsor koopt eenderde van Crown Plaza op Amsterdamse Zuidas
- 30-04-2026 12:06 Amsterdamse corporaties: College, laat 40/40/20 per wijk los
- 30-04-2026 11:32 Stimmt Digital huurt op Campus CeeCee Timber in Enschede

.jpg)
.jpg)
.jpg)




Reacties
Om te kunnen reageren moet u zijn ingelogd. Klik hier om in te loggen.